שתף קטע נבחר

התפרעויות בהר הבית: 4 שוטרים נפצעו קל

מהומות עם פתיחת המתחם לביקור יהודים בערב סוכות: עשרות פלסטינים ירו זיקוקים ויידו אבנים ובלוקים לעבר כוחות הביטחון. חלק מהמתפרעים נהדפו לתוך מסגד אל אקצה וחמישה נעצרו. השוטרים שנפגעו טופלו במקום

מהומות בהר הבית עם פתיחת הביקורים ליהודים ותיירים בערב סוכות: עשרות רעולי פנים יידו הבוקר (יום ד') אבנים וירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר שוטרים במתחם. כוח משטרה נכנס לשטח ההר והדף את המתפרעים לתוך מסגד אל-אקצה. ארבעה שוטרים נפגעו מאבנים וזיקוקים וטופלו במקום על ידי כוח הרפואה המשטרתי. חמישה מתפרעים נעצרו.

 

גם המשטרה וגם בצד הפלסטיני טענו שהעימותים הללו היו מתוכננים מראש: קבוצה של פלסטינים נכנסה לרחבת הר הבית מבעוד מועד ועשתה שם את הלילה במטרה לחמם את האווירה בבוקר.

 

כוחות הביטחון מונעים ירי זיקוקים  (צילום: משטרת מחוז ירושלים) (צילום: משטרת מחוז ירושלים)
כוחות הביטחון מונעים ירי זיקוקים (צילום: משטרת מחוז ירושלים)

שוטרים במתחם הר הבית, הבוקר (צילום: משטרת מחוז ירושלים) (צילום: משטרת מחוז ירושלים)
שוטרים במתחם הר הבית, הבוקר(צילום: משטרת מחוז ירושלים)

ההכנות הפלסטיניות לקראת ההתפרעויות ()
ההכנות הפלסטיניות לקראת ההתפרעויות

 (צילום: משטרת מחוז ירושלים) (צילום: משטרת מחוז ירושלים)
(צילום: משטרת מחוז ירושלים)

המתפרעים הציבו מבעוד מועד חסימות ברחבת אל-אקצא ושפכו חומר דליק בסמוך אליהם וכן הציבו מחסומים בשער הכניסה האחרון למסגד. הם יידו אבנים ובלוקים לעבר השוטרים מתוך מסגד אל אקצה, ירו זיקוקים, התיזו נוזל שגרם לצריבת נשימה ואף יידו בקבוק תבערה שפגע במגיני השוטרים, התנפץ אך לא התלקח. שני בקבוקי תבערה נוספים הושלכו מתוך המסגד, התנפצו על הסורג והתלקחו.

 

כוח המשטרה בפיקודו של מפקד המחוז ניצב יוסי פריינטי פעל תחת מטר סלעים, זיקוקים, מוטות ברזל ובקבוקי תבערה, הצליח להסיר את כלל המחסומים שהוצבו בפתח הכניסה למסגד, בהם ארונות, מוטות עץ וברזל, חבלים ופלטות שיש גדולות. הכוח סגר ונעל את דלתות הכניסה כשהמתפרעים בתוך המסגד.

אחרי שמתפרעים ניסו לירות זיקוקים דרך החלונות לכיוון שער המוגרבים, הציב כוח משטרה מגנים בחלונות ומנע את הירי. כמה מהמתפרעים ניסו להצית חומר דליק מבעד לסורגי החלונות בלא הצלחה.

 

ביקורי היהודים והתיירים מתקיימים כרגיל בשטח הר הבית. מהמשטרה נמסר ש"תמשיך לפעול ולגלות אפס סבלנות כלפי כל נסיון להפר את הסדר ותפעל לעצור את המתפרעים ולמצות עמם את מלוא הדין". במשטרת ירושלים שמרו על כוננות מוגברת גם הבוקר. שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים פרוסים ברחבי העיר במקומות הומי קהל, במרכזי קניות ובשווקים, סביב העיר העתיקה וסמטאותיה ובאזורי בתי הכנסת, לשם שמירת הסדר והביטחון, אבטחת המתפללים, הסדרה והכוונת התנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מחוז ירושלים
מהומות בהר הבית
צילום: משטרת מחוז ירושלים
מומלצים