שתף קטע נבחר

"פגענו בסלע, הסירה הגיעה לזווית של 90 מעלות". נמצאה גופת הנעדרת הישראלית בפרו

מסוק איתר את גופת הנעדרת בת ה-22 מרמת השרון, נמשכים החיפושים אחר הנעדר בן ה-21 מת"א. ניצולי תאונת הרפטינג סיפרו ל-ynet על רגעי האימה, מתאם צוות החילוץ הפרואני הוסיף: "גל שטף את הסירה"

בשורות קשות, אחרי יומיים של חיפושים בנהר האפורימק: גופת הנעדרת הישראלית בפרו נמצאה אמש (יום ה'), במהלך החיפושים שנעשו בסיוע מסוק. נמשכים החיפושים אחר הצעיר הנוסף שנעדר בעקבות התהפכות הסירה. הניצולים סיפרו ל-ynet על רגעי האימה בפרו, בהם איבדו שניים מחבריהם: "הגענו לאשד. הקייאק של המדריכים עבר ואחריו הסירה עם המטיילים. אז היא נתקעה בסלע גדול בנהר והגיעה לזווית של 90 מעלות. ארבעה מטיילים נפלו למים, שניים חולצו".

 

חותרים באפורימק, לפני ההתהפכות (צילומים: רויטרס) ()
חותרים באפורימק, לפני ההתהפכות (צילומים: רויטרס)

כעת אבדה התקווה למצוא בחיים את שני הנעדרים. גופת בת ה-22 מרמת השרון נמשתה לגדת נהר האפורימק ומשפחתה קיבלה את הבשורה הקשה. הגופה זוהתה בעת שצוות חילוץ מישראל של חברת "הראל" ביצע סריקה מוטסת במסוק. לא ניתן לנחות במקום עקב תנאי השטח, ולכן הושאר צוות מקומי לשמור על הגופה עד לאור הבוקר. מוקדם בבוקר יחבור אליו צוות החילוץ הישראלי ויעביר את הגופה משם, בדרכה לישראל.

 

קונסול ישראל בפרו, אמיר כהן, נחת אמש בקוסקו הסמוכה. עד כה ניהלו במשרד החוץ  את מבצע החיפושים אחר הצעירה ואחר ובן ה-21 מתל אביב ממשרדי הקונסוליה, ורק כעת יוקם חמ"ל בקוסקו. במקביל, יחידות של החיל הים הפרואני אמורות להצטרף לחיפושים.

 

אחת הניצולות מתאונת השיט סיפרה ל-ynet על שאירע: "יצאנו ביום ראשון חבורה של שמונה ישראלים דרך חברת 'מאיוק' לראפטינג של שלושה ימים בנהר האפורימק. היו בסך הכול שתי סירות רפטינג וקייאק חילוץ אחד. שישה מטיילים ומדריך היו על סירה אחת, על סירה נוספת היה הציוד, מדריך ושני מטיילים נוספים ועוד מדריך אחד היה בקייאק.

הישראלים, לפני תאונת הרפטינג ()
הישראלים, לפני תאונת הרפטינג

"במהלך היום השני לשיט, זמן קצר לפני שהגענו למחנה, הגענו לאשד. הקייאק של המדריכים עבר ואחריו הסירה עם המטיילים. אז היא נתקעה בסלע גדול בנהר והגיעה לזווית של 90 מעלות. ארבעה מטיילים נפלו למים, שניים חולצו. אף אחד מששת המטיילים שחולצו לא נפגע. כרגע אנחנו במגעים עם משלחת החילוץ הישראלית שהגיעה לקוסקו".

 

מתאם צוות החילוץ הפרואני, מדריך הרפטינג קרלוס סוניגה, אמר כי הפרואנים עובדים בצמוד לשגרירות הישראלית. "גל שטף את הסירה וטלטל את האנשים עליה", סיפר. "אחד מהם נמחץ על ידי אדם אחר וארבעה מטיילים נפלו לתוך המים. המדריך ניסה למשות מהר ככל האפשר את אלה שהיו קרובים לסירה ואף הצליח לחלץ שניים מהם, אך שניים אחרים נעלמו במים".


פורסם לראשונה 09/10/2014 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
החיפושים באפורימק
צילום: רויטרס
מומלצים