שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ירידה של 4.5% במשכנתאות בספטמבר

  היקף המשכנתאות בחודש שעבר הסתכם ב-3.9 מיליארד שקל, לעומת 4.1 מיליארד שקל באוגוסט, כך על פי נתוני בנק ישראל. באוגוסט ירד היקף המשכנתאות ב-17% ביחס לחודש יולי. הירידה מתרחשת על רקע דחיית קבלת ההחלטה בנוגע לחוק מע"מ 0% על דירות חדשות

  היקף המשכנתאות בחודש שעבר הסתכם ב-3.9 מיליארד שקל, לעומת 4.1 מיליארד שקל בחודש אוגוסט - כך עולה מנתוני בנק ישראל שפורסמו היום. מדובר בהמשך מגמת הירידה בשוק המשכנתאות, המתרחשת על רקע דחיית קבלת ההחלטה בנוגע לחוק מע"מ 0% על דירות חדשות שמקדם שר האוצר יאיר לפיד.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  מדובר בעלייה של 10.9% לעומת ספטמבר 2013, אז עמד היקף המשכנתאות על 3.5 מיליארד שקל. העלייה מוסברת בעיקר בכך שבשנה שעברה כל החגים חלו בחודש ספטמבר, בעוד השנה רק ראש השנה חל בספטמבר, ויתר החגים באוקטובר.

   

  היקף המשכנתאות נמוך ביחס בהשוואה לממוצע 12 החודשים האחרונים, אשר עומד על 4.2 מיליארד שקל. בחודש אוגוסט ירד היקף המשכנתאות ב-17% ביחס לחודש יולי, מ-4.9 מיליארד שקל ל4.1 מיליארד שקל.

   

  הירידה בהיקף המשכנתאות נעשית לאור דחיית קבלת ההחלטה בנוגע לחוק מע"מ 0% על דירות חדשות שמקדם לפיד. בכירי האוצר ציינו בעבר כי אחת הבעיות המרכזיות היא כי החוק תקוע כעת, וזה למעשה תוקע את שוק הדיור. לאחר שהחוק יקודם, מצפים באוצר לעלייה בביקושים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות
  אילוסטרציה
  צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות
  מומלצים