שתף קטע נבחר

ירושלים: הושחת הקמפיין נגד הדרת נשים

שבוע בלבד לאחר השקת הקמפיין נגד הדרת נשים בירושלים, הושחתו חלק מכרזות הקמפיין המציגות את תמונותיהן של כמה מתושבות העיר. יוזמי הקמפיין פנו לפרקליט המדינה ומפכ"ל המשטרה, אולם לא הוגשה תלונה

קמפיין השלטים "ירושלמיות - נעים להכיר" שהושק בתחילת החודש בירושלים הושחת על רקע הדרת נשים, כך טוענים היום בתנועה הירושלמית, יזמית הקמפיין.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

צילומים שהגיעו אל פעילי הארגון מגלים כי במספר מקרים הושחתו כרזות הקמפיין שנתמך ע"י הקרן החדשה לישראל. בתמונות שצולמו נראה כי פניהן של חלק מהנשים הושחתו והמדבקות קולפו מהאוטובוסים, כאשר בחלק מהמקרים נשאר רק הכיתוב.

 

במכתב ששלח עו"ד אביעד הכהן, היועץ המשפטי של התנועה הירושלמית לפרקליט המדינה, מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים כתב: "בחלוף יומיים בלבד מאז עלה מסע הפרסום של התנועה הירושלמית, כבר הושחתו מספר מודעות שהוצבו על גבי אוטובוסים בירושלים. ברור שאנשי מרשתי, בכוחם הדל, אינם יכולים לתפוס את העבריינים ודומה שהכל יסכימו שאף אין הדבר מתפקידם ובסמכותם. לשם כך קיימות רשויות אכיפת חוק".

הכהן פנה למכותבים "לעשות כל שנדרש על מנת לאכוף את החוק, לתפוס את העבריינים ולהביאם לדין, על מנת להבטיח ששלטון החוק ואכיפתו, כמו גם חופש הביטוי, לא יהיו רק קלישאות נבובות אלא ערכים שמיושמים הלכה למעשה בעיר הבירה של מדינת ישראל".

 

"לקחנו את זה בחשבון"

הארגון יזם את הקמפיין, במסגרתו פורסמו ברחבי העיר שלטי חוצות בהם מופיעות שש נשים ישראליות, במטרה להילחם בהדרת נשים במרחב הציבורי. היוזמה נוצרה בהמשך לסירוב של חברות פרסום ואוטובוסים לפרסם תמונות של נשים, מחשש להשחתת שלטי חוצות ואוטובוסים. הארגון, וכחלק ממנו רחל עזריה, כיום סגנית ראש עיריית ירושלים, עתר בעבר לבג"ץ שפסק באפריל האחרון על איסור להדיר נשים מפרסומים על גבי אוטובוסים.

 

מריק שטרן, יו"ר התנועה הירושלמית, אמר היום: "העובדה שהשחיתו מספר מודעות מהקמפיין לא מפתיעה, לא מדאיגה ולא מרתיעה אותנו. המטרה שלנו היא לייצר תקדים שיאפשר לכמה שיותר חברות וארגונים לפרסם תמונות נשים בעיר. ובמובן הזה כבר נחלנו ניצחון מול 'אגד' וחברת 'כנען'. ידוע לנו כבר על עוד קמפיינים עם נשים שאמורים לעלות בשבועות הקרובים. ולכן אנחנו כבר פנינו למשטרת ישראל בדרישה לטפל מידית בעבריינים שהשחיתו את המודעות, ונפעל גם מול המדינה למצות את אפשרויות השיפוי והפיצוי, בכדי להעלות מחדש מודעות שלמות".

 

דנה הוכשטיין-מאן, אשר מופיעה בקמפיין, אמרה היום: "לקחתי את זה בחשבון. אני לא חושבת שצריך להיבהל, וזה לא צריך להרתיע את חברות הפרסום. אני מאוד גאה בקמפיין וחושבת שסללנו דרך עצומה. היינו עיר עם מרחב ציבורי ללא פנים של נשים, בערים אחרות לא היינו צריכים להיאבק על זה".

 

במשטרת מחוז ירושלים ציינו כי ללשכת מפקד מחוז ירושלים לא הגיע מכתב בנושא, וכי לא הוגשה תלונה על השחתה באף אחד מהמקרים. מהארגון נמסר כי בכוונתם להגיש תלונה בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים