שתף קטע נבחר

שיר בכר היא ההרוגה בתאונת הראפטינג בפרו

בכר, קצינה משוחררת בת 22 מרמת השרון, נהרגה לאחר שסירתה התהפכה בנהר אפורימק. משפחתה: "נזכור תמיד את החיוך המסנוור שלה"

שיר בכר, בת 22 מרמת השרון, היא הצעירה שנהרגה בשבוע שעבר עם ישראלי נוסף בתאונת ראפטינג בפרו. גופתה של בכר אותרה ביום חמישי שעבר, וזוהתה בעת סריקה מוסקת של צוות חיפוש ישראלי. אמש איתרו צוותי החילוץ בפרו את גופת הצעיר בן ה-21 מתל אביב שנעדר אף הוא לאחר תאונת השיט.

 

 

 (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
(צילום: באדיבות המשפחה)

 (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
(צילום: באדיבות המשפחה)

שיר בכר עם חבריה לשיט ()
שיר בכר עם חבריה לשיט

תמונות מהשיט, לפני התאונה ()
תמונות מהשיט, לפני התאונה

התאונה אירעה בנהר אפורימק, והיו מעורבים בה שמונה מטיילים ישראלים ששטו בשתי סירות. שישה מהם חולצו ממי הנהר כעבור זמן קצר, אך שני צעירים נסחפו לתוך אשד והוכרזו נעדרים.

 

משפחת בכר מסרה כי הבת שיר הייתה "מלאת כישרונות וכישורים, חובבת טבע וטיולים, מתנדבת חברתית, ספורטאית, מוזיקאית, מלח הארץ. היא השתחררה כקצינה מצטיינת בצה"ל בחודש יוני האחרון לאחר שירות במגוון תפקידים: חיל המודיעין, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, בית הספר לקצינים - בה"ד 1". עוד מסרו, כי היא "אהבה את החיים וחוותה אושר גדול בשבועות האחרונים.

 

"בחייה הקצרים מדי ניסתה שיר בכל מאודה ליצור עולם טוב יותר, ונגעה במאות לבבות שנותרו שבורים לאחר לכתה. נזכור תמיד את החיוך המסנוור שלה, את הידיים שאחזו בגיטרה בכל פעם שהזדמן ואת הלב כל כך רחב".

  

עוד על תאונת הראפטינג:

"פגענו בסלע, הסירה הגיעה לזווית של 90 מעלות"

ניצולי פרו: "ראינו אותם נשאבים לאשד בנהר"

חולצו בפרו: "אנו ביחד, חושבים איך להמשיך"

 

בן, צעיר שטייל עם שיר, סיפר על היכרותם לפני חודש בצפון פרו: "הייתי עם חבר בעיר ווארז שידועה בקרב התרמילאים הישראלים כיעד נחשב להרבה מאוד טיולים. רצינו לצאת לטרק שנקרא 'וואי וואש' אבל כדי לצאת אליו צריכים מינימום שישה מטיילים. במהלך השבוע הגיעו עוד ישראלים ביניהם גם שיר שטיילה לבדה. עם הזמן למדנו להכיר ולהתגבש כקבוצה והיה לנו טוב ביחד". לאחר הטיול בדרך לקוסקו, כך סיפר בן, דיברו חברי הקבוצה על שיט ראפטינג בנהר האפורימק, וגם על הסכנות. "אחר כך כל אחד המשיך לטייל במקום אחר. שיר יצאה בגפה לטיול שנקרא 'פופ פרו', זה טיול ברחבי פרו באוטובוס. מאז לא ראיתי אותה".  

 

לקראת ערב ראש השנה חזרו התרמילאים הישראלים ללימה כדי לחגוג את ראש השנה ביחד, מלבד שיר שהייתה באמצע הטרק. "אחרי החג כבר חזרתי לישראל ושמעתי על מה שקרה בחדשות. החבר'ה עדכנו אותי שהם בסדר, אבל ששיר נעדרת בנהר", אמר בן.

 

מטיילת ששטה עם בכר בראפטינג סיפרה: "יצאנו ביום ראשון, חבורה של שמונה ישראלים, דרך חברת 'מאיוק' לראפטינג של שלושה ימים בנהר". היא אמרה כי "היו בסך הכול שתי סירות ראפטינג וקיאק חילוץ אחד. שישה מטיילים ומדריך היו על סירה אחת, על סירה נוספת היה הציוד, מדריך ושני מטיילים נוספים, ועוד מדריך אחד היה בקיאק.

 

"במהלך היום השני לשיט, זמן קצר לפני שהגענו למחנה, הגענו לאשד. הקיאק של המדריכים עבר ואחריו הסירה עם המטיילים. אז היא נתקעה בסלע גדול בנהר והגיעה לזווית של 90 מעלות. ארבעה מטיילים נפלו למים, שניים חולצו. אף אחד מששת המטיילים שחולצו לא נפגע".

 

בכר תובא למנוחות ביום שלישי בשעה 11:00 בבית העלמין של רמת השרון בצומת מורשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
שיר בכר
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים