שתף קטע נבחר

המשטרה הדפה רעולי פנים למסגד אל-אקצה

כוח משטרה הגיע למתחם הר הבית בעקבות מידע מוקדם על כוונה של צעירים להתפרע. הצעירים יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר השוטרים שהדפו אותם לתוך המסגד. המשטרה חסמה את חלונות המסגד כדי למנוע יידוי בקבוקי תבערה

כוח ממשטרת ירושלים הדף הבוקר (יום ב') רעולי פנים לתוך מסגד אל-אקצה לאחר שיידו אבנים וזיקוקים לעבר שוטרים שהפתיעו אותם עם סיום תפילת הבוקר.  

 

 

במשטרת ירושלים נאסף מודיעין על אודות צעירים פלסטינים ששהו הלילה בהר הבית. הצעירים אספו אבנים וזיקוקים והכינו בקבוקי תבערה בתוך מסגד אל-אקצה במטרה להתעמת עם השוטרים ולפגוע בשגרת הביקורים בהר הבית. הם גם הקימו מחסומים כדי למנוע את סגירת דלת הכניסה למסגד המורכבים מארונות נעליים, מוטות ברזל, קרשים וגדר תיל.

 

מתחם הר הבית, הבוקר (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
מתחם הר הבית, הבוקר(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

במשטרה אומרים כי אותם צעירים תכננו מבעוד מועד לפגוע בשוטרים. המשטרה זיהתה כמה רעולי פנים שהחזיקו אבנים. כוח משטרה גדול בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, נכנס למתחם הר הבית והפתיע את הצעירים שנמלטו לתוך מסגד אל אקצה, התבצרו מאחורי המחסומים שהכינו ויידו אבנים וזיקוקים לעבר השוטרים. כוח המשטרה הדף אותם לתוך המסגד והסיר את המחסומים.

 

הבוקר ייפתח הר הבית כמתוכנן לביקורים. במשטרת ירושלים אמרו כי יפעלו לעצור את החשודים בהתפרעות. שוטרים חסמו את חלונות המסגד כדי למנוע משם ירי זיקוקים ויידוי בקבוקי תבערה.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' צפוי לבקר הבוקר בשטח ההר.

 

אתמול בבוקר, לקראת הגעתם של אלפי מתפללים לברכת כוהנים בכותל, הוחלט בהערכת מצב של המשטרה לסגור את הר הבית למבקרים למשך כל היום.

 

לאורך כל השבוע, במקביל לחול המועד סוכות, ישנו ניסיון מצד חמאס להסית וללבות את המצב בהר הבית. כל למשל, לקראת ערב החג ביום רביעי הם קוראים לגיוס כללי "להגנת אל-אקצה".

 

פלסטינים התפרעו בהר הבית גם בשבוע שעבר. ביום רביעי יידו צעירים בקבוקי תבערה ואבנים על כוחות הביטחון, שדחקו אותם גם אז אל תוך המסגד. חמישה מהמתפרעים נעצרו וארבעה שוטרים נפגעו קל.

 

בהכנת הידיעה השתתף אליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
כוח משטרה בהר הבית, הבוקר
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים