שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אהרונוביץ' ודנינו נפגשו: לא עוסקים במינוי המפכ"ל הבא
  לאחר העימות המתוקשר, נועדו השר והמפכ"ל ולאחר מכן פרסמו הודעה משותפות: "דיון על אודות זהותו של המפכ"ל העתידי אינו רלוונטי כעת"

  השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו נפגשו היום (ג') בארבע עיניים בלשכתו של אהרונוביץ' בתל אביב, זאת לאחר העימות שפרץ ביניהם אתמול על אודות המחלוקת בנוגע לשאלה אם המפכ"ל הבא יגיע מחוץ למשטרה.

   

   

  השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו. בלי דיון פומבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו. בלי דיון פומבי(צילום: גיל יוחנן)

  בהודעה משותפת שפרסמו נכתב כי "במהלך הפגישה דנו השניים בסוגיות עבודה שוטפות וכן שוחחו על סוגיית מינוי המפכ"ל הבא, זאת על רקע הפרסומים בימים האחרונים. הפגישה התקיימה ברוח טובה ובמסגרתה סוכם כי לא יהיה יותר דיון פומבי בסוגיית מינוי המפכ"ל הבא וכי דיון על אודות זהותו של המפכ"ל העתידי אינו רלוונטי כעת.

   

  "עוד הסכימו השניים כי למשטרה ישנם כעת אתגרים רבים בדגש על הלחימה בכל סוגי הפשיעה והעבריינות, ובניסיונות הפרות סדר של ארגונים עוינים, וכל עיסוק תקשורתי כזה או אחר בנושא זה יש בו כדי לפגוע ביכולת של המשטרה על כל קציניה ושוטריה לעמוד באתגרים הללו".

   

  העימות בין השר למפכ"ל פרץ לאחר ראיון שהעניק דנינו לנחום ברנע במוסף לשבת ב"ידיעות אחרונות", ובו הביע דעה נגד מינוי מפכ"ל חדש מחוץ לשורות המשטרה. יומיים לאחר מכן, במהלך ביקורו של השר אהרונוביץ' בהר הבית, הוא נשאל האם הוא רואה עין בעין את הנושא עם רנ"צ דנינו, והשיב: "דברים כאלה לא צריכים להיות ולכן אני דוחה אותם ולא מקבל. טוב שהמפכ"ל יתעסק בענייניו ולא בענייני המפכ"ל הבא. אמירה אומללה מאוד של מפכ"ל מכהן שבא לתת לי עצות".

   

  המפכ"ל דנינו מיהר להגיב לדברים ובאמצעות דובר המשטרה מסר: "המפכ"ל אינו מתכוון להתייחס להתבטאיותיו של השר לביטחון פנים והדגיש שהדברים אינם ראויים להתייחסות בכלי התקשורת!" (סימן הקריאה במקור). היום, כך נראה, הגיעו השניים להבנות כדי להרגיע את הרוחות בשורות המשטרה, לפני ההכרזה על מינוי המפכ"ל החדש שצפויה בחודשים הקרובים. דנינו אמור לסיים את כהונתו ב-1 במאי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  מומלצים