שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מתנחלים ברשימה שחורה: "זה סימון אנשים"

  האירופאים בודקים אפשרות לאסור על כניסת מתנחלים שהואשמו בפשעים, בכירים ביו"ש דורשים מהם: "טפלו באיסלאם הקיצוני, נוער הגבעות לא טס לאירופה". בישראל מעריכים: "זו מדיניות שיטתית, שמטרתה לייצר דה-לגיטימציה להתנחלויות"

  שבדיה הודיעה על כוונה להכיר במדינה פלסטינית וחזרה בה מעט , ההצבעה בפרלמנט הבריטי הייתה סמלית בלבד, האפשרות להכניסה מתנחלים ל"רשימה שחורה " היא בינתיים רק בבדיקה - אבל כל אלו ביחד מראים את הסחף המדיני באירופה לרעת ישראל. "באירופה רוצים לייצר מדיניות שיטתית ומצטברת, באמצעות צעדים ביורוקרטיים, שמטרתה בסוף לייצר דה-לגיטימציה להתנחלויות", אמרו ל-ynet גורמים ישראלים על המהלכים האחרונים.

   

  לפי גורמים אירופיים, אחד מאותם מהלכים הוא בדיקה אם ניתן לאסור על מתנחלים שהואשמו בפשעים את כניסתם למדינות האיחוד. "אירופה ממשיכה במסורת סימון האנשים ובעצימת העיניים הישנה והרעה שלה", אמר על כך סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, בסיום יום שהחל בפשע שנאה - הצתת מסגד בכפר עקרבא - והמשיך בתיעוד מתקיפה גזענית בירושלים.

   

  תיעוד: אחים יהודים תקפו ערבי בירושלים

  תיעוד: אחים יהודים תקפו ערבי בירושלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "האיסלאם הקיצוני הולך ומתפשט בעולם באירופה. טרוריסטים איסלאמים נכנסים ליבשת הנאורה הזו באופן חופשי ומאיימים על אזרחיה יום יום, אבל 'כמובן' שהנושא החשוב ביותר הוא היהודים והציונות", תקף דילמוני. "הבנייה ביהודה ושומרון היא זכות וחובה של העם היהודי. מוטב שהאירופאים יתעסקו בבעיות שלהם ולא יפריעו לסטטוס קוו העדין המתקיים כאן".

   

  ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, טען כי יש מספר חשודים זעום במעשים המכונים "תג מחיר", אם בכלל: "אם האירופים בוחרים לעסוק דווקא בזה אז הם לא בכיוון וגורמים נזק לעצמם. זו התעסקות בשולי השוליים במקום שיטפלו באיסלאם הקיצוני שמתפשט באירופה. אם הם רוצים להפעיל לחץ על הממשלה ועל ההתיישבות זה לא הכיוון".  

   

  מסגד הוצת בעקרבא, כתובות נאצה במקום    (צילום: רויטרס)

  מסגד הוצת בעקרבא, כתובות נאצה במקום    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג רבים מאנשי "נוער הגבעות" בהליכים משפטיים, אמר כי ל"רשימה השחורה" עליה עובדים באיחוד האירופי לא צפויה להיות כל השפעה על לקוחותיו. "האירופים חיים בסרט כי האנשים שאני מייצג לא הולכים אפילו לבתי מלון בישראל, אז בטח שאירופה ממש לא מעניינת אותם". הוא מחה על היחס המפלה, לדבריו, בין נוער הגבעות בישראל לפעילי טרור ממדינות ערב. "הכללת אנשים שטרם הורשעו ברשימה כזו מנוגדת לחוק הבינלאומי. לא נותנים לאדם את חזקת החפות לה הוא זכאי".

   

  כל אותו זמן גובר הלחץ האירופי על ישראל ואיתו חוסר הסבלנות במערב לעמדתה בסוגיית ההתנחלויות. בירושלים עוקבים בדריכות אחר ההתבטאויות והמהלכים האירופים נגד ישראל ובעד מדינה פלסטינית, אולם בשלב זה טרם גובשה אסטרטגיה מסודרת שמטרתה להילחם בלחץ האירופי.

   

  274 בעד, 12 נגד: בריטניה הכירה בפלסטין    (צילום: רויטרס)

  274 בעד, 12 נגד: בריטניה הכירה בפלסטין    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אחרי ההצבעה בפרלמנט הבריטי על הכרה במדינה פלסטינית התעקשו בישראל על התגובה השגרתית הקוראת לשיחות עם הפלסטינים, אלא שתגובה זו אינה מצליחה לעצור את הסחף בדעת הקהל נגד ישראל. גם ההודעה על אפשרות של מניעת כניסת מתנחלים לאירופה נותרה ללא מענה, ובמשרד החוץ ממתינים להחלטה רשמית של האיחוד בסוגיה. במשרד החוץ נערכן לאפשרות של סנקציות אירופיות עקב אישורי הבניה בגבעת המטוס, ורואים בסוגיית המתנחלים חלק משורה של סנקציות כאלה.

   

  עד כה, הניסיונות להסביר את אישורי הבניה מעבר לקו הירוק לא צלחו, ובאירופה דורשים מישראל להפסיק לחלוטין את התקדמות הבנייה. לאחר ההצבעה הבריטית טרח השגריר מתיו גולד לחדד את הבעייתיות שבה נמצאת ישראל והזהיר מהרעה ביחס של דעת הקהל לישראל. בריטניה אינה היחידה שעוסקת בסוגיה, ובכל בירות מערב אירופה גובר חוסר הסבלנות כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו והסבריו בנושא אישורי הבנייה.  

   

  דוגמה לכך היא דברי שר החוץ הצרפתי לורן פביוס, שאמר כי ארצו צריכה להכיר במדינה פלסטינית - אך רק אם הדבר יסייע בהשגת שלום ולא כמחווה סמלית. פביוס אמר עוד כי אם המגעים בין הפלסטינים לישראל ייכשלו, פריז "לא תתנער מאחריותה", אלא תכיר במדינה הפלסטינית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המסגד שהוצת בעקרבא
  צילום: אלי מנדלבאום
  איתמר בן גביר. "איפה חזקת החפות?"
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים