שתף קטע נבחר

האחות שנדבקה באבולה לצוות הרפואי: "אוהבת אתכם"

נינה פאם, האחות שנדבקה באבולה בעת שטיפלה בתומס אריק דנקן, הועברה לבידוד במרילנד. רגע לפני יציאתה התכנס הצוות הרפואי, לבוש חליפות מגן, לרגע מרגש של הוקרת תודה ואיחולי החלמה. צפו

נינה פאם בת ה-26, האחות שנדבקה בנגיף האבולה בעת טיפול בתומס אריק דנקן – האמריקני הראשון שנדבר בוירוס, תועדה בבית החולים בדאלאס בדרך לבידוד בבית החולים במרילנד. לידה עמד איש צוות רפואי לבוש כולו וממוגן מחשש להידבקות, ופאם הנרגשת אמרה לצוות "אני אוהבת אתכם חבר'ה", לפני שנלקחה לטיפול.

 

פאם פרצה בבכי לפני שנלקחה לבידוד במרילנד, אחרי שנדבקה בחיידק שקטל מעל 4,000 אנשים באפריקה והגיע לארה"ב אחרי שאזרח אמריקני ממוצא ליברי הגיע לטיפול ומת על אדמתה. בסרטון ששוחרר מבית החולים בדאלאס נראה הרופא המטפל של פאם, ד"ר גארי וינשטיין, מודה לה על הטיפול בדנקן ושיבח אותה על המאמץ המיוחד. האחות שנדבקה צחקה למשמע המחמאות ואמרה: "בואו למרילנד, כולכם. אני אוהבת אתכם".

 

עם נחיתתה נלקחה פאם לבית החולים באמבולנס, אחרי שהולבשה בחליפה מיוחדת וציוד מגן. היא נעזרה באיש צוות רפואי כדי ללכת. כזכור, פאם נדבקה בנגיף אחרי שככל הנראה לא שמרה על נוהלי בית החולים בטיפול, כפי שטען מנהל בית החולים תומס פרידן. גם כלבתה של האחות נלקחה לבידוד כדי לשלול אפשרות שנדבקה.

 

במקביל, נמשך הטיפול בחולה נוספת, אמבר וינסון שנדבקה אף היא בנגיף אחרי שטיפלה בדנקן. היא מטופלת באטלנטה, ובהודעה שמסרה משפחתה לתקשורת היא הודתה על היחס החם והדאגה לבתם. בבית החולים קוראים לכל מי שהיה על ל טיסה 1143 מקליבלנד לדאלאס ביום שני, שעליה הייתה וינסון, ללכת ולהיבדק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים