שתף קטע נבחר

ראש עיר חדש בברלין, סלאח הפסיד

מיכאל מולר יחליף את קלאוס ווברייט, שפורש לאחר 13 שנים בתפקיד. "אני זקוק לשיפור במדד הזוהר", הודה. אכזבה למועמד הפלסטיני: רק 18% מקולות המתפקדים

ראש העיר הפורש של ברלין, קלאוס ווברייט, יוחלף על ידי שר הפיתוח של העיר, מיכאל מולר - כך הכריעה היום (שבת) המפלגה הסוציאל-דמוקרטית. בניגוד להערכות מוקדמות, זכה מולר ב-59% מקולות המתפקדים ונמנע מסיבוב שני. ראאד סלאח, גרמני ממוצא פלסטיני שהתמודד אף הוא על התפקיד, זכה ב-18.6% מהקולות.

 

עוד בחדשות:

תם החופש, חוזרים לעבודה במזג אוויר חורפי

אובמה על האבולה: אסור לבודד את אפריקה

 

ווברייט הודיע על פרישתו מהתפקיד ב-11 בדצמבר, לאחר 13 שנים בלשכת ראש העיר ושנתיים לפני סיום הקדנציה הנוכחית. הוא כינה את ברלין בעבר "ענייה אך סקסית" וזכה לפרסום רב עם יציאתו מהארון, במהלך כהונתו הראשונה.

 

מולר, שנולד בברלין לפני 49 שנים, סובל מתדמית מעט "יבשה" והצהיר במהלך הקמפיין שלו כי הוא "מודע לכך שדרוש לו

שיפור במדד הזוהר".

 

בירת גרמניה מציבה בפני מולר אתגרים רבים, ובהם סיום בניית שדה התעופה הבינלאומי החדש בעיר. הפרויקט סובל כבר עתה מעיכוב בן חמש שנים ומתקציב כפול מההערכות המקוריות, ופוגע במוניטין הגרמני של יעילות.

 

מולר התחייב לקצץ את החוב העירוני הגדול וצפוי לעסוק גם בשיפור פני ברלין, במערכת החינוך הכושלת שלה ובטיפולה בתושבים הרבים שזקוקים לסיוע מרשויות הרווחה. מינויו כרוך בבחירתו הרשמית על ידי הפרלמנט המקומי, אולם הרוב של המפלגה הסוציאל-דמוקרטית מבטיח למעשה את הבחירה במולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים