שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עדה מרכזית נגד שחם מבקשת לא להעיד בביהמ"ש
  אישה שמסרה במח"ש את גרסתה נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר המואשם בעבירות מין, חזרה בה ומסרבת להעיד במשפטו. בשל כך נדחתה פתיחת המשפט
  עדת תביעה מרכזית במשפטו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס ניסו שחם, מסרבת להעיד בבית המשפט. כך התברר הבוקר (יום א') במהלך דיון קדם משפטו של שחם בבית משפט השלום בתל אביב. שחם מואשם בעבירות מין וכן במרמה והפרת אמונים.

  שחם ועורך דינו בן צור בבית המשפט, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שחם ועורך דינו בן צור בבית המשפט, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

  בדיון היום, שאליו התייצב שחם יחד עם סנגורו, עו"ד בועז בן צור, הייתה אמורה להיות מוצגת רשימת העדים במשפט. לפי התכנון, אחת מהעדות המרכזיות, שמסרה בעבר את גרסתה במחלקה לחקירות שוטרים, הייתה אמורה לעלות מחר על דוכן העדים ולמסור את התייחסותה למעשיו של שחם. אלא שבימים האחרונים הודיעה העדה כי אין בכוונתה לשתף פעולה וכי אינה מתכוונת להתייצב לעדות בבית המשפט.

   

  עדותה של האישה הייתה אמורה להתבצע בפתיחת שלב ההוכחות שתוכננה למחר. בשל ההתפתחויות בעניינה ובשל קשיים נוספים שיש למח"ש עם עדות נוספות בתיק, הוחלט בשלב זה לדחות את פתיחת המשפט בכמה שבועות.

   

  ממח"ש נמסר בתגובה כי "בימים האחרונים פנתה אחת המתלוננות נגד הנאשם לפרקליטי מח"ש, ואמרה כי ברצונה לחזור בה מהתלונה שהגישה. יודגש כי העדה לא חזרה בה מתוכן העדות אלא רק מרצונה להעיד. כן מסרה העדה כי ממילא אין ביכולתה להעיד מחר (המועד שבו אמור היה להתחיל שלב ההוכחות), וזאת בשל סיבה רפואית. לפיכך, ומטעם זה בלבד, החליט בית המשפט לבטל את ישיבת ההוכחות שנקבעה למחר".

   

  עוד נמסר ממח"ש כי "המשפט עצמו לא נדחה ושמיעת התיק תימשך כסדרה בעוד כשבועיים. יצוין כי העובדה שמי מהשוטרות המעורבות אינן חפצות במעמד העדות בבית המשפט, אינה מפתיעה ואינה מהווה חידוש בנסיבות העניין".

   

  שחם פוטר בסוף אוקטובר 2013 משורות המשטרה בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו. אחרי ההחלטה בעניינו אמר אז שחם כי "כדי להתרכז בהגנה על שמי הטוב ובהוכחת חפותי וכדי לעשות זאת בצורה מלאה איני יכול להישאר במשטרה ולכן ביקשתי כבר בעבר לפרוש מהמשטרה. קראתי את ההודעה שהוציאה

  המשטרה, על כל העניינים האלה אגיב בבית המשפט".

   

  באמצע אוקטובר הואשם שחם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, בפרשה שבה מעורבות שמונה שוטרות. עם חשיפת החשדות נגדו הוא הודח מתפקידו ושהה מאז בחופשה.

   

  כתב האישום מתאר כיצד במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרה יצר שחם קשרים אינטימיים ובעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות, על פי רוב בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילים משמעותי ממנו, שהיו כפופות אליו, וזאת בניגוד לחובות ולכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר.

   

  למרות זאת, נטען במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות, לא נמנע שחם מלקבל מעת לעת החלטות בעניינן של אותן שוטרות, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים ותלוי במוצא פיהן לשמירת סוד היחסים. כתב האישום מפרט עבירות נוספות של מעשה מגונה בשוטרת, בלא הסכמתה, הטרדה מינית של שוטרת אחרת תוך ניצול מרות וביצוע מעשה מגונה בשוטרת נוספת תוך ניצול מרות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים