שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "נידב את חייו". פצועים בלוויית ההרוג בנפאל

  כ-1,000 איש, בהם פצועים מאסון סופת השלגים, ליוו למנוחות את נדב שהם: "הרדאר שלו תמיד סרק את השטח בחיפוש אחרי אנשים שצריכים עזרה". החיפושים אחר הנעדרת מיכל גילי צ'רקסקי יחודשו מחר

  "הנדיבות של נדב עלתה לו בחייו. הוא יכול היה להינצל, לרדת מההר בקצב שלו ובזמן שלו, אבל נדיבות הלב ומאור הפנים שלו לא נתנו לו להפקיר חברים לגורלם. וכך, חלקם הגדול ניצל והוא נידב את חייו להצילם", כך ספד הבוקר (א') רב היישוב מצפה הושעיה חיים בורגנסקי, לנדב שהם, שנהרג באסון סופת השלג ברכס אנאפורנה בנפאל בשבוע שעבר והובא למנוחות בבית העלמין ביישוב שבו נולד וגדל.

   

  יותר מאלף איש נכחו בלוויה, בהם גם מטיילים שנפצעו באסון בנפאל וחזרו מאז לארץ, שהגיעו חבושים בידיהם וברגליהם. כבר בשבוע שעבר סיפרו קרובי משפחה של שהם שהוא סייע לאחרים בזמן הסופה באנאפורנה, ועד שאפסו כוחותיו הוא עזר לסחוב את תמר אריאל, שנהרגה גם היא באסון.

  הגיבורה הפצועה שני, בהלוויית נדב שהם (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות ) (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות )
  הגיבורה הפצועה שני, בהלוויית נדב שהם(צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות )

  נדב שהם ז"ל ()
  נדב שהם ז"ל

  דודו של נדב שהם: "סחב את תמר"    (צילום: מוחמד שינאווי)

  דודו של נדב שהם: "סחב את תמר"    (צילום: מוחמד שינאווי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פצוע מנפאל: "הישראלים עזרו לעצמם"    (צילום: ירון קלנר)

  פצוע מנפאל: "הישראלים עזרו לעצמם"    (צילום: ירון קלנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אמו של נדב, טובה, התייחסה בהלוויה לימים האחרונים: "נוכחתי לדעת שאינך רק שלי. מעגלים מעגלים הגיעו החברים ואיתם הסיפורים. נדבי יקירי, לא כאן המקום לתאר עד כמה אתה בן אהוב ואוהב. גם בבית תמיד עמדת לצדי.

  דאגת לכולנו והיית קשוב לכל קול וקול. את עצמך שמת בסוף הרשימה".

   

  אחיו אבשלום שהם אמר: "אתה האדם הצנוע והטוב ביותר שהכרתי בחיי. המוסר הגבוה שלך ואהבת הזולת אלו דברים שהיו טבועים בדמך וחלק בלתי נפרד מהאופי שלך. והאופי הזה לא משתנה - לא בבית בהושעיה, לא בתל אביב, לא בירושלים, לא בניו יורק וגם לא בנפאל. לא בגובה של 5,000 מטר מעל פני הים וגם לא בקור של מינוס 20 מעלות".

   

  בני דורון, חבר של נדב: "הרדאר של נדב תמיד סרק את השטח בחיפוש אחר אנשים שצריכים עזרה, והייתה לו מן אנטנה וירטואלית שקולטת אותות מצוקה. ברגע שהיה נקלט אות שכזה, נדב היה עוזב הכול וקופץ כדי לסייע. בין אם לחברים קרובים ובין אם לזרים גמורים. הוא היה האדם המוכשר ביותר שהכרתי ויחד עם זאת גם הצנוע ביותר".

   

  בינתיים בנפאל, עד רדת החשיכה המשיכה יחידת החילוץ של חברת הביטוח הישראלית "הראל 669" לחפש אחר הנעדרת מיכל גילי צ'רקסקי באיזור האנאפורנה. החיפושים יתחדשו מחר בבוקר. סגן מנהל היחידה, נדב כליפה, העריך שהיא תאותר בתוך ימים, לאחר הפשרת השלגים שנערמו בסופה האחרונה. במקביל פורסם שמחר בבוקר תצא יחידה משולבת של הצבא הנפאלי, בליווי יחדת החילוץ של הראל, לניסיון רביעי לאיתור וחילוץ מיכל צ'רקסקי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים