שתף קטע נבחר

חרדים השחיתו אוטובוסים בשל פרסום נשים

כוח משטרה נאלץ לחלץ אוטובוסים מכיכר השבת בירושלים לאחר שצמיגיהם נוקבו בידי חרדים ששפכו צבע על פרסומות ובהן נשים

חרדים ניקבו הערב (יום ב') צמיגי אוטובוסים של אגד שעליהם שלטי קמפיין נשות הכותל בכיכר השבת בירושלים, שפכו צבע וריססו כתובות "הקץ לתמונות התועבה". חלק מהאוטובוסים נגררו מהמקום וחלקם חולצו מהאזור על ידי המשטרה. איש לא נפגע ועד כה נעצר חשוד אחד שהועבר לחקירה. 

 

 

נזק נגרם לאוטובוסים  (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
נזק נגרם לאוטובוסים (צילום: עפר מאיר)

אחד הצמיגים שנוקבו (צילום: דובר המשטרה) (צילום: דובר המשטרה)
אחד הצמיגים שנוקבו(צילום: דובר המשטרה)

חברת אגד דיווחה על פגיעה בכ-10 אוטובוסים. על אחד האוטובוסים רוססו גם כתובות בגנות תמונות נשים. באגד אמרו כי בשל ההשחתה הם משנים את מערך התחבורה באזור ולא יאפשרו לאוטובסים לעבור במקום מחשש שיושחתו. עוד ציינו באגד כי תלונה תוגש במשטרה.  זו אינה הפעם הראשונה ששלטי הפרסומת של הקמפיין הספציפי הזה מושחתים. "נשות הכותל" מעידות כי לאחרונה נתלשו דמויות הנשים מהאוטובוסים.

הקמפיין (צילום: מרים אלסטר) (צילום: מרים אלסטר)
הקמפיין(צילום: מרים אלסטר)

שלטים הוסרו מהאוטובוסים  (צילום: נשות הכותל) (צילום: נשות הכותל)
שלטים הוסרו מהאוטובוסים (צילום: נשות הכותל)
מנכ"לית נשות הכותל לזלי זקס אמרה כי "עצוב לראות איך שוב החרדים לוקחים את החוק לידיהם ובשם היהדות נוקטים באלימות כלפי נשים. מדובר בפאנטיות מעוותת שמחללת כל דבר שאינו עולה בקנה אחד עם תפיסת עולמם. אנו מצרות על היעדרה של מנהיגות חרדית, אחראית ושפויה, שמגנה בחריפות את מעשי הבריונות. אנו קוראות לשר לביטחון פנים ולמשטרת ירושלים לעשות הכול כדי להגיע לפורעי החוק ולהעמידם לדין".

 

הקמפיין הציג ארבע נערות עם ספר תורה וניסה לעודד עריכת טקסי בת מצווה בכותל המערבי. קמפיין אחר שקרא אף הוא לשוויון, "ירושלמיות - נעים להכיר", פירסם ברחבי הבירה שלטי חוצות ועליהם שש נשים ישראליות. הקמפיין נועד להיאבק בהדרת נשים במרחב הציבורי, ונוצר מלכתחילה כתגובה לסירוב "אגד" וחברת הפרסום שלה "כנען" לפרסם תמונות נשים על אוטובוסים בשל חשש להשחתתם.

 

עתירה נגד החברות הובילה לפני כחצי שנה להסכם בינן ובין המדינה, ולפיו הקמפיין יפורסם כרגיל תמורת כיסוי תיקון נזקים שייגרמו מהשחתת אוטובוסים בירושלים ובבית שמש על ידי המדינה.

 

בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר השקת הקמפיין מחדש, הושחתו שלטים שנתלו בירושלים ופניהן של חלק מהמצולמות נתלשו. "העובדה שהשחיתו מספר מודעות מהקמפיין לא מפתיעה, לא מדאיגה ולא מרתיעה אותנו", אמר מריק שטרן, יו"ר התנועה הירושלמית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
כתובות רוססו על האוטובוסים
צילום: עפר מאיר
מומלצים