שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מודי'ס מורידה את תחזית הדירוג לבנקים ישראלים
  דירוג האשראי של הפועלים, לאומי והבינלאומי ירד ל"שלילי". הסיבה העיקרית להחלטה של חברת הדירוג: ההחלטה הצפויה, לטענתם, של הפיקוח על הבנקים לגבש טיוטת תיקון לפקודת הבנקאות בנוגע לרזולוציה של תאגיד בנקאי כושל; דירוג הבנקים נותר ללא שינוי

  חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה היום (ב') את תחזית דירוג האשראי של הבנקים הפועלים, לאומי והבינלאומי ל"שלילי" מ"נייטרלי". במקביל הותירו במודי'ס דירוג הבנקים ללא שינוי - לאומי נותר על דירוג "A2", הבנק הבינלאומי על "A3" ופועלים על "A2". לפי מודי'ס אין שינוי בדירוג של דיסקונט ומזרחי משום שגם ככה תחזית הדירוג שלהם היא שלילית (מסיבות אחרות).

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  הסיבה העיקרית להחלטה של מודי'ס נובעת מההחלטה הצפויה, לטענתם, של הפיקוח על הבנקים למגבש טיוטת תיקון לפקודת הבנקאות בנוגע לרזולוציה של תאגיד בנקאי כושל. "השינויים שעושים הרגולטורים בישראל שבכוונתם להפיץ נייר מסגרת חדש לפיו ישתפו הבנקים את הנושים שלהם לגבי מתן אשראי", כך לפי הודעת מודי'ס.

   

  במודי'ס מציינים כי אחת תובנות בעקבות המשבר הפיננסי העולמי ב-2008, היא שהתערבות יתר של הרגולטורים במתן תמיכה לבנקים בעייתיים, בשילוב עם תנאי מאקרו כלכליים מאתגרים - עשויה להיות בעייתית. "שינויים כאלו רלוונטיים למערכות בנקאיות עם גיוון מעבר - שלא כמו בישראל, שבו הבעיה הייחודית של בנק אחד יכולה להנחות סיכונים מערכתיים רחבים יותר", כתבו במודי'ס.

   

  לפני כשבוע העלתה חברת הדירוג מעלות S&את דירוג האשראי של שני הבנקים הגדולים - הפועלים ולאומי לרמת "AAA" במקום הדירוג הקודם שעמד על "+AA". הבנק הבינלאומי עולה לרמת +AA במקום דירוג קודם של AA. הסיבות העיקריות להעלאת הדירוג על פי מעלות הן שיפור בבסיס ההון של הבנקים וירידה בסיכון עקב שיפור פרמטרים כלכליים של ישראל בשנים האחרונות.

   

  מנגד, מעלות הותירה ללא שינוי את דירוג הבנקים מזרחי טפחות ודיסקונט, ככל הנראה בגלל ששני הבנקים עומדים בפני אתגרי הון משמעותיים - מזרחי טפחות עקב ההגבלה האחרונה בתחום המשכנתאות שדורשת ממנו להגדיל את בסיס ההון בכ-800 מיליון שקל ודיסקונט שנמצא בתהליך לחיזוק בסיס ההון שלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מודי'ס מורידה את תחזית הדירוג לבנקים ישראלים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים