שתף קטע נבחר

עסקים קטנים: נבחרו החברות שיסייעו בקבלת הלוואה מהבנק

פירמת רואי החשבון BDSK וחברת גיזה, זכו במכרז האוצר ויסייעו לעסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואה מהבנקים בערבות מדינה. היקף תיק האשראי של הקרן לעסקים קטנים בערבות מדינה עומד על כ-5 מיליארד שקל

פירמת ראיית החשבון BDSK וחברת גיזה, זכו במכרז הקרן להלוואות בערבות מדינה עבור עסקים קטנים ובינוניים ויסייעו לעסקים לקבל הלוואות מהבנקים.

 

במסגרת תפקידם, ישמשו כגוף המתאם מטעם המדינה לחיתום הלוואות בנקאיות בחינת יכולת החזר ההלוואה של העסק, רמת הסיכון, פוטנציאל התפתחות ותרומה למשק. החברות החדשות יחליפו את חברת "תבור" ו BDI, שביצעו את החיתום במסגרת המכרז הקודם. החברות יתוגמלו בהתאם למספר העסקים שיסייעו להם ובהתאם לתנאי המכרז של האוצר.

 

יש לציין עם זאת כי ביכולתם של העסקים הקטנים לפנות גם ישירות לבנקים לקבל ההלוואה.

 

היקף תיק האשראי של הקרן לעסקים בערבות המדינה מוערך בכ- 5 מיליארד שקל כאשר לפני כשנתיים נבחרו 4 בנקים שיעניקו את ההלוואות - הפועלים, מזרחי, מרכנתיל ואוצר החייל.

 

הקרן מספקת מענה לטווח רחב של יזמים. החל מיזם בעל רעיון (עסק בהקמה) ועד עסק המייצר מחזור מכירות שנתי של 100 מיליון שקל כאשר ניתן לקבל הלוואה של עד 8 מיליון שקל ( 500 אלף שקל או 8% ממחזור המכירות, הגבוה מבין השניים).

 

ב BDSK מציינים כי לפי נתוני העבר הם צפויים לטפל ביותר מ- 500 בקשות, והלוואות של למעלה 150 מיליון שקל בחודש. "החזון שלנו בניהול הקרן נעוץ בהפיכתה לנגישה, מקצועית ומהירה", אומרת סיון רחמים, מנהלת המחלקה הכלכלית בחברה ומנהלת פעילות הקרן. "אנו פועלים רבות למקם את הקרן בראש כלי המימון הרלוונטים עבור כל עסק קטן ובינוני בכל רחבי הארץ, החל מהנגרייה הקטנה ועד בית התוכנה הגדול".

 

פירמת BDSK (בן דוד, שלוי, קופ) מונה כ- 140 עובדים בשני סניפים הממוקמים בירושלים וברמת גן. החברה היא חלק מהרשת הבינלאומית LEA ((The Leading Edge Alliance שהינה הפירמה השנייה בגודלה בעולם בתחום ראיית החשבון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים