שתף קטע נבחר

בין מועצת הביטחון לכותל: הנשיא הצליין חוזר

נשיא ניגריה גודלאק ג'ונתן ישוב לארץ, אחרי שהגיע להסכם דרמטי עם האיסלאמיסטים. הוא רוצה לקבל ברכה מאלוהים לפני הבחירות, בישראל רוצים לשכנע אותו להתנגד במועצת הביטחון ליוזמה הפלסטינית

שנה אחרי ביקורו הקודם, נשיא ניגריה שב לארץ - ובתקופה רגישה במיוחד: אחרי שהגיע להסכם היסטורי עם ארגון הטרור "בוקו חראם", שבמסגרתו צפויות להשתחרר 219 הנערות הנוצריות שנחטפו לפני חצי שנה, בחר נשיא ניגריה גודלאק ג'ונתן להגיע לביקור פרטי וצליינות בישראל - בדיוק שנה לאחר ביקורו הראשון בארץ כנשיא.

 

הנשיא ג'ונתן, נוצרי אדוק, יגיע לארץ מחר (יום ו') במטוסו הפרטי, במשלחת המונה 80 איש. הניגרים ישתכנו ב-40 חדרים במלון וולדורף אסטוריה בירושלים. ביום ראשון הבא ישתתף הנשיא במיסה ל-3,000 עולי רגל ניגרים במרכז הקונגרסים בירושלים.

 

בישראל מייחסים חשיבות גדולה לביקורו של נשיא ניגריה, בעיקר עקב העובדה שהמדינה

 האפריקנית חברה במועצת הביטחון. ההצבעה של ניגריה עשויה להשפיע באופן מכריע על הניסיון הפלסטיני להשיג רוב להצעה שהיא מתכוונת להעלות על הכרזת מועד לסיום הכיבוש או לקבלת פלסטין כחברה מלאה באו"ם.

 

נשיא ניגריה ביקש שביקורו לא יהיה פומבי ולכן גם לא ביקש לערוך פגישות מדיניות עם הנשיא ראובן (רובי) ריבלין או עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא ביקש שיארגנו לו ביקור מיוחד בכותל המערבי כדי לטמון פתק בין אבני הכותל.

ג'ונתן ונתניהו. הפעם יערוך ביקור פרטי (צילום: עטא עוויסאת) (צילום: עטא עוויסאת)
ג'ונתן ונתניהו. הפעם יערוך ביקור פרטי(צילום: עטא עוויסאת)

חבריו של הנשיא ג'ונתן סיפרו כי החליט לחזור לישראל כי הגיע למסקנה שהביקור בארץ הקודש מביא לו מזל טוב ורצה לקבל ברכה מאלוהים לפני הבחירות לנשיאות שיתקיימו בשנה הבאה. בביקורו הקודם חתם ג'ונתן על הסכם תעופה בין ישראל לניגריה שיאפשר טיסות ישירות. מדי שנה מגיעים לארץ 30 אלף צליינים מניגריה ומספרם עולה בהדרגה.

 

היחסים בין ישראל לניגריה התהדקו מאוד בשנים האחרונות ושתי המדינות משתפות פעולה במלחמה בטרור ובתחומי החקלאות, הבנייה, התקשורת, המודיעין ועוד. בניגריה פועלות יותר מ-50 חברות ישראליות בתחומי ההנדסה האזרחית, האנרגיה, התקשורת, הביטחון ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
נשיא ניגריה, בביקור הקודם בישראל
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים