שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסרטן הפריד בין התאומים אמיתי ואופיר בני ה-13

  "אמא, אני רוצה אותך שמחה ויפה. אל תבכי‭,"‬ אלה היו המילים האחרונות שאמר אמיתי כחלון בן ‭13-ה‬ לאמו, לפני שנפטר מסרטן. אחיו התאום, אופיר, סירב לחגוג בר מצווה בלי אחיו: "נחגוג יחד בגיל ‭,"14‬ הבטיח לו, אולם אמיתי לא שרד, מדווח "ידיעות אחרונות"

  "אמא, אני רוצה אותך שמחה ויפה. אל תבכי. הכל בסדר. את מחייכת, אבל העיניים שלך דומעות‭."‬ אלה היו המילים האחרונות של אמיתי כחלון (13) לאמו, אילנית, לפני שעצם את עיניו לעד. 

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  חדשות בריאות נוספות:

  פאניקה? כמיליון איש התחסנו לשפעת; החיסונים אוזלים

  לא להאמין: איך מגיעים חיידקים צואתיים למטבח

  בת 22 גילתה שהיא בהריון רק בחודש התשיעי

   

  במקום בר מצווה - לוויה

  בבית המשפחה במושב אלקוש האבל כבד והצער קשה מנשוא. במקום לחגוג עם אמיתי את חגיגת בר המצווה שלו, נאלצו הקרובים והחברים ללוות אותו בדרכו האחרונה.  

   

  הכל התחיל מכאבים בברך לפני כמה חודשים. תחילה סברו הרופאים כי מדובר בכאבי גדילה, אבל בדיקה מעמיקה גילתה שאמיתי סובל מגידול ברגלו הימנית, ומאז הפכו חייו למאבק מתמשך ומייסר במחלה הנוראה.

   

  כשהתגלתה המחלה, אמיתי בדיוק עמד לחגוג בר מצווה עם אחיו התאום, אופיר. כל ההכנות לאירוע כבר הושלמו, אולם אופיר סירב לחגוג בלי אחיו, ומסיבת בר המצווה נדחתה. "אז מה, נחגוג בר מצווה בגיל ‭.14‬ לא יקרה כלום‭,"‬ הודיע אופיר לכולם.

   

  אמיתי אושפז באיכילוב ולאחר מכן ברמב"ם ועבר טיפולים מייסרים. אופיר תמך בו לאורך כל הדרך. "אח שלי, אני אוהב אותך‭,"‬ נהג אופיר לסמס לאמיתי מדי יום. השניים, שלא נפרדו מעולם לפני המחלה, לבשו בגדים זהים לאורך כל תקופת המחלה.

   (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
  (צילום: אפי שריר)
   

  קיוו לנס

  לפני כמה ימים חלה הידרדרות. "אמיתי היה בהכרה מלאה עד הרגע האחרון‭,"‬ מספרת אמו. "הוא אפילו השתתף בערב פיוטים שערכנו לכבודו, כל כך שמח והודה לכולם. ערב לפני מותו ניגש אליי הרופא, לאחר שהבחין בהחמרה במצבו, ושאל אותי: 'מה את אומרת על אמיתי‭'?‬ קפצתי ממקומי ואמרתי לו 'מה זאת אומרת? הוא יחיה, אתה תראה שהוא יחיה'. לקראת חצות נפרדתי מאמיתי, ולפנות בוקר הזעיקו אותי לבית החולים.

   

  "אמיתי ראה אותי, נופף במפתחות בידיו ואמר: 'דאגתי לך לחדר במלונית בבית החולים. הוא תמיד חשב ודאג לאחרים יותר מאשר לעצמו. לפי מילות הפרידה שלו והתודה שביקש לומר לצוות הרפואי, כנראה שהוא ידע שמותו קרב.

   

  "אני בכיתי, ואמיתי אמר לי: 'אמא, את לא מבינה שאני בסדר? אל תבכי. את יכולה להיות רגועה. אני רוצה אותך שמחה ויפה'. זאת הצוואה שלו לגביי. הוא היה מלאך, ילד של אהבה, שעלה בסערה לשמיים‭."‬

   

  בעוד חודש וחצי אמורים היו התאומים לחגוג ‭.14‬ בבית משפחת כחלון קיוו שיקרה נס והם יחגגו יחד בר מצווה בדיוק באיחור של שנה. אבל הנס לא קרה.

   

  אמיתי נטמן בבית העלמין במושב שבו נולד. רבים מחבריו לספסל הלימודים, שאותו לא פקד שנה תמימה, ליוו אותו בדרכו האחרונה.

   

  במהלך ימי השבעה החליט אופיר ללבוש את הבגדים שלבש אמיתי ביום שנפטר. "פתאום ראיתי אותו עובר לידי עם הבגדים שאמיתי לבש בעת שנפטר, וחטפתי בומבה בלב‭,"‬ מספרת האם. "אופיר מנסה לשדר חוזק, אבל בלילה, כשאני נכנסת אליו לחדר, אני רואה שהוא מפורק לגמרי". ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אפי שריר
  היה בהכרה מלאה עד הרגע האחרון. אמיתי כחלון ואחיו התאום אופיר
  צילום: אפי שריר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים