שתף קטע נבחר

סוכת אבלים בבית המחבל: "שאהיד גיבור"

מאות בני אדם הגיעו לבית משפחתו בסילוואן של המחבל עבד א-רחמן א-שלודי, שביצע את פיגוע הדריסה. למרות הסרטונים מהזירה, במשפחה מסרבים להשלים עם כך שמדובר בפעולת טרור. "רדפו אחריו והרגו אותו"

אצלנו מוגדר כטרוריסט, במשפחתו הוא גיבור. בני משפחת שלודי, שבנה עבד א-רחמן שלודי גרם לפיגוע הדריסה אתמול בירושלים, פתחו סוכת אבלים בכפר סילוואן ותלו שלט שעליו נכתב: "השאהיד הגיבור עבד א-רחמן שלודי". מאות אנשים הגיעו במשך היום כדי לנחם את המשפחה, חלקם גם כינו אותו "גיבור". שלודי נורה ונפצע כאשר ניסה להימלט ממקום הפיגוע, ומאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים. 

 

 

 

סוכת האבלים בסילוואן. קרוביו משוכנעים שמדובר בתאונה  (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
סוכת האבלים בסילוואן. קרוביו משוכנעים שמדובר בתאונה (צילום: מוחמד שינאווי)

עבד אל חלים שלודי, בן דודו של ההרוג: "מה שקרה זה מקרה לא נורמלי, אתמול שמענו על האירוע מכלי התקשורת, ובישראל טוענים שמדובר בפיגוע. הוא היה אדם נורמטיבי ולא התנהג בצורה לא נורמלית. יום לפני התאונה הוא היה מאושפז בבית החולים ואני חושב שלא היה לו כוח לעשות דברים כאלה. עכשיו הבן אדם מת, אפילו לא נתנו לו סיכוי לחיות, ראינו איך רדפו אחריו והרגו אותו. הפשיטו אותו ולא מצאו עליו כלום. נקבל את גופתו, נטמון אותו והסוד ייטמן איתו. למשפחה יש כוונה להיפגש עם עורך דין ולחפש את האמת, ואנחנו נמצא בסוף את האמת".

 

תמונתו של שלודי על כרוז שהופץ בירושלים. "היה אדם נורמטיבי"  ()
תמונתו של שלודי על כרוז שהופץ בירושלים. "היה אדם נורמטיבי"

עבד אל חלים, בן דוד של שלודי. "נחפש את האמת" (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
עבד אל חלים, בן דוד של שלודי. "נחפש את האמת"(צילום: מוחמד שינאווי)

אמו של שלודי הוסיפה: "במשך חצי שנה לפני התאונה הוא היה ישן בבית. אתמול הוא קם, הניע את האוטו ונסע לעשות סיבוב קטן".

 

עותמאן, תושב סילוואן, התייחס להחמרה במצב הביטחוני בירושלים בשבועות האחרונים ואמר ל-ynet: "המצב מידרדר ונעשה גרוע יותר. כוחות הביטחון פורצים לכפר, הורסים בתים ומפחידים ילדים. היום אנחנו פוחדים להוציא את ילדינו מחוץ לבתים וגם מהגנים, המצב גרוע מאוד".

 

בתשובה לשאלה את מי הוא מאשים, השיב: "אני לא יודע את מי אפשר להאשים, אנחנו לא יכולים להתלונן חוץ מלאלוהים. תמיד מלחיצים אותנו יותר מדי, זאת דרך לגרש אותנו מבתינו".

 

והאם תפרוץ אינתיפאדה שלישית? "אם המצב הקיים יישאר כמו שהוא, אולי תהיה אינתיפאדה שלישית ורביעית, כי המצב מאוד גרוע. הרבה דברים קורים אצלנו וגורמים לנו ללחץ נפשי, אם לא תהיה אינתיפאדה אני לא יודע מה יקרה.

 

"אם תהיה אינתיפאדה יהיו שאהידים ופצועים, אחר כך המצב יירגע ועוד פעם יחזור הבלאגן, ואנחנו האזרחים נמשיך לסבול, אבל בכל מחיר אנחנו נישאר כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
סוכת האבלים בבית המשפחה
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים