שתף קטע נבחר

מי אשם במחסור בסיגריות ווינסטון וכאמל?

J.T.I - יבואנית הסיגריות ווינסטון, כאמל, מגנה ואיב סן לורן - עזבה את דובק ועוברת לשיווק והפצה עצמיים; מאז יש מחסור בסיגריות מסוגים אלו

למעשנים סיגריות מסוג ווינסטון, כאמל, מגנה ואיב סן לורן, יש בעיה בזמן האחרון להשיג את הסיגריות הללו במקומות מסוימים. זאת, לאחר שחברת J.T.I (ג'פן טובקו אינטרנשיונל) הודיעה באחרונה לדובק שהיא מפסיקה את ייבוא ושיווק הסיגריות שלה בעזרת דובק, ועוברת לשיווק והפצה עצמיים.
בנקודות מכירה מסוימות נשמעו נגד דובק טענות לפיהן היא מייבשת את השוק באופן מכוון כדי לפגוע בחברה בגין החלטה לעזוב את דובק.
דוד פרג'י, ראש אגף השווק והפרסום בדובק, מגיב על הטענה בביטול. לדבריו, "אני לא צריך לנהל מלחמה עם מיקרוב בתור פיל. וזה היחס בינינו. אנחנו קיבלנו הודעה שהם מפסיקים לעבוד איתנו ועוברים לשיווק עצמאי. אני לא מקבל את הטענה של 'ייבוש' השוק . אנחנו עובדים עם 40 סיטונאים ואם יש מחסור הוא נקודתי בלבד. יש לנו מספיק מלאי".
ל- ynet נודע כי חברת J.T.I מעבירה את השיווק וההפצה של מוצריה לידי חברת הממתקים כרמית. רל גודמן, מנהל השיווק בכרמית, אמר בתגובה כי "מתנהל מו"מ בינינו לבין חברות נוספות. אולם שום דבר לא סגור כרגע ואני לא מעונין להגיב."
ירון גזית מנכ"ל J.T.I אמר לYNET כי "אנחנו לא עוברים לכרמית. הקמנו חברת הפצה שהיא בשליטה שלנו, ואנחנו נשווק ונפיץ את הסיגריות שלנו בעצמנו. הדבר היחיד שאולי ניקח מ'כרמית', הם שירותי הובלה, במקום לקחת חברת הובלות אחרת. פרט לזה אין להם יד ורגל בחברה שלנו.
על השאלה האם הוא מודע למחסור הקיים בשוק אומר גזית כי "אני ער לזה כל דקה. דובק - בניגוד מוחלט לחוזה - נוקטת באמצעים לא לגיטימיים כבר כמה שבועות כדי ליצור מחסור בשוק , למרות המלאי הגדול שקיים. זה נזק גדול עבורנו, אולם החלטנו להגיע להסכם תוך הבנה ולא באמצעות בית-משפט, ובימים הקרובים אנחנו לוקחים מהם את כל המלאי ומתחילים להפיץ ולשווק לבד."
חברת ההפצה שהקימה J.T.I תעסוק ככל הנראה גם בהפצה של מוצרים נלווים. לדברי גזית, "נפיץ כל מה שמתאים למכולות, מינימרקטים וקיוסקים. פנו אלינו כבר מספר גורמים בענף שאיתם אנחנו מנהלים מו"מ . אני מניח שבשלב הראשון זה יהיה מוצרים נלווים כמו מציתים, טבק וסיגרים".
סיגריות ווינסטון, כאמל, מגנה ואיב סן לורן תופסות 5% מהשוק - 200 מיליון שקל בשנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים