שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחאת הרב-קו - כפיל של כץ נתן הסברים
  ארגון נוסעי התחבורה הציבורית "15 דקות" הציבה בתחנה המרכזית בירושלים שחקן בדמותו של שר התחבורה, כדי שיסביר מדוע כרטיס הרב-קו אינו ראוי. בוועדת הכלכלה של הכנסת התקיים דיון מיוחד בנושא הרב-קו. יו"ר אבישי ברוורמן: הכרטיס הוא מעשה חלם

  שחקן עם מסיכה בדמותו של ישראל כץ, שר התחבורה, הגיע הבוקר (ב') לתחנה המרכזית בירושלים והבהיר לציבור עשרות נוסעים שהמתינו להנפקת כרטיס רב-קו, מדוע הם לא יכולים לבצע את הפעולה באינטרנט ומדוע מדובר למעשה בפעולה מבורכת מבחינה חברתית: "אנחנו מעוניינים שתמתינו בצוותא שעות ארוכות, ותכירו אחד את השני".

   

  לטענת חברי ארגון משתשי התחבורה הציבורית "15 דקות", הנפקת כרטיס רב-קו אינה אמורה לדרוש מהנוסע עמידה של שעות ארוכות בתורים מתסכלים, וכך

  גם במקרה של חידוש כרטיס שאבד. מנכ"ל הארגון, גיל יעקב, אמר כי "שר התחבורה, ישראל כץ, אינו פועל לשיפור השירות עבור הנוסעים בתחבורה הציבורית. כרטיס הרב-קו הוא דוגמה להרעת תנאי הנוסעים בתחנה המרכזית. מאז הונפק הכרטיס, מבזבזים נוסעים זמן מיותר בהנפקתו והטענתו, ומאז כניסתו לתוקף הוא יוצר תורים ארוכים בעלייה לאוטובוסים. מדובר בכרטיס מסורבל ומסובך, שאינו מתאים למאה ה-21." עוד אמר כי "התעלמות משרד התחבורה מצרכי הנוסעים היא מאכזבת ומקוממת".

   

  במייצג המחאה בתחנה המרכזית התחפש שחקן לשר התחבורה, ישראל כץ, הסתובב בין הנוסעים וחילק "כרטיס נסיעה טיפש של תחבורה ציבורית בישראל הרב-פח". המציג הסביר לעשרות הנוסעים שעמדו בתור להנפקת הכרטיס, מדוע אי אפשר להנפיק אותו באינטרנט בדומה לחידוש רישיון נהיגה, ומדוע ניצן לקבל כרטיסי אשראי בדואר, אך את הרב-קו לא ניתן לשלוח בדרך זו. לדברי אנשי הארגון, מאבטחי התחנה המרכזית ניסו לעצור את מייצג המחאה והשחקן שגילם את השר כץ, גדי ויסברט.

   

  מיצג המחאה נערך במקביל לדיון מיוחד בנושא בוועדת הכלכלה של הכנסת. יו"ר הוועדה, חבר הכנסת אבישי ברוורמן, אמר כי החליט לקיים את הדיון לנוכח פניות שהגיעו לוועדה, וכדי לעקוב אחר הנעשה בתחבורה הציבורית ופעולות משרד התחבורה בנושא הבעיות עם כרטיס הרב קו. ברוורמן כינה את כרטיס הרב-קו "מעשה חלם, דל שימוש ורב טרחה שהציבור יוצא נפסד ממנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים