שתף קטע נבחר

התעשיינים: לפטר את הממונה על ההגבלים

נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, מבקש מנתניהו לפטר את דיויד גילה: "חצה קו אדום כשנתן רוח גבית להחרמת מוצרי התעשייה הישראלית בקובעו כי חרם מאורגן הינו תופעה מבורכת". הרשות להגבלים עסקיים בתגובה: "אנו מקפידים לקיים עם התעשיינים דיאלוג רציני"

נשיא התאחדות התעשיינים, צבי אורן, שלח היום (ב') מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו הוא מבקש מראש הממשלה לפטר מתפקידו את הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דייוויד גילה. אורן מותח ביקורת קשה על התנהלות הממונה וטוען כי גילה קרא לציבור להטיל חרם על חברות ישראליות על רקע יוקר המחייה.

 

כתבות נוספות בנושא

 

"היום בישיבת ועדת הכספים של הכנסת", כותב אורן לראש הממשלה במכתבו, "חצה הממונה קו אדום נוסף כשנתן רוח גבית להחרמת מוצרי התעשייה הישראלית בקובעו כי: 'חרם מאורגן הינו תופעה מבורכת'. בנוסף מנסה הממונה להגביל בכל דרך את פעילות הארגונים העסקיים ואתמול אף פנה אל איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים והמליץ לחברות שלא להיפגש".

 

אורן קובל במכתבו על כך שבזמן בו נשלח המכתב ישב הממונה בפגישה בהתאחדות התעשיינים עם תעשייני המזון ועסק בפרשנות על חוק המזון, לאחר שלפני כחודש פרסם גילוי דעת שבו אסר על הארגונים לעסוק בפרשנות לחוקים.

 

"די אם נדמיין, אדוני ראש הממשלה, איך היינו מגיבים לקריאה להחרמת התוצרת הישראלית על ידי מי מהמדינות אליהן אנו מייצאים אותה", כתב נשיא התאחדות התעשיינים לנתניהו. "לצערי איבדנו את האמון כי הממונה הנוכחי יכול לשנות את דרכיו ולפיכך, אני פונה אליך, אדוני ראש הממשלה, ומבקש כי הממשלה תשחרר את פרופ' גילה מתפקידו". 

 

מהרשות להגבלים עסקיים נמסר בתגובה: "רשות ההגבלים העסקיים, והממונה בפרט, מכבדים את התאחדות התעשיינים, ומקפידים לקיים עימה דיאלוג רציני ומעמיק בנושאים שעל הפרק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
צביקה אורן
צילום: יאיר שגיא
צילום: עומר מרון
דיוויד גילה
צילום: עומר מרון
מומלצים