שתף קטע נבחר

"בר-אילן" לאפיפיור: קיים אצלנו את ההידברות עם היהדות

נשיא האוניברסיטה הציע ל"כס הקדוש" כי המוסד ישמש בסיס להידברות בין שתי הדתות, עליה סוכם בין האפיפיור לשמעון פרס. פרנציסקוס אישר עקרונית: "עלינו הזכות והאחריות להדריך את האנושות בדרכי השלום"

היהדות והנצרות ייפגשו ברמת-גן? נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, הציע לראש הכנסייה הקתולית, האפיפיור פרנציסקוס, לארח במוסד את המפגשים הבין-דתיים שעליהם סיכמו נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס והמנהיג הנוצרי בעת ביקורו האחרון בישראל לפני כחצי שנה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

משלחת של ידידי האוניברסיטה ביקרה אמש (ב') בוותיקן והזמינה את אנשי הדת הבכירים משני הצדדים להידּבר ביניהם בקמפוס ברמת-גן. "אוכלוסיית הסטודנטים של בר–אילן משקפת את החברה הישראלית בזעיר אנפין", הסביר הנשיא הרשקוביץ, "שערי האוניברסיטה פתוחים לבני כל הגזעים והדתות".

 

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

חברי המשלחת סיפרו לאפיפיור על תוכנית ייחודית שכבר פועלת במוסד במטרה לחזק את ההבנה בין הקבוצות השונות ואת קבלת האחר. פרנציסקוס השיב כי הוא מברך על היוזמה וישקול בחיוב את ההצעה. "כולנו בני אברהם", אמר, "עלינו הזכות והאחריות להדריך את האנושות בדרכי השלום".

 

במהלך המפגש העניק פרופ' הרשקוביץ למארח תעודת הוקרה מטעם אוניברסיטת בר-אילן על פעילותו לקידום הסובלנות בין העמים והדתות, ובירך: "בואנו לכאן, למשכנך, מסמל התחלה חדשה והזדמנות שאין להחמיצה. אנו חשים צורך להידבר כדי להגיע להבנה, לדו-קיום ולשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
האפיפיור. בירך
צילום: AP
צילום: חסן שעלאן
פרופ' דניאל הרשקוביץ
צילום: חסן שעלאן
מומלצים