שתף קטע נבחר

קריסת המרפסות: "ראיות נגד בכירים בגינדי השקעות"

במזל רב לא היו נפגעים בקריסת מרפסות בבניינים של גינדי השקעות ומליבו בחדרה בדצמבר, אך הראיות שמצאה המשטרה נגד עשרות מעובדי החברות עשויות להביא לאישומים נגדם, בגין עבירות בתחום רישוי הבנייה

המשטרה העבירה בימים האחרונים לפרקליטות מחוז חיפה את חומר החקירה בפרשת קריסת המרפסות בפרויקט של החברה היזמית גינדי השקעות והחברה המבצעת אורתם מליבו בחדרה. במשטרה אומרים כי יש ראיות רבות וטובות שעל בסיסן תוכל הפרקליטות לקבוע אם להעמיד לדין את האחראים לקריסה.

 

 

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

התמוטטות המרפסות בחודש דצמבר (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
התמוטטות המרפסות בחודש דצמבר(צילום: חסן שעלאן)

החקירה הוטלה על מחלק ההונאות במחוז חוף במשטרה. במהלך עשרת החודשים מאז הקריסה נחקרו תחת אזהרה כ-30 איש, בהם מנכ"לי החברות גינדי ומליבו כמו גם עובדים ברמת השטח. עם זאת ציינו במשטרה כי החקירה נמשכת וכי הפרקליטות ביקשה כמה השלמות בפעולות החקירה. במשטרה אומרים כי החשדות שיוחסו לאחראים הם הפרת הוראה חוקית ועבירות מתחום רישוי הבנייה וחוק התכנון. 

 

שתי מרפסות בקומה השמינית באחד הבניינים בפרוייקט, ברחוב נחל פרת בחדרה, קרסו בחודש דצמבר האחרון. בנס לא היו נפגעים. בניין נוסף שכבר אוכלס פונה מדייריו.

 

לפי החשד, הקבלן חסך בקורות ברזל וסיכן את הדיירים. דו"ח המהנדס ששכרו הדיירים, יואל בן-עזרא, חשף כי חיזוקי הבטון בבניין שבו קרסו המרפסות לא היו מלאים, ובחלק מנקודות החיזוק אף שמו קלקר במקום בטון. הוא הגדיר את בניית המרפסות בבניין "נחותה ולא מקצועית". 

 

24 מרוכשי הדירות בפרויקט חתמו על הסכם עם גינדי השקעות ולפיו קיבלו פיצוי כספי עבור ירידת הערך של הדירות. הם זכו גם לשדרוג חלקים אחרים בדירות ולביטוח מבנה לשנתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
המרפסות שקרסו
צילום: חסן שעלאן
מומלצים