שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אוהד ריין: "לא רציתי לנצח ב-The Voice"

  רגע לפני שהודח, אוהד ריין שקל לפרוש: "הפחדתי את מיכאל אלוני". רגע אחרי הוא מסביר בראיון למה שמח לסיים את דרכו, ומדוע החליט לחזור מאוסטרליה לישראל: "אפשר לקרוא לי מזוכיסט או טיפש"

  אוהד ריין, שהודח אמש (ג') רגע לפני רבע הגמר של "The Voice", היה מתחילת דרכו עוף קצת מוזר יחסית בתוכנית הריאליטי המוזיקלית. הוא התעקש לשיר שירים שחיבר (נוסחה שהוכחה ככושלת בתוכניות מהסוג הזה), הצהיר על חברות עם המנטור אביב גפן וברגע ההדחה דיבר על פרישה. "לא היה חשוב לי לנצח בתוכנית", הוא אומר בראיון, "אני חושב שלמדוד במספרים מי יותר טוב זה לא הקטע שלי. באתי לתוכנית עם גישה קצת שונה".

   

  ריין בן ה-34, נשוי ואב לילדה, חזר לארץ אחרי שנים באוסטרליה שבהן הוציא אלבומים ויצא לסיבובי הופעות. "בארץ יש משהו מאתגר שמשאיר אותי כאן", הוא אומר, אבל מודה: "הרבה יותר קשה כאן כלכלית. באוסטרליה שכר המינימום הרבה יותר גבוה, יש לך זמן פנוי מרובה יותר ואתה יכול לחיות בכבוד. היו לי הרבה מחשבות לעזוב את הארץ בשנתיים האחרונות, היו לנו תקופות לא קלות כלכלית, עדיין המצב לא מזהיר אבל אנחנו אופטימיים ורוצים להצליח כאן".

   

  אז למה חזרת?

   

  "אפשר לקרוא לי מזוכיסט או טיפש. באתי לפה כי אשתי התגעגעה מאוד למשפחה לארץ. יש לי נפש של נווד ואחרי עשר שנים באוסטרליה החלטנו לחזור. בארץ קשה מאוד לחיות רק ממוזיקה, באוסטרליה הצלחנו לעשות את זה יפה. כאן אני עובד גם כמורה ליוגה, זה לא שאני סובל חלילה, אבל באוסטרליה עשיתי זאת כתחביב. למרות כל זאת, בישראל יש משהו מאתגר שמוציא ממך דברים טובים. הרגיש נכון לחזור לפה".

   

  בחזרה לתוכנית. דיברו לא פעם על מערכת היחסים שלך ושל המנטור שלך, אביב גפן.

   

  "שמעתי שאומרים שאביב שומר עליי בגלל שהוא חבר שלי. הדיבור הזה ברחוב צפוי, אבל אם אתה נכנס לעומק העניין - כן אביב חבר שלי, אבל החברות שלנו התחילה לפני יותר מעשר שנים דרך הקשר המוזיקלי ולא בגלל שאנחנו קרובי משפחה לדוגמה. בעיניי, אגב, היה נורא יותר להסתיר את החברות שלנו. אפשר להגיד על אביב משהו בוודאות - הוא כן ותמיד אומר את האמת. גם שאר המנטורים אהבו אותי, ואליהם אין לי קשר בכלל לפני התוכנית, וגם הקהל בחר להשאיר אותי. בלי קשר, אביב גפן דואג לחבר'ה שלו: רק לאחרונה פתחתי יחד עם ההרכב שלי את ההופעה שלו בקיסריה, והוא דאג גם לשאר המתמודדים שלו בנבחרת".

   

  "לא רציתי להסתיר את החברות עם אביב גפן" (צילום: טל גבעני) (צילום: טל גבעני)
  "לא רציתי להסתיר את החברות עם אביב גפן"(צילום: טל גבעני)
   

  לפני שהופיע בתוכנית אתמול, ריין החליט להשתעשע ושיתף פעולה עם חברו גפן. המנטור הציג את "שירו החדש" של ריין וביקש להשמיע בית ממנו. בפועל, היה זה בית משיר "הסלפי" של הפסטיגל שעורר מהומה גדולה. ריין לא ממהר לספר מדוע החליטו השניים לעשות זאת. "לפעמים אני לא יודע למה התכוונתי. שכל אחד יוציא מה שהוא רוצה מהאקט הזה. הרעיון נראה לנו נחמד, ורגע לפני התוכנית החלטנו לעשות את זה. אתה יכול להגיד שזה לגלוג על השיר הזה או לא, אבל הקטע הוא לא להיות רציניים כל כך, לא לתת כובד להשתלט עלינו. זה היה בשביל הכיף. גם אני עושה סלפי".

   

  רגע לפני ההדחה סיפרת שחשבת לפרוש, מה קרה שם?

   

  "אחרי השיר שלי, רגע לפני מעמד ההדחה, עלתה לי סוג של הברקה בראש שאני רוצה לפרוש. יכול להיות שחשתי שאני הולך להיות מודח, אבל לא ראיתי את עצמי עולה על הבמה בתוכנית הקרובה. הרגשתי שמיציתי בקטע מאוד חיובי. מיכאל

  היה מאחורי ואמרתי לו 'שמע אחי נראה לי שאני פורש'. הפחדתי אותו קצת. ברגע שעמדנו שם על הבמה החלטתי שאתן למה שאמור לקרות לקרות, וזה באמת קרה ככה בצורה די מושלמת".

   

  שרת לא מעט שירים מקוריים שלך ומתברר שזה עלה לך ביוקר.

   

  "שרתי שירים מקוריים למרות שידעתי שלא זאת הדרך להצליח בתוכניות ריאליטי. אני רואה עצמי כיוצר, אני שר את השירים שלי כי אף אחד לא שר אותם כרגע. יש זמרים טובים יותר ממני בתוכנית. אני מעביר את מי שאני  בעזרת  השירים שאני כותב, ובהחלט לקחתי בחשבון שלא כולם יתחברו לזה. יכול להיות שזה מה שהוביל להדחה שלי, אבל מבחינתי זה לא משנה. המדד שלי להצלחה הוא לא לזכות בתוכנית, אלא איך להעביר את עצמך בדרך הכי אותנטית ושהכי תתחבר לאנשים מסוימים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל גבעני
  אוהד ריין בתוכנית
  צילום: טל גבעני
  לאתר ההטבות
  מומלצים