שתף קטע נבחר

ביום שישי - צעדה מיוחדת לאנשים מיוחדים

מאות ילדים וצעירים עם מוגבלויות, דיירי עמותת עלה, תלמידים, חיילי צה"ל והציבור הרחב יצעדו יחד בסימן "ואהבת לרעך כמוך" בצעדה השנתית של עמותת עלה ע"ש ערן אלמוג ז"ל שתתקיים מחר (ו'). כולם מוזמנים

עמותת עלה ומעון עלה מוריה מזמינים את הציבור לצעדה השנתית של עלה ע"ש ערן אלמוג ז"ל, שתתקיים מחר, יום שישי ה- 31.10.14 במתחם מועצת גדרה. הצעדה בסימן "ואהבת לרעך כמוך" מעודדת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, מתוך כוונה לעורר מודעות, וחשיפה לתחום ולחבר את החברה והקהילה לאוכלוסיות המיוחדות המתגוררות בתוכה.

 

עמותת עלה- עזר לילד המיוחד- מטפלת בלמעלה מ-700 תינוקות, ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ונכויות מוטוריות קשות. מרכזי עלה מהוויים בית חם לחניכים, והעמותה דואגת לכל צרכיהם הרפואיים, השיקומיים, החינוכיים והרגשיים בעזרת צוות מסור ומיומן של עובדים מקצועיים ובעזרת אהבה ללא גבול.

 

עמותת עלה נוסדה ב- 1982 על ידי קבוצת הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. הורים אלו היו נחושים ברצונם להעניק לילדיהם את הטיפול הטוב ביותר שיש, ואת ההזדמנות לנצל את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. העמותה מפעילה מספר מרכזים ברחבי הארץ בירושלים, בגדרה, בבני ברק ובכפר השיקומי לבוגרים עלה נגב נחלת ערן.

 

התכנית של עלה יוצאת דופן בכך שהיא מספקת מענה מקיף לכל צרכי הילדים בכל המישורים - מגורים, תמיכה, תרפיה, שיקום, חינוך ופעילויות חברתיות. כל זאת, בסביבה בריאה וידידותית ולאורך כל שעות היממה.

 

המרכזים פועלים בתוך הקהילה ומעורים בה. לכל מרכז מתנדבים קבועים המלווים את פעילותה, מערך המתנדבים מורכב מיחידים, קבוצות וארגונים המקיימים קשר קבוע. להעמקת הקשרים עם הקהילה נערכים מעת לעת אירועים שונים בקהילה ובשותפות עמה.

 


האלוף במילואים ויו"ר עלה נגב דורון אלמוג עם בנו ערן ז"ל

 

על רקע הסיסמה "יד ביד כולנו כאחר", יצעדו תלמידים, חיילים, ילדים, צעירים ומבוגרים עם מוגבלויות, מתנדבים וכל מי שהנושא קרוב לליבו. ביניהם שר החינוך, הרב שי פירון, אודי אנג'ל, חבר נשיאות עלה, יואל גמליאל, ראש מועצת גדרה, האלוף במילואים דורון אלמוג, אבא של ערן ז"ל, ויו"ר עלה נגב, נחלת ערן, ומנכ"ל עמותת עלה הרב יהודה מרמושטיין.

 

"החברים שלי הם נשמות מקסימות"

"כבר ארבע שנים שאני מוצאת את עצמי מתמלאת בכוחות מיוחדים ובהתרגשות רבה... בכל שבוע מחדש" מספרת חדווה, בת 17 מנוקדים, המתנדבת במעון עלה מוריה עם ילדים ונערים מיוחדים במינם.

 

"אני באה בשמחה למעון מידי שבוע, לבקר את החברים שלי דיירי המעון. החברים שלי הם נשמות מקסימות, כיף לי להיות איתם, הם מקבלים אותי כמו שאני, בגלל שאני מקבלת אותם כמו שהם. לדעתי, אני והמתנדבים מוסיפים לדיירים צבע לחיים, בנוסף למטפלות המדהימות שלהם ולצוות שהם כבר מכירים. החיוך שלהם, השמחה שלהם, זה האושר שלנו.

 

המפגש השבועי הזה, נותן פרופורציות בחיים, אני מבינה שמה שיש לי הוא מתנה, זה נותן לי שמחה וכח להמשך השבוע".  


"אמונה הבלתי מתפשרת בזכותם של חניכי עלה לחיות חיים מלאים, מעניינים, איכותיים ומאושרים"

 

בעמותת עלה, מאמינים באהבת האדם באשר הוא אדם, תוך תחושת שליחות, אחריות ומסירות לחניכים. בעלה מעניקים לחניכים טיפול

שיקומי מתקדם וחדיש, תוך שאיפה למיצוי מקסימלי של יכולותיהם.

 

פעילות העמותה מבוססת על האמונה הבלתי מתפשרת בזכותם של חניכי עלה לחיות חיים מלאים, מעניינים, איכותיים ומאושרים ככל האפשר. תוך שמירה על כבודתם, זכויותיהם, טיפוחם ושילובם בחברה ובקהילה.

 

"אני מאמינה ומרגישה שמי שנותן מתוך שמחה נותן את הכי הרבה, אני ממליצה לכולם להתנדב במעונות עלה", מסכמת חדוה, "זה מקום מטורף שאפשר לתת בו כל כך הרבה. לבוא ולשמח זה משהו שכל אדם יכול לעשות...  לא צריך לשם כך כישורים מיוחדים. אני כבר מחכה לצעדה ביום שישי להפגש עם החברים שלי ולצעוד יחדיו ברחובות גדרה".

 

  • עמותת עלה ומעון עלה מוריה מזמינים את הציבור לצעדה השנתית של עלה ע"ש ערן אלמוג ז"ל, שתתקיים ביום שישי הקרוב 31.10.14, החל משעה :9:00, במתחם מועצת גדרה, רח' פינס 4.

 

  • הצעדה בסימן "ואהבת לרעך כמוך" מעודדת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, מתוך כוונה לעורר מודעות, וחשיפה לתחום וכן לחבר את החברה והקהילה לאוכלוסיות המיוחדות המתגוררות בתוכה.

 

  • תוכנית הצעדה כוללת הליכה במסלול של שני ק"מ, משחק ראווה של נבחרת ישראל בכדורגל נכים, והפנינג ענק עם הפעלות, הרקדות, ומופע סיום של להקת התקווה 6.

 

  • לפרטים נוספים: הכנסו לאתר או לעמוד הפייסבוק: עלה - עזר לילד המיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתנדבת וחניכה בצחוק משותף
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים