שתף קטע נבחר

"מחירי הדירות יירדו ב-15% בתוך שנתיים"

מספר התחלות הבנייה השנה עומד על כ-21 אלף יחידות דיור, לפי סקירת שר השיכון בוועדת הכלכלה היום. משרד השיכון מתכוון לבקש את אישור הממשלה להבאת 20 אלף עובדי בניין סינים נוספים

"העיכובים בבניית דירות בירושלים הם בשל סיבות טכניות, ולא מדיניות כתוצאה מלחץ אמריקני. ארה"ב לא מבינה את המצב", כך אמר היום (ד') שר השיכון אורי אריאל בוועדת הכלכלה. "אלפי מנשה היא כמו כפר סבא", הוסיף.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

בהתייחסו למצב הבנייה בישראל, אמר אריאל: "שוק הדיור קרס, המחירים עלו, אבל יש כבר מגמה של ירידת מחירים הודות לגידול בהיצע. אחרי השנה שעברה, שהיתה שנה אבודה, השנה נבלמה עליית המחירים ובשנתיים הבאות צפויה ירידה של כ-15% - לאחר קבלת חוק מע"מ אפס על דירות שיופעל במשולב עם תכנית מחיר למטרה של משרד השיכון".

 

על פי נתונים שמסר מנכ"ל משרד השיכון שלמה בן אליהו, מספר התחלות הבנייה השנה עומד על כ-21 אלף יחידות דיור, בנוסף לחתימת עסקאות שיווק קרקעות ל-14 אלף יחידות דיור, מתוכם רק 2.4% ביהודה ושומרון.

ועדת הכלכלה היום (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
ועדת הכלכלה היום(צילום: דוברות הכנסת)

בתכנית המשרד גם קניית 1,000 דירות, שיקצרו בכחצי את תור הממתינים לדירות, שעומד היום על כ-2,300 זכאים. זאת בנוסף להשקעות מתוכננות בהיקף של מיליארדי שקלים בחידוש והרחבת המתחמים הישנים של הדיור הציבורי שהוקמו לפני עשרות שנים, באמצעות עמידה שהופכת לחברה יזמית.

 

אריאל הודיע גם על כוונתו לבקש את אישור הממשלה להבאת 20 אלף עובדי בניין סיניים לביצוע הפרויקטים, בנוסף לאלפי העובדים הפלסטינאים, חלקם מרצועת עזה, שיקבלו היתר עבודה לפי החלטת ממשלה. השר אמר כי העובדים שבאו ממולדובה ובולגריה אינם מספיקים ופחות מיומנים.

 

הבטחות השר התקבלו בספקנות מפי חברי הוועדה. ח"כ איציק שמולי (עבודה) אמר לשר כי הבטחתו להוזלת מחירי הדיור הייתה אמורה להתבצע כבר השנה, וח"כ יצחק וקנין (ש"ס) טען כי בעיית מחוסרי הדיור בבנייה הפרטית תיפתר רק אם הממשלה תעבור להקמת דיור ציבורי מסיבי כבעבר, ולא בעזרת חוק מע"מ אפס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
השר אורי אריאל בדיון היום
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים