שתף קטע נבחר

כך יעבוד הסמארטפון המודולרי של גוגל

אפשר להחליף בו את הסוללה, המצלמה או אפילו המעבד בתוך שניות - פרויקט ארה, הסמארטפון המודולרי מציג אבטיפוס שכבר עובד

אתמול (רביעי) שחררה גוגל סרטון שמציג את אב הטיפוס של פרוייקט ארה - הסמארטפון המודולרי. בסרטון רואים בפעם הראשונה את המכשיר המודולרי מורכב חלק אחרי חלק, נדלק ופועל ללא בעיות.

 

  

פרוייקט ארה הוא הניסיון של גוגל ליצור פלטפורמה פתוחה לייצור של סמארטפונים המבוססים על רכיבים נפרדים שכל משתמש יוכל להחליף ביניהם ללא בעיות. הטלפון מורכב משלד שלתוכו מחליקים רכיבים כמו סוללה, מעבד, מסך, מצלמה ועוד.

 

היתרונות של טלפון מודולרי הם חיסכון בכסף, כי כאשר רכיב נשבר או מתקלקל לכם, אפשר להחליף רק אותו ולא את כל הטלפון. גם אם תרצו לשדרג רכיב, כמו מצלמה מתקדמת יותר או מעבד יותר מהיר, תוכלו לקנות רק אותו והטלפון יעבוד איתו בלי בעיות. גם יצרנים פרטיים ומייקרים יוכלו לייצר רכיבים לטלפונים, ובכך להתחרות באותו המגרש עם יצרניות ותיקות כמו טושיבה, סוני ואינטל.

 

עדיין אצל נסיינים

באפריל האחרון החברה השיקה את הפרוייקט ושחררה מסמכי אפיון למפתחים על מנת שיתחילו לעבוד על רכיבים משלהם, חודשים לפני שהיה להם טלפון עובד. גוגל ניסתה להציג את אב הטיפוס הראשון, Spiral 1, ב-Google I/O, כנס המפתחים של גוגל בחודש יוני האחרון. המכשיר נתקע בשלב ההדלקה וההצגה נכשלה. כעת החברה שחררה וידאו שמציג את ההתקדמות של צוות הפיתוח בחודשים האחרונים, ובסופו הם מראים מישהו מרכיב את הטלפון, מדליק אותו ומשתמש בו בלי בעיות. בוידאו ניתן לראות שמערכת ההפעלה עובדת ואפליקציות רצות עליה, אבל האנימציות לא חלקות כמו בטלפונים חדשים.

 

הסרטון נחתם בהזמנה למפתחים להשתתף בהשקה של הגירסה השניה של אב הטיפוס, Spiral 2. השינויים הצפויים באב הטיפוס הבא הם רכיבים יותר דקים שמפנים יותר מקום בתוך הפלסטיקה עבור המפתחים. גם השלד עצמו יעבור שיפור וההחלקה של הרכיבים לתוכו צפויה להיות חלקה יותר.

 

גוגל מכוונת את המכשיר לשווקים מתפתחים, כמו אסיה ואפריקה, שסמארטפונים עדיין לא פופולריים בהם בגלל מחירם הגבוה. ההשקה של אב הטיפוס השני תתקיים ב-14 בינואר, 2015, במטה החברה במאונטן וויו, קליפורניה. השקה נוספת תתקיים ב-21 בינואר עבור קהל המפתחים האסיאתי והאוסטרלי. מפתחים מוזמנים למשרדי החברה בערים נוספות בעולם ולהשתתף מרחוק בהשקות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים