שתף קטע נבחר

לאחר הירי לידו: אבטחה צמודה לח"כ פייגלין

יו"ר הכנסת אדלשטיין הנחה את קצין הכנסת להעמיד אבטחה צמודה לחבר הכנסת שנכח בכנס שביציאה ממנו נפצע קשה יהודה גליק

חבר הכנסת משה פייגלין יאובטח מעתה באופן צמוד, פחות מיממה לאחר שסמוך מאוד לו נורה ונפצע קשה פעיל הימין יהודה גליק. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הנחה את קצין הכנסת, תת-ניצב יוסף גריף, להעמיד אבטחה צמודה לח"כ פייגלין מהליכוד, החל מהיום ולא באופן לא סדיר, כפי שנעשה עד היום.

 

בנוסף, ביקש אדלשטיין מגריף לתת מענה לכל ח"כ, מימין ומשמאל, שמרגיש מאוים ושהגורמים המקצועיים מעריכים שיש חשש לפגיעה בו. כמו כן, הורה אדלשטיין לתנ"צ גריף להיות בקשר הדוק ורציף עם כל גורמי הביטחון והמודיעין באשר לאיומים על חיי הח"כים.

 

הבוקר הגיע פייגלין לאזור הר הבית, על אף סגירתו עד להודעה חדשה. חבר הכנסת מהליכוד, שנכח בכנס הימין במרכז מורשת בגין שבו נורה ונפצע יהודה גליק, אמר כי "המתנקש השיג את יעדו - יהודים לא נמצאים בהר הבית". הבוקר חוסל אותו מתנקש, מועתז חיג'אזי, בחילופי אש עם הימ"מ באבו טור. הבוקר התברר כי חיג'אזי עבד במסעדה במרכז מורשת בגין, המקום שבו נורה גליק.

 

"הגעתי לכאן על מנת לעלות להר הבית", אמר פייגלין ברחבת הכותל, בראיון לאולפן ynet. "הטענה שהר הבית סגור אינה אמת. רק מוסלמים יכולים לעלות להר הבית. לי כריבון ישראלי לא מאפשרים לעלות כמובן, וגם ליהודים אחרים לא מאפשרים. ערבים ומוסלמים יכולים לעלות. האם המדיניות הזו משקיטה את הטרור או מעודדת את המשכו?"

 

הח"כ מהליכוד, שהשתתף בכנס למען הר הבית אמש, טען כי הפגיעה בגליק הייתה ידועה מראש: "הוא עמד מול איומים ואלימות פיזית שצולמה. ומה המשטרה עשתה – עצרה את יהודה, הגישה כתב אישום נגד האיש הזה, שאין צדיק וטהור וחף מכל אלימות ממנו. התגובה המשטרתית ותגובת המערכות שאמורות לשמור על ירושלים לא מביאות לפתרון, אלא הן הבעיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים