שתף קטע נבחר

הנשים העשירות בעולם: שרי אריסון מקום 6

את המקום הראשון ברשימה תופסת כריסטי וולטון, היורשת של ענקית הקמעונאות וולמארט עם הון של 37.9 מיליארד דולר, כך על פי סקר של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. וכמה שווה יו"ר אריסון השקעות?

שרי אריסון היא האישה השישית העשירה בעולם - כך על פי סקר עדכני של חברת Wealth-X למידע עסקי עתיר הון. אריסון, היושבת בראש "אריסון השקעות" המחזיקה בין השאר בבנק הפועלים ובעמותות רווחה למיניהן, שווה כיום 4.2 מיליארד דולר.

 

גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

 

הסקר הקיף את כל 7 היבשות החל מאמריקה הצפונית, ואסיה ועד אפריקה ואזור האוקיינוס השקט. ההון המצרפי של הנשים ברשימה הוא 114.6 מיליארד דולר. להלן הרשימה המלאה:

 

1. כריסטי וולטון - למקום הראשון ברשימה הגיעה כריסטי וולטון, הרגילה לעמוד בראש דירוגי הנשים העשירות בתבל. וולטון, היורשת של ענקית הקמעונות וולמארט, כבר דורגה 7 פעמים כאישה העשירה בתבל וכיום עומד הונה על 37.9 מיליארד דולר.

 

2. ליליאן בטנקור - היורשת של ענקית התמרוקים לוריאל, עומדת בראש חברה השווה 31.3 מיליארד דולר. בטנקור מוכרת בחוג החברתי של בעלי ההון בצרפת והיא האישה העשירה באירופה.

 

3. ג'ינה ריינהרט - כיום עומדת ריינהארט בראש חברת הנקוק פרוספקטינג (Hancock Prospecting). היא עזבה את לימודיה באוניברסיטה כדי לעזור לאביה לנהל את החברה וכיום שוויה מוערך ב-14.8 מיליארד דולר.

 

4. ונסה פאולו סלים האג', מריה סומאיה סלים דה רומרו וג'ואנה מוניק סלים עיוב - אביהן של שלוש נשים אלו הוא איש עסקים וטייקון המככב דרך קבע בפסגת דירוגי העשירים. לסלים 6 ילדים אולם שלוש בנות אלו יירשו כל אחת 6.3 מיליארד דולר מה שמציב אותם במקום הרביעי ברשימה.

 

5 יאנג היואן - היא מחזיקה במניות הרוב של אחת מהחברות הגדולות בסין - קאנטרי גארדן הולדינגס (Country Garden Holdings). לפני שהפכה החברה לציבורית העביר בעל החברה – אביה - 70% ממניות החברה לידיה וכיום, בגיל 33, הונה מוערך ב-6.3 מיליארד דולר והיא האישה הצעירה ברשימה זו.

 

6. שרי אריסון - בתו של איל העסקים שהלך לעולמו טד אריסון, נולדה בארה"ב אולם עלתה לישראל כדי לעשות את שירותה הצבאי. היא ירשה 35% מהאימפריה של אביה.  

 

7. פולורנשו אלאקייה - האחרונה ברשימה היא כוהנת עסקים מאפריקה שידה במגוון תחומים החל מאופנה ונפט וכלה בתעשיית ההדפסה. שווי האימפריה שלה מוערך ב-1.2 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים