שתף קטע נבחר

"כששרה ספרה לאחור: לארוז כל ביצה"

מני נפתלי, שעבד כאב הבית במעון ראש הממשלה עד שהתפטר, מתאר לבית הדין לעבודה את מסכת ההתעללויות שעבר לדבריו בבית הזוג נתניהו: מהדרישה שעובדות יחליפו שלושה זוגות בגדים בשל בעיות היגיינה ועד הדרישה ש"אעיף את ילדיי" מהבית. משפחת נתניהו: אב הבית נהג באלימות כששימש כמאבטח

"אשת ראש הממשלה גילתה שאחת העובדות ארזה בטעות כמה ביצים בשקית אחת ודרשה ממני לחזור למטבח עם העובדת ותוך 20 שניות לדאוג שהעובדת תארוז כל ביצה בשקית נפרדת". כך מתאר מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, את ההתנהלות של בני הזוג בנימין ושרה נתניהו במהלך עבודתו שם.

 

עוד בחדשות:

סלפי עם סתיו שפיר? תקנות חדשות בכנסת

מנכ"ל אפל יצא מהארון: גאה להיות גאה

 

נפתלי בן ה-35, שעבד במעון 20 חודשים בין פברואר 2011 לנובמבר 2012 עד שהתפטר, הגיש היום (ה') תצהיר לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים במסגרתו תביעתו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, נגד משרד ראש הממשלה ונגד סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד עזרא סיידוף.

טענות קשות נגד התנהלות הזוג נתניהו (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
טענות קשות נגד התנהלות הזוג נתניהו(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

נפתלי תובע משלושת הגורמים פיצוי של 1.1 מיליון שקלים ותובע התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקלים ישירות מנתניהו בגין לשון הרע והוצאת דיבה בעקבות ראיון, שבו טען שנפתלי פוטר וסולק מעבודתו, אף שהוא התפטר.

 

במקרה של אריזת הביצים מתאר נפתלי את התנהלות רעיית ראש הממשלה. "ברקע שמעתי אותה צועקת – 10, 9, 8, 7, 6... אתה מעכב את ראש הממשלה. בגללך תתפרק הקואליציה כי ראש הממשלה ייסע בשבת", דברי שרה נתניהו לטענת נפתלי.

 

טענה נוספת שמתאר אב הבית לשעבר נגד רעיית ראש הממשלה היא העובדה שהיא ראתה בכל העובדים כמי שמהווים "בעיה הגיינית". "בקומה הפרטית במעון נקבעו כללים לעניין ניקיון העובדים: כל מי שעובד בקומה השנייה צריך להחליף שלושה זוגות בגדים במשמרת ולשטוף את הגוף לפני שהוא נכנס לחדר השינה", כותב נפתלי בתצהיר שהוגש על ידי עורכות דינו נעמי לנדאו ונאווה פינצ'וק אלכסנדר.  

דורש התנצלות מנתניהו. מני נפתלי (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן
דורש התנצלות מנתניהו. מני נפתלי(צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")
 

"הבגדים מוספרו מאחד עד שלוש לפי המקום שבו נלבשו בעת העבודה", ממשיך נפתלי. "בגד מספר אחד לובשת העובדת בעת שטיפלה בשירותים, הבגד השני בעת ששוהים בחדר הכביסה והבגד השלישי לשימוש בעת הטיפול בחדר השינה. בין לבין נדרשה העובדת להתקלח. אם היו צובעים קיר בקומה זו, היו צריכים העובדים לכסות בניילון את כל הקומה".

 

"ראש הממשלה עסוק עם איראן"

מקרה נוסף שמתאר נפתלי הוא מהשנה השנייה לעבודתו. ביום העצמאות סירבו עובדים להגיע בחג ולטענתו הוא נדרש להתייצב בעבודה כדי לערוך למשפחת נתניהו ואורחיה ברביקיו מפואר. עלות הבשר לאירוע, לדברי נפתלי, עמדה על 11 אלף שקלים.

 

הוא ממשיך ומספר כי החליט להביא את ילדיו למעון ראש הממשלה משום שלא ראה אותם תקופה ארוכה. כאן החלה לדבריו ההתעללות מצד הגברת נתניהו. "היא מסרה לי באמצעות אחד העובדים שהיא דורשת ש'אעיף את הילדים'. כשניגשתי אליה ואמרתי שאם הילדים הולכים אז גם אני הולך, נתניהו השיבה שהמעון אינו מקום לילדים. כשהסברתי לה שאני לא רואה את ילדיי בכלל כי אני עובד בלי סוף, גברת נתניהו השיבה שגם ראש הממשלה לא רואה את הילדים שלו".

 

נפתלי כותב בתצהיר כי לאחר שהגיש מכתב לבני הזוג נתניהו ביוני 2012 על כוונתו להתפטר משום שלא קיבל את תקן עובד המדינה שהובטח לו, רעיית ראש הממשלה קרעה את המכתב לנגד עיניו וצעקה עליו: "ראש הממשלה עסוק עם איראן. אין לו זמן לדברים האלה. אתה כל הזמן מדבר על התקן עם כולם. אתה עובד פה לא בשביל הכסף אלא בשביל לשרת את ראש הממשלה. המשכורת שלי היא רק 3,500 שקלים ואני אחראית על שלושה בתים. אני פסיכולוגית ויש לי צרות משלי", נכתב בתצהיר.

 

עוד כתב נפתלי כי "גב' נתניהו אסרה עליי לרשום בסידור העבודה השבועי, מי יגיע לביקור או לארוחת ערב ומתי, כנראה בשל העובדה שאורחים פרטיים ואף פוליטיקאים המקורבים לבני הזוג זכו לאירוח בסטנדרט ממלכתי (דהיינו אירוח הכולל שף והגשה מקצועית) בניגוד לרשום בנוהל. כך לדוגמה התארחו במעון ראש הממשלה בני הזוג מופז ובני הזוג כץ, וכן חברים פרטיים של משפחת נתניהו וזכו לאירוח ממלכתי. לסבר את האוזן אומר כי עלות ארוחת שף שהוזמן על ידי מי ממשפחת נתניהו כאמור, הייתה מגיעה לפעמים לסכומים כפולים ויותר מכך, מהמאושר על פי הנוהל".

 

משפחת נתניהו: "קמפיין מרושע נגד רעיית ראש הממשלה"

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "מצעטר שבימים אלה, שבהם ראש הממשלה משקיע את כל מעייניו בטיפול בבעיות ביטחון הרות גורל לאזרחי ישראל, הוא נאלץ להתייחס לגיבובי רכילות שקריים, זדוניים וקטנוניים נגדו ונגד רעייתו".

 

לדברי המשפחה, "מדובר בניסיון ציני וזדוני מצידו של מני נפתלי להוציא כספים מקופת המדינה שאינם מגיעים לו על-ידי פגיעה בראש הממשלה ורעייתו. מני נפתלי מציג עצמו כעובד מסור, מקצועי ואחראי, אך האמת הפוכה והיא תוכח על ידי עדויות וראיות רבות שיוצגו במשפט. דוגמה אחת מני רבות – סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה קובע כי 'עבודתו של מני נפתלי כמאבטח ביחידת מגן הופסקה בדצמבר 2010 כתוצאה מהתנהגות שאינה הולמת שבאה לידי ביטוי בעימות מילולי ופיזי עם מאבטח נוסף', כלומר כתוצאה מהתנהגות אלימה של נפתלי. השקרים וטענות השווא של מני נפתלי נגד רעיית ראש הממשלה נועדו להכפיש אותה במטרה להשיג כותרות ואינן נשענים על שום בסיס עובדתי, ענייני ומשפטי".

 

בתגובה ממשיכה המשפחה לטעון כי "התביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה איננה נגד רעיית ראש הממשלה והיא איננה נמצאת כלל ברשימת הנתבעים. למרות זאת מני נפתלי משרבב בכל מחיר ובכל הזדמנות את שמה של הגברת נתניהו, וממחזר שוב ושוב שורה של שקרים, טענות שווא ועיוותים מגמתיים – מסיבות מובנות. אנו סמוכים ובטוחים כי האמת לגבי גרסאותיו ומניעיו המפוקפקים של מני נפתלי תתברר בבית המשפט והצדק ייצא לאור".

 

עוד נמסר כי "צר לנו על כך, שכלי תקשורת מסוימים משתפים פעולה עם הקמפיין המרושע הזה לשפיכת דמה של רעיית ראש הממשלה, מבלי שיש לה אפשרות אמיתית להתגונן בפני גל הפרסומים המשמיצים, והכול כדי לפגוע באמצעותה בראש הממשלה ולהוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה".

 

אטילה שומפלבי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אבי אוחיון לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום : אבי אוחיון לע"מ
צילום: סטודיו גילי ומירית
עו"ד נעמי לנדאו
צילום: סטודיו גילי ומירית
מומלצים