שתף קטע נבחר

צילום: אסף קמר, AFP, EPA

ירדן: מצור ישראלי טרוריסטי על אל-אקצה

תגובה ראשונה מצד עמאן לאירועים בירושלים. שר ההקדשים האיל עבד אל-חפיז דאווד אומר כי "אל אקצה הוא מקום הפולחן של המוסלמים בלבד והוא לא ייסגר בפניהם תחת שום תירוץ ביטחוני". תגובות קשות גם במצרים

תגובה חריפה ביותר מצד ירדן להסלמה בירושלים בעקבות הניסיון להתנקש בחייו של יהודה גליק ולסגירת הר הבית למתפללים ולמבקרים. שר ההקדשים הירדני, האיל עבד אל-חפיז דאווד, אמר כי סגירת ההר בפני המתפללים המוסלמים מהווה "הסלמה מסוכנת מצד השלטונות הישראליים וטרור של מדינה שלא ניתן להסכים לו או לשתוק עליו".

 

ירושלים על סף פיצוץ - כתבות נוספות

האקדח והעבודה במסעדה: השאלות הפתוחות

לאחר הירי לידו: אבטחה צמודה לח"כ פייגלין

הורי המחבל מאבו טור: "תפרו לו תיק"

אבו מאזן: סגירת הר הבית - הכרזת מלחמה

המתנקש שחוסל: מצית סדרתי, תקף 3 סוהרים

 

הוא הזהיר כי מסגד אל אקצה לא יהיה קורבן לניסיון הרצח של יהודה גליק אתמול. לדבריו, "אל אקצה הוא מקום הפולחן של המוסלמים בלבד והוא לא ייסגר בפניהם תחת שום תירוץ ביטחוני או אחר". הוא קרא למדינות העולם השוחרות שלום ולמדינות ערב, למדינות המוסלמיות ולכל הארגונים הבינלאומיים לסייע לירדן להפעיל לחץ על ישראל כדי להסיר את המצור ה"טרוריסטי", כדבריו, המוטל על מסגד אל אקצה.

 

 

אזור הר הבית, הבוקר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אזור הר הבית, הבוקר(צילום: EPA)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

אחמד טיבי ליד הר הבית, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אחמד טיבי ליד הר הבית, היום(צילום: גיל יוחנן)

משה פייגלין ליד הר הבית, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משה פייגלין ליד הר הבית, היום(צילום: גיל יוחנן)
 

דאווד הזהיר מההשלכות שיהיו אם ישראל תנצל את התקיפה נגד גליק "כדי להיענות לרצונות של הקיצונים לפלוש לאל-אקצה". המופתי של מצרים שאוקי עואלם גינה בחריפות את ההחלטה של ישראל לסגור את הר הבית בפני המתפללים המוסלמים והגדיר אותה כפגיעה ברגשותיהם של המוסלמים בכל רחבי העולם וכהפרה בוטה של ההחלטות הבינלאומיות.

 

כמו כן, אחמד א-טייב, שייח אל-אזהר, המוסד ההלכתי הנחשב שמקום מושבו במצרים, פרסם גם הוא הודעת גינוי לסגירת הר הית ואמר כי "מדובר בתקדים שהוא הראשון מסוגו מאז כיבוש העיר הקדושה". הוא הזהיר כי הצעד התוקפני הנ"ל נועד להשתלט על מסגד אל-אקצה ודרש מהעולם האיסלאמי ומהקהילה הבינ"ל להתערב באופן מידי כדי לעצור את הפעולה הברברית הזו שמנציח את הסכסוך הדתי המוביל לאי יציבות באזור.

 

גם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן הגיב בחריפות לסגירת הר הבית והגדיר את הצעד כ"הכרזת מלחמה". אבו מאזן הדגיש כי הרשות מטילה על ממשלת ישראל את האחריות להסלמה "המסוכנת" בירושלים. דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, מסר בשמו את ההודעה ואמר כי ירושלים והמקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות הם קו אדום שהפלסטינים לא יסכימו לפגיעה בו.

  

אבו רודיינה אמר כי סגירת הר הבית מהווה קריאת תיגר בוטה והתנהגות מסוכנת שעלולה ליצור עוד מתיחות, לחוסר יציבות וליצור אווירה שלילית ומסוכנת. הוא הוסיף כי הפלסטינים ינקטו את כל האמצעים המשפטיים כדי להעמיד את ישראל לדין ולעצור את התקיפות הישראליות החוזרות ונשנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הר הבית, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים