שתף קטע נבחר

שישה מיליון דולר למד”א

שורה ארוכה של סלבריטאים בערב הגאלה של ארגון הידידים האמריקאי של מד"א. תרומות של למעלה משישה מיליון דולר

ג'יי לנו, לא פחות, הנחה את ערב הגאלה של ארגון הידידים האמריקאי של מד"א (מגן דוד אדום). באירוע שנערך בבוורלי הילטון נכחה שורה ארוכה של סלבריטאים ואנשים עם כיסים מאוד עמוקים, שתרמו למעלה משישה מיליון דולר למען שירות האמבולנסים של מד"א.

 

 

למעלה מ-900 אורחים הגיעו לערב הגאלה השני במספר של ארגון הידידים של מד"א, ביניהם הזמרים טוני ברקסטון ופט בון, שאמנם לא הופיעו אך היו שם על מנת לתמוך בארגון ובקולגה שלהם, פול אנקה, שנתן הופעה מחשמלת על הבמה. ג'יי לנו הנחה את הערב בחן והומור ואף תרם בעצמו 10 אלף דולר למען הארגון כשהוא אומר: "אנחנו צריכים יותר כאלה שאינם יהודים לתרום!"

 

אין זה דבר רגיל שמנחה בסדר הגודל של לנו, הנשכר להנחות ערב התרמה, ירשום צ'ק לארגון שסביר להניח שבחיים לא שמע עליו קודם לכן. לנו, כמו יתר האורחים, התרגש מאוד כששמע על מד"א ועל החיים הרבים שהציל בתקופת מבצע צוק איתן. כמו בכל מלחמה, גם זו האחרונה שהתנהלה בקיץ האחרון בארץ, סיפקה המון סיפורים מרגשים שכמה מהם תועדו מעל מסך ענק. למשל סיפורו של אב צעיר, ג'הן ברמן, שנסע לקיבוץ ניר עוז לחגוג את יום הולדתו של בנו כששמע את הקריאה: צבע אדום.


"באיזור שלנו אנחנו יודעים שיש לנו עד 10 שניות להגיע למקלט. הגננות מיהרו עם הילדים למקלט ואני הבנתי שאין מה לעשות ואני חייב להגן על אשתו ובני עם גופי. נתתי נשיקה לבני, הסתכלתי על אשתי ואמרתי: יהיה בסדר, יהיה בסדר. פתאום הרגשתי שמשהו נכנס לתוכי. חשבתי לעצמי: אני מקווה שזו לא הפעם האחרונה שנישקתי את בני וראיתי את אשתי".

 

ג'הן חטף רסיס לבית החזה. הוא איבד דם רב, אך צוות מד"א שהגיע במהירות הצליח להעביר אותו לבית החולים ולהציל את חייו. בנו ואשתו לא נפגעו בזכות העובדה שהגן עליהם בגופו. "אם מד"א לא היו מגיעים כל כך מהר, אני לא בטוח שהייתי כאן היום".


הסיפור השני סופר על ידי ירין לוי בן ה-16 שהיה בדרכו להסתפר כשרקטה התפוצצה ממש לידו באשקלון. "שמעתי רעש, כמו רעש של מטוס, נשמעה אזעקה, הסתכלתי למעלה ופתאום נפל לידי טיל".

 

נעמי צבי ועינב אסולין, שתיהן משמשות כפרמדיק במד"א (והנשים הראשונות בישראל בתפקיד זה), היו באיזור כששמעו את הפצצה נופלת. "לא חיכינו לקריאה ופשוט טסנו למקום. מצאנו את ירין שוכב על הריצפה חסר הכרה. ידענו שהוא פצוע בצורה אנושה ואם לא נגיע לבית החולים מיד, הוא עלול למות. למזלנו, לא היינו רחוקים מבית החולים. תוך חמש דקות מהרגע שהגענו לשם, הוא כבר היה בחדר הניתוח וחייו ניצלו".

 

הוריו של ירין, מור ואבינועם, לא מפסיקים להודות לפעילות המהירה של מד"א שהצילה את חיי בנם. מיד לאחר הקרנת הווידיאו עלו ירין וג'הן על הבימה עם משפחותיהם. ארגון הידידים הזמין לבמה גם את הפרמדיק שהצילו אותם. המפגש בין המצילים לניצולים היה מרגש עד דמעות.


 

 

לאחר שהלבבות התחממו מספיק, הגיע הרגע החשוב - זמן ההתרמה. צריך להקדים ולומר שעם חברי מד"א, נמנים אנשים עשירים מאוד שאין להם בעיה לזרוק לחלל האוויר בקלילות סכומים הנעים בין 100 אלף ועד מיליון דולר. וכך, תוך פחות ממחצית השעה, קיבל ארגון הידידים של מד”א למעלה משישה מיליון דולר בתרומות למען רכישת אמבולנסים, ציוד ועבור בנק הדם התת-קרקעי שלו.

 

 

את אותות ההוקרה של הארגון קיבלו השנה: ד"ר ביל דורפמן, דיוויד ווינר – שקיבל את הפרס מבעל המלון, בני אלג’ים - וג'ינה אדוארדס, שקיבלה את הפרס שלה מג'.יי אר מרטינז, חייל אמריקאי שנשרף ב-34 אחוז מגופו במהלך שירותו בעיראק וזוכה תחרות הריקודים הפופולארית ‘לרקוד עם כוכבים’.

 

 

פול אנקה, שחתם את הערב, הלהיב את הקהל במחרוזת שיריו הידועה ובעיקר עם I did it my way וירד אל הקהל והניח לו לשיר איתו בנוסטלגיה, חוויה אותה יזכרו המאושרים עוד שנים רבות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר לה סרנדה. פול אנקה ונעמי צבי
מומלצים