שתף קטע נבחר

רקטה מעזה התפוצצה במועצת אשכול

רקטה שנורתה אמש מרצועת עזה התפוצצה במועצה האזורית אשכול. לא ברור אם מדובר בירי מכוון ומי עומד מאחוריו. צה"ל לא הגיב

רקטה שנורתה אמש (יום ו') מרצועת עזה התפוצצה מזרחית לגדר הגבול, בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. מערכות ההתראה זיהו ירי רקטה, אך לא נשמעה אזעקה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. זו היא הרקטה השנייה שנופלת בשטח ישראל מאז סיום מבצע "צוק איתן".

 

סמוך לשעה 21:20 שוגרה הרקטה מדרום הרצועה והתפוצצה סמוך לגדר המערכת. תחילה טענו בצה"ל כי הרקטה התפוצצה בשטח הרצועה, אך מאוחר יותר התברר כי הרקטה חצתה את גדר המערכת. בעת הירי לא נשמע פיצוץ.

 

כוחות צה"ל לאחר נפילת הרקטה הראשונה במועצת אשכול לפני חודש וחצי (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
כוחות צה"ל לאחר נפילת הרקטה הראשונה במועצת אשכול לפני חודש וחצי(צילום: רועי עידן)

בצבא בודקים מי עומד מאחורי הירי. המאמץ המודיעיני מתמקד כעת בבירור אם מדובר בפעילים סוררים שירו למרות האיסור שהטיל חמאס על שיגור רקטות לעבר ישראל מאז סוף מבצע צוק איתן, או שמדובר בתקלה באחד מניסויי הירי שחמאס מבצע כחלק מההתעצמות המחודשת של המערך הרקטי שלו. צה"ל לא הגיב לפי שעה לעבר מקור הירי או לעבר מטרות אחרות ברצועה.

 

הפסקת האש הופרה לראשונה שלושה שבועות לאחר שנכנסה לתוקפה. גם אז התפוצצה בשעות הערב רקטה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת במועצה האזורית אשכול מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. לאחר הירי הזה טענו בישראל כי דרשו מחמאס לעצור ולהעניש את המשגרים ובחמאס אמרו כי הם עצרו את חברי החוליה.

 

בתחילת אוקטובר, פחות מחודש וחצי לאחת תום המבצע בעזה, חידש חמאס את הניסויים בירי רקטות לטווח קצר וביצע שיגורים לכיוון הים. בשבוע שעבר טענו מקורות בעזה כי בוצעו לפחות שישה ניסויי ירי כאלו בתקופה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון ספורטה
רקטה במועצת אשכול במבצע צוק איתן
צילום: סיון ספורטה
מומלצים