שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נעילה חיובית בת"א; אי.די.בי קפצה ב-11.5%
  מדד ת"א 25 עלה ב-0.9%, ת"א 100 עלה ב-1.1%; בעלי השליטה באי.די.בי הודיעו כי יממשו אופציות במחיר גבוה. פערי ארביטראז' חיוביים דחפו את פריגו ונייס לעליות של 2.2% ו-2.6% בהתאמה, סלקום איבדה 1.8%. מיטב דש: "מומלצת הסטת החשיפה מאג"ח קונצרני מקומי לקונצרני בחו"ל"

  נעילה חיובית ליום המסחר הראשון השבוע בת"א: מדד ת"א 25 עלה ב-0.9%, ת"א 100 עלה ב-1.1%, ת"א בנקים התחזק ב-0.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-614 מיליון שקל. התשואה על האג"ח הממשלתי ל-10 שנים (0324) שמרה על יציבות - 2.18%.

   

  >> גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

   

  מדדי המניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.93% ל-1,437.64 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-1.14% ל-1,291.39 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-1.24% ל-398.44 נקודות. מדד הבנקים עלה ב-0.79% ל-1,284.11 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  ברקע למסחר היום – העליות שנרשמו בשישי האחרון בבורסות של ניו יורק, בעידוד הזינוק של הבורסה בטוקיו לאחר הודעת הבנק המרכזי של יפן על הגדלת סכומי ההזרמה הכספית לשווקים. בשישי בניו יורק עלה מדד דאו ג'ונס ב-1.1%, ו-S&P 500 התחזק ב-1.2% - שניהם ננעלו בשיא חדש (עלייה חודשית של 2% ו-2.3% בהתאמה). נאסד"ק התחזק ב-1.4% לשיא מאז חודש מרץ 2000 (עלייה חודשית של 3.1%).

   

  כמדי יום ראשון היום לא צפוי להיקבע שער יציג לדולר. ביום שישי התחזק המטבע האמריקני ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.784 שקלים; האירו ננעל בעלייה מזערית של פחות מ-0.1% מול המטבע הישראלי - ושערו היציג נקבע על 4.756 שקלים.

   

  מדד חדש באחוזת בית: הבוקר הושק בבורסה מדד תל בונד - ריבית משתנה. במדד צפויות להיכלל 16 אג"ח קונצרניות שאינן צמודות ונושאות ריבית משתנה, בשווי שוק של כ-13.2 מיליארד שקל, הכלולות במאגר תל-בונד (כ-250 אג"ח בשווי שוק של כ-230 מיליארד שקל).

   

  המלצות האג"ח של אלכס זבז'ינסקי ממיטב דש ברוקראז': "אנו ממליצים לשמור על חשיפה לאפיק הקונצרני בישראל בעיקר באמצעות אג"ח בדירוגי ה-AA, אנו ממליצים על מח"מ של כ- 4 שנים בתיק האג"ח והטיית התיק לטובת האפיק השקלי. אנו ממשיכים להמליץ להגדיל את החשיפה לאג"ח הקונצרניות בחו"ל, בין היתר באמצעות הסטה משוק הקונצרני המקומי".

   

  המלצות האג"ח השבועיות של דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון: אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של כ- 5 שנים, ועל אחזקת מח"מ ארוך יותר באפיק צמוד המדד; נמשכת המלצתנו לאחזקה עודפת בשקלים הלא צמודים על רקע סביבת האינפלציה השלילית הצפויה להימשך בחודשים הקרובים. מאידך יש לתת את הדעת כי פיחות השקל צפוי לתרום לעלייה ברמת האינפלציה בחודשים הבאים; לנוכח העובדה כי מהלך הורדת הריבית מוצה, ברובו, ולאור פערי התשואה השליליים מול אג"ח ארה"ב בטווח של 5 שנים אנו ממליצים להחזיק את מח"מ האחזקות השקלי בצורה סינתטית של שילוב אג"ח קצר יחד עם איגרות ארוכות מאוד לטווח של 10 שנים ומעלה; בצמודי המדד אנו ממליצים על אחזקות במח"מ ארוך בעיקר. חשיפה לצמודי מדד קצרים מומלצת בעיקר על ידי רכישת מדד לשנה בחדרי עסקאות (ברמה של 0.6% לשנה) וכן על ידי חשיפה דרך איגרות חוב קונצרניות בדרוג גבוה המעניקות מרווח גבוה יחסית.

   

  מניות במרכז

  בבילון ממשיכה לכווץ את הפעילות. החברה פיטרה את סמנכ"ל הטכנולוגיות שלמה צייג ואת סמנכ"ל הפיתוח העסקי עידו ברוש. הפיטורים התרחשו על רקע החלטתה של החברה לחפש תחומי פעילות חדשים ולעזוב את תחום החיפוש. בשעבוע שעבר הודיעה החברה על פיטורי 15 עובדים, כאשר כחלק מההליך פוטרו גם שני הסמנכ"לים. אחרי הפיטורים יישארו בחברה כ-22 עובדים בלבד.

    

  ניטראליים על פריגו: בנק ירושלים ברוקראז' מפרסמים היום סקירה על פריגו לקראת הדו"חות (שפורסמו בחמישי): "אנו נותרים בהמלצת תשואת שוק ומעלים מחיר יעד ל-145 דולר, לאור תמונה מעודדת יותר לאחר תוצאות הטיסברי ועליה בסביבת מכפילי המתחרות של פריגו. אנו מצפים לרבעון פושר שלדעתנו כבר מגולם במידה מסוימת בציפיות השוק. פריגו הציבה בעבר יעד של הכפלת המכירות מחוץ לארה"ב בשנים הקרובות. על הרקע הזה מתרבים הדווחים כי פריגו נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת אומגה פארמה. חברה בלגית עם נוכחות משמעוית באנגליה ומדינות שונות באירופה. שמות נוספים שמתעניינים באומגה הם סנופי, אקטיביס ו-Boehringer. יהיה מפתיע (אולי בעצם לא...) לראות את פריגו חולפת פעם נוספת עלי פני המתחרות ומצליחה להצדיק את העסקה בפני השוק", כותבים בירושלים ברוקראז'.

    

  סאטקום מערכות של שאול אלוביץ' מדווחת על הרחבה ההסכם בין החברה הבת גילת סאטקום עם חברת "Vodacom" - חברת תקשורת הממוקמת ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו - לאספקת סל שירותי תקשורת נתונים מבוססי לוויין. ההסכם הוארך לתקופה של 24 חודשים והיקף ההכנסות על פי התוספת להסכם יעמוד על כ-2.3 מיליון דולר .

   

  חברת הליסינג אלבר, הנמצאת בשליטת אלי אלעזרא (100%), דיווחה היום כי הדירקטוריון אישר מענק חד פעמי של של 90 אלף שקל לאחיו של אלעזרא יחיאל המכהן כמשנה למנכ"ל אלבר. תשלום המענק המורכב משתי משכורות, ניתן לאלעזרא בעבור הישגיו והצטיינותו בניהול תחום מכירות הרכב בחברה ובפרט בגין הצלחת יריד אוטומניה שביצעה החברה בגני התערוכה במהלך חג סוכות, אשר נוהל על ידו באופן אישי.

    

  האנליסט בני דקל מאיגוד מפרסם המלצת קנייה למניית גילת במחיר יעד של 6.3 דולר למניה, 23.83 שקלים - מחיר הבסיס של המניה עמד היום על 18.57 שקלים ונכון לשעה זו היא נסחרת בעלייה של 0.3% ותמורת 18.62 שקלים. "ההערכות הן כי כניסת לוויינים חדשים מרובי אלומות והגידול בביקוש לשירותי קישוריות לאינטרנט בפס רחב באמצעות לוויינים אלו, יובילו לביקוש גובר למוצרי החברה. גילת השיקה לאחרונה מספר מוצרים שלטענתה הם בעלי יתרון טכנולוגי בהשוואה למוצרים מקבילים הקיימים כיום בשוק. במקביל, החברה הודיעה לאחרונה על מספר זכיות בפרויקטים לאספקה וניהול רשת תקשורת לוויינית בפרו וקולומביה בהיקף כולל של כ-130 מיליון דולר", כותב דקל.

   

  אליום מדיקל, חברת מכשור רפואי המתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות הודיעה היום כי קיבלה אישור פטנט בארה"ב המגן על עיגון הרשת למכשיר ההחדרה והקיבוע בתהליך הזעיר פולשני, הקשור לטכנולוגית הליבה הייחודית שפותחה בחברה.  

   

  חברת שמן, צעה את קידוח הנפט הכושל "ים 3", מדווחת על הסכם חדש שהגיעה אליו מול מפעילת הקידוח CDC (חברת Caspian Drilling Company Limited) לפי היא תגדיל את חלקה ב15% ברקישיון הקידוח, כך שמעתה הוא יגיע ל25%. עוד פורסם ש-CDC תקבל פיצוי של 2.1 מיליון דולר, מתוכו כ-1.7 מיליון דולר בתוך שבוע והשאר עד אמצע פברואר 2015.

   

  הדסית ביו מדווחת הבוקר כי חברת סלקיור נוירוסייאנסס הישראלית (שבה מחזיקה הדסית 21.2%) קיבלה את אישור ה-FDA לביצוע ניסוי קליני בשלב I/IIa בחולי ניוון רשתית העין תלוי גיל מהסוג היבש (Dry-AMD) לטיפול בגורם המוביל ללקות ראיה באמצעות מוצר ה- OpRegen® של החברה. מטרת הניסוי הקליני הינה הוכחת הבטיחות והיעילות של הטיפול – הכולל השתלת תאי פיגמנט של הרשתית (תאי RPE) המופקים מתאי גזע עובריים בחולי Dry-AMD מתקדמים עם "ניוון גיאוגרפי" (Geographic Atrophy).

   

  עובדי כיל מחריפים את המאבק נגד צעדי ההתייעלות של ההנהלה: ועדי העובדים של כיל סגרו הבוקר את שערי כלל המפעלים לכניסה ויציאה של סחורות. זאת במחאה על כוונת החברה לסגור את מפעל המגנזיום עד שנת 2017, והכוונה לבצע מהלכי התייעלות וצמצומים של עובדים במפעלי הברום ומפעלי ים המלח. המפעלים עדיין יפעלו וייצרו מוצרים, אך הסחורות לא ישונעו מתוכם ואליהם. 

   

  קבוצת אשטרום מאשרת רשמית את דבר זכייתה יחד עם שפיר במכרז להקמת נמל חיפה - דבר הזכיה נמסר ביום חמישי לאחר שלב התמחרות על ההצעות הכספיות שנערך במסגרת ועדת המכרזים בה חברים בין השאר משרד התחבורה וחברת נמלי ישראל. אשטרום מדווחת היום כי שווי הפרויקט מוערך ב-4 מיליארד שקל, שיחולקו שווה בשווה בין שתי החברות. תקופת ביצוע הפרויקט צפויה להימשך כ- 75 חודשים ממועד קבלת צו תחילת העבודות, אשר צפוי להתקבל על פי הערכת החברה בחודשים הקרובים.

   

  אריה קוטלר פרש מתפקידו כמנכ"ל ארקו החזקות - וימשיך לכהן כיו"ר החברה. פרישתו מתפקיד המנכ"ל נכנסה לתוקף ביום שישי האחרון. קוטלר כיהן כמנכ"ל ארקו החזקות מנובמבר 2005.

   

  קבוצת דלתא שבשליטת אייזק דבח, מנהלת משא ומתן להשקעה מהותית במשביר בתי כלבו, החברה־הבת (100%) המרכזית של קבוצת המשביר 365, שבשליטתו של רמי שביט. במו"מ נשקלות שלוש חלופות השקעה של דלתא בחברה־הבת - כניסה לשותפות אסטרטגית במשביר באמצעות רכישת נתח משמעותי מהמשביר בתי כלבו; מיזוג שיכלול את חנויות המפעל של דלתא ובתי כלבו; מכירתה המלאה של בתי כלבו לדלתא - אפשרות זו מועדפת על דבח, אולם שביט איננו מעוניין להיפרד מהאחזקה הנחשבת ל"פרת המזומנים" שעל בסיסה הרחיבה הקבוצה את תחומי פעילותה בעשור האחרון. המשביר מנהלת משא ומתן עם גורם נוסף שמתעניין בהשקעה בפעילות בתי הכלבו.

   

  אי.די.בי פתוח פרסמה ביום חמישי לאחר הנעילה את אומדן התוצאות הכספיות לרבעון השלישי. על פי האומדן, ההפסד עשוי לעמוד על 480-400 מיליון שקל. במקביל, אתמול בערב הודיעו אדוארדו אלשטיין ומוטי בן-משה כי הם מממשים את האופציות שקיבלו בהנפקת הזכויות של אי.די.בי פתוח ביולי האחרון ויזרימו 176 מיליון שקל לחברה. זאת למרות שמחיר המימוש הינו 5.5 שקלים למניה - המחיר שקיבלו בהנפקה הקודמת. מחיר זה גבוה ב-43% מהמחיר שבו סיימה את המסחר ביום חמישי.


  פורסם לראשונה 02/11/2014 10:10

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים