שתף קטע נבחר

יו"ר המרכז לשלטון מקומי לשרים: פעלו למען הרשויות הבדואיות

חיים ביבס, שנפגש עם ראשי רשויות בדואיות בדרום, פנה לשרים כדי שיתקצבו רשויות בדויאות הנותנות שירותים לכ-100 אלף תושבים בפזורה, שאינם רשומים בספרי האוכלוסין של מדינת ישראל. "בשנים עברו הרשויות קיבלו תקציב ייחודי", הוא כתב

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין, חיים ביבס, פנה היום (א') במכתב לשר הפנים היוצא גדעון סער, לשר האוצר יאיר לפיד ולשר החקלאות יאיר שמיר בדרישה למצוא פתרון תקציבי הולם לטיפול בתושבי הפזורה הבדואית בדרום.

 

ביבס כתב במכתב כי "כידוע לכם הרשויות הבדואיות בדרום סובלות מסל רחב של מצוקות כתוצאה רבת שנים". לדבריו, "אחת הבעיות הקשות איתם מתמודדות רשויות בדואיות הינה בעיית הפזורה". הוא הוסיף כי "בדרום חיים כיום למעלה מ-100 אלף תושבים בדואים, תושבים אלה אינם רשומים בספרי האוכלוסין של מדינת ישראל, אולם בהיותם צמודי דופן לרשויות הבדואיות בדרום מחויבות אלה במתן שירותים במגוון רחב של נושאים כגון: רווחה, חינוך, בריאות וכדומה".

 

בהמשך מכתבו מזהיר יו"ר מרכז השלטון המקומי כי "בעיה זו חמורה שבעתיים מפני שהרשויות אינן מקבלות את השיפויים הכספיים הממשלתיים שמשולמים

 לרשויות המקומיות בדרך של השלמה תקציבית. בשנים עברו תוקצבו הרשויות הבדואיות בדרום בתקציבים ייחודים ובמענקים לטובת טיפול פרטני בבעיה זו".

 

ביבס כתב עוד כי היום הוא קיים מפגש עם ראשי הרשויות הבדואיות בדרום, מפגש שבו השתתף גם מנכ"ל משרד החקלאות. לדברי ביבס, במפגש שבה ועלתה הבעיה שלה אין פתרון בתקציב הנוכחי. "הנני קורא לכם לתת את הדעת לטובת מציאת פתרון תקציבי הולם", הוא סיכם את מכתבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור, אבי חי
חיים ביבס
צילום: ניצן דרור, אבי חי
צילום: ערוץ הכנסת
גדעון סער
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים