שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קול הרע"ם מדמשק: אסד מדבר אליכם עברית
  מלחמת האזרחים נמשכת, וסוכנות הידיעות הסורית נאבקת על דעת הקהל של העולם - ושלכם. היום השיקה אתר בעברית "כדי לשרת את האמת". כשהוא לא יקרוס, תוכלו לקרוא שם על "טירוריסטים" שאושפזו בארץ בשלל שגיאות חינניות

  כבר שלוש שנים וחצי שקוע נשיא סוריה בשאר אסד במלחמה מתישה נגד מורדים סונים וארגוני טרור איסלאמיסטיים. עכשיו, כשהעולם מתמקד במלחמה נגד דאעש ולא נראה שמישהו עומד לפנות אותו מכסאו, מוצא הרודן המשופם זמן לפתוח חזית הסברתית חדשה ומפתיעה, ועל הכוונת הפעם - הישראלים.

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא", שופרו של המשטר הסורי, השיקה היום (א') גרסה חדשה לאתר שלה - בעברית. בהודעה מיוחדת שפרסמה הסוכנות הסורית היא הסבירה כי החליטה להרחיב את השירות שלה לשפות חדשות - בהן גם פרסית - כדי לקצור הצלחה גדולה יותר במלחמה על דעת הקהל סביב מלחמת האזרחים בסוריה. "אנחנו רוצים לשרת את האמת", מודיעים אנשי הסוכנות.

  אמת לאמיתה לא בטוח שתמצאו שם, אבל שלל שגיאות חינניות בעברית כמו שרק אתרי הרודנים הערביים יודעים לייצר - יש גם יש. כך למשל את הכותרת הראשית של האתר עיטרה הערב ידיעה על דברי ה"בטריארך קיריל", וידיעות אחרות מעדכנות על כוננות "טירור" במבנים "פידרליים" בארה"ב. כתבות אחרות ניחנות בשפה מליצית מאוד, כמו זו על הגינוי של סוריה לטורקיה ש"חללה" את הגבול הטורקי-סורי. ישראלים יודעי ערבית יוכלו להבחין שמשפטים רבים מתאפיינים בכללי תחביר ערביים ובביטויים המקובלים דווקא בערבית ולא בשפת הקודש, כמו למשל "ילדים בני חמש שנים".

   

  בסוכנות הסורית בעברית, כך ניתן להתרשם, מנסים לקלוע ל"טעמו" של הציבור הישראלי, ומקדישים פרק חדשות מיוחד לנעשה בגולן.

  בישראל מספרים בגאווה על הסיוע שמגישים צה"ל ואנשי הרפואה בארץ לפצועים סורים המגיעים מאזורי הקרבות מעבר לגבול, אבל בסוכנות הידיעות הסורית מנסים לשכנע את הישראלים שבעשותה כן משתפת ישראל פעולה עם פעילי טרור אכזריים. "שני טירוריסטים פצועים מסוריה אשפזו בבית חולים ישראלי", מדווחת הערב הסוכנות באחת מכתבותיה המרכזיות.

   

  בגוף הדיווח כותבים הסורים (הטעויות במקור): "כוחות הכבוש הישראלי אשפזו בבית החולים נהריה בלילה שעבר שני טירורסטים פצועים מסוריה , וגלו מספרים סותרים על מניין הטירורסטים שטפלו בהם באותו בית חולים. טירורסטים אלה פרוסים באזור הפרדת הכוחות בגולן הסורי , והם מטופלים בישראל ומוחזרים לתחום הסורי כדי להמשיך את פשעיהם. שלטונות ישראל מוכיחים שהם חוזרים שוב ושוב על הפרותיהם לחוקים הבינלאויים ולאמנות של האו"ם, תוך קבלת תמיכה אמריקנית גדולה".

   

  הכותרת הראשית באגף "חדשות מהגולן" הערב הייתה: "עלות הטיפול בטרוריסטים שמגיעים מסוריה לישראל - 32 מיליון שקל - כמעט 10 מליון דולר אמריקי".

   

  בסוכנות הסורית מספרים כי מעצבי הסוכנות ועורכיה עמלו כחודשיים על הקמת העמודים החדשים בעברית ובפרסית. "מי שלקח על עצמו את

  המשימה היה הדור הצעיר הסורי והפטריוטי, ללא שום נטל כספי", נכתב שם. "הצוות העובד על שני הדפים מומחה בתחומו והמיומנויות שלו עולות בקנה אחד עם סביבת העבודה התקשורתית באתרי האינטרנט השונים".

   

  שעות אחרי עליית הגרסה העברית של סוכנות הידיעות הסורית כבר קשה היה לגלוש באתר, ונראה כי הוא קורס מדי כמה דקות. אבל אם בכל זאת בא לכם לקרוא קצת סורית בעברית - אסד יישמח אם תיכנסו ל-http://www.sana.sy/he.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קול הרע"ם מדמשק: אסד מדבר אליכם עברית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים