שתף קטע נבחר

"17 אלף מפוטרים לא יקבלו דמי אבטלה"

עובדי שירות התעסוקה, השובתים זה שלושה שבועות, טוענים כי המובטלים החדשים שלא הספיקו להירשם בלשכות התעסוקה, עלולים שלא לקבל בזמן את דמי האבטלה לאוקטובר. יו"ר ועד העובדים במכתב לשר לפיד: פקידי האוצר אינם מנהלים מו"מ ענייני

כ-17 אלף מובטלים, שנפלטו ממעגל העבודה במהלך חודש אוקטובר ולא הספיקו להירשם בלשכות התעסוקה, עלולים שלא לקבל במועד את דמי האבטלה של חודש אוקטובר - כך טוענים בוועד עובדי שירות התעסוקה, השובתים זה שלושה שבועות. דמי האבטלה אמורים להיות משולמים למובטלים אלה לראשונה, על ידי הביטוח הלאומי, עד ה-17 לנובמבר. זכויותיהם של המובטלים שנרשמו כבר, אינן נפגעות עקב השביתה.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

בוועד מסבירים, כי אלפי המובטלים החדשים היו אמורים להירשם לפחות פעם אחת במהלך חודש אוקטובר בלשכות התעסוקה, על-מנת שיוכלו להגיש תביעה לדמי אבטלה במוסד לביטוח לאומי. עקב התמשכות השביתה, הם לא יכלו להירשם כנדרש.

לשכת התעסוקה סגורה בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לשכת התעסוקה סגורה בירושלים
 

בוועד טוענים, כי כדי שהקצבה תתקבל בזמן, על משרד האוצר להגיע להסכמות עם נציגי ההסתדרות והוועד עד ליום חמישי הקרוב (6 בנובמבר). יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, שלח היום (ב') מכתב בנושא לשר האוצר, יאיר לפיד, ובו האשים את פקידי האוצר, שאינם מנהלים מו"מ ענייני.

 

"אלפי המובטלים לא יוכלו לקבל את קצבתם משום שפקידי משרדך אינם מנהלים מו"מ", כתב לוי, "התנהלות זו, שכל תכליתה לשבור את עובדי השירות, להביא לחיסולו ולהפקירו בידי גורמים פרטיים שמטרתם רווחים ולא רווחת המובטלים, מביאה להתארכות השביתה".

 

עוד כתב לוי: "אני מבקש ממך להאיץ בפקידי משרדך לנהל מו"מ ענייני. בדיוק כמו שהם עושים, בדחיפות ובבהילות, כאשר פורצות שביתות שהנפגעים בהם אינן אוכלוסיות חלשות כמו המובטלים. אם המשבר לא ייפתר עד יום חמישי הקרוב, ה-6 לנובמבר, הרי שכל אותם אלפים ימצאו עצמם ללא דמי אבטלה".

 

עובדי שירות התעסוקה פתחו בשביתה לפני כשבועיים בטענה כי משרד האוצר מתכוון לסגור 18 לשכות תעסוקה באזורים מוכי אבטלה, לצמצם תקנים ולהפריט חלק מהטיפול בדורשי העבודה באמצעות העברתו לידי חברות קבלן פרטיות. זאת, לטענת עובדי השירות, למרות שמספר דורשי העבודה בארץ הולך ומאמיר, ויחס דורשי העבודה לפקיד עומד על אחד לאלף, בהשוואה ל-1 ל-40 במדינות ה-OECD.

 

טרם התקבלה תגובת שירות התעסוקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לשכת התעסוקה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים