שתף קטע נבחר

טיבי: אנחנו לא עוזבים את הארץ בגלל מילקי

הכנסת דנה בהצעת אי אמון בממשלה על רקע המצב בירושלים, חבר הכנסת מרע"ם-תע"ל: "זו הארץ שלנו - הפלסטינים לא עוזבים את הארץ בגלל מילקי יקר"

בכנסת נערך אחר הצהריים (יום ב') דיון בהצעות אי אמון בממשלה, על רקע המצב בירושלים ומה שח"כים מהאופוזיציה מגדירים "הניסיון לשנות את הסטטוס קוו" בעיר. במהלך דיון עלה ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) כדי לנמק את הצעת האי אמון, ורמז שבניגוד ליהודים, הערבים "לא נוטשים את הארץ והמולדת בגלל מילקי".

 

"אני נשאר במולדת הזו - כי אני מלח הארץ", אמר ח"כ טיבי. "זו הארץ שלנו. לא הגעתי בספינה ולא במטוס. זאת האדמה שלנו. הקשר שלנו לאדמה הזו הוא כל כך חזק שאנחנו לא נוטשים את הארץ והמולדת בגלל מילקי. אנחנו נשארים כאן גם

כאשר מדכאים אותנו עם הלבּנֶה. מילקי שמחירו גבוה לא גורם לנטישת הפלסטינים".

 

 

בדבריו רמז כמובן טיבי למחאת המילקי בחודש שעבר, שבמסגרתה הובלט הפער בין מחירם של מוצרים בסיסיים בתל-אביב ובישראל בכלל לבין מחירם בברלין. במסגרת המחאה קרא עמוד הפייסבוק "עולים לברלין" לישראלים לעזוב את הארץ ולקבוע את מקום מושבם בגרמניה, כדי להתקיים ביתר קלות.

 

"ראש הממשלה נתניהו הוציא הודעת הרגעה, הטיף, ביקש, המליץ להרגיע את המצב בירושלים", אמר טיבי, "מיד לאחר מכן התבשרנו על פרסום מכרז של מאות יחידות דיור בשכונה ובשטח בירושלים המזרחית המכונה רמות שלמה. רה"מ קיבל ביום חמישי באופן אישי החלטה תקדימית לסגור הרמטית את מסגד אל-אקצה בפני מוסלמים. הרי מסגד אל-אקצה הוא מקום תפילה למוסלמים. למה הוא סגר אותו, מה קרה? התרחש ניסיון רצח מחוץ למסגד אל-אקצה? למה צריך לסגור את המסגד? זה עונש קולקטיבי למוסלמים כי אין חופש פולחן. אבל רה"מ הוציא הודעת הרגעה".

 

"ירושלים מאוחדת? איזה מאוחדת. ירושלים המזרחית היא עיר תחת כיבוש, שטח שנכבש ב-67', הפלסטינים שם הם פלסטינים, מקדסיים, פלסטינים. יש קבוצות שרוצות להרוס את מסגד אל-אקצה ולבנות בית מקדש. מי רוצה לבנות את בית המקדש? אלה שעוברים על עשרת הדברות כדרך חיים. המתנחלים שרוקדים סביב עגל זהב של שנאה, של גזענות, של

גניבה, של שוד קרקעות, של נישול, של חמדנות, של רצח ובכל הבא ליד - הם רוצים לבנות את בית המקדש במקום מסגד אל-אקצה".

 

טיבי אמר על התסיסה האלימה בירושלים: "מי ש'משתולל' יש לו נשק, הוא פוגע באנשים, מונע מאנשים להיכנס, ולכן כשיש לך קשר למולדת אתה נאבק למענה, אתה לא 'משתולל'. הפלסטינים נאבקים על האדמה שלהם ועל המסגד שלהם. אנחנו נמשיך להישאר כאן, נמשיך להיכנס למסגד אל-אקצה. מה אתם חושבים, שהפלסטינים יפסיקו להיות פלסטינים, יהיו ישראלים, בגלל ביטוח לאומי? אתם חושבים שהביטוח הלאומי משנה זהות לאומית?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ח"כ טיבי
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים