שתף קטע נבחר

צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

האוהד במעצר: בעטתי בזהבי? חס וחלילה

אוהד הפועל ת"א שפרץ למגרש הוא אחד מ-12 שנעצרו אחרי פיצוץ הדרבי. "אפילו לא נותנים לי להתלונן על השוטרים", הוא טען בפני כתב ynet מתוך הניידת. המשטרה תאבטח את הכדורגלנים, הוועדה למניעת אלימות בספורט תדון בביזיון. יו"ר ועדת החינוך מצנע: "מעציב ומבייש"

ביזיון בדרבי התל אביבי: פריצת האוהד למגרש, תקיפת ערן זהבי, ההידרדרות לאלימות קשה ופיצוץ המשחק לפני מחציתו הובילו לתגובות קשות. "זאת בושה וחרפה", אמרו רבים, והוועדה למניעת אלימות, גזענות והימורים בלתי חוקיים בספורט הודיעה כי היא תתכנס הבוקר (יום ג') לדיון בנושא. המשטרה נערכה לאפשרות של פגיעה בשחקני מכבי והפועל תל אביב, והחליטה ללוות אותם לביתם. היא אף תגביר ערנות וסיורים סביב בתים שיכול להיות בהם חיכוך בין המחנות הנצים.

 

אוהד הפועל תל אביב שפרץ לדשא ובעט בזהבי הוא אחד מ-12 העצורים במהומות. "עצרו אותי ואפילו לא נותנים לי להתלונן על השוטרים", אמר לשאלת כתב ynet, בעת שהוא בניידת. בתשובה לשאלה "למה הרבצת לזהבי", ענה: "חס וחלילה". 

 

אחד מעשרת העצורים. האוהד שתקף את זהבי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אחד מעשרת העצורים. האוהד שתקף את זהבי(צילום: עידו ארז)

הוועדה למניעת אלימות בספורט, בראשות ח"כ ניצב בדימוס דוד צור (התנועה), תדון הבוקר ב-11:00 באירועי הדרבי התל אביבי שפוצץ אמש. בנוסף, עדנה בקנשטיין, יו"ר המועצה למניעת אלימות בספורט, תכנס את המועצה בתוך 24 שעות.

 

"זאת בושה וחרפה, אין פה צדיקים - רק אשמים", אמר יו"ר ההתאחדות לכדורגל עד לא מכבר, אבי לוזון. "הפועל אשמה שהקהל שלה פרץ למגרש ותקף שחקן. מכבי אשמה שהקהל שלה פרץ למגרש. המשטרה אשמה שלא השתלטה על הקהל. אם אני השופט אני בטח לא מרחיק את זהבי, אם אכן הוא הרחיק אותו על מה שהיה עם האוהד. זה פשוט יום עצוב לכדורגל, אני שמח שזה לא בקדנציה שלי. גועל נפש".

 

השופט מרחיק את זהבי על שהיכה בחזרה את האוהד שתקף אותו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
השופט מרחיק את זהבי על שהיכה בחזרה את האוהד שתקף אותו(צילום: ראובן שוורץ)

יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ עמרם מצנע (התנועה), אמר: "זהו יום שחור לכדורגל הישראלי. התנהגות האוהדים משתי הקבוצות מעציבה ומביישת, ועלינו לבחון את דרכי ההתמודות הנדרשות. ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשותי תקיים דיון דחוף בנושא. לא נפקיר את הכדורגל בישראל לאלימות".

אנשי מכבי ת"א מנסים לעצור את זהבי הנסער מהרחקתו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אנשי מכבי ת"א מנסים לעצור את זהבי הנסער מהרחקתו(צילום: ראובן שוורץ)

יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד), הגיב גם הוא על האירועים הקשים: "אף שהחוק שהגשתי עוד לא עבר, אני מצפה מהמשטרה ומבתי המשפט לשלוח את האוהד שתקף את ערן זהבי למאסר. אם תקיפה כזו הייתה מתרחשת ברחוב, היא לא הייתה יוצרת את אותה השפעה שלילית, כמו שראינו הערב. הסיקור התקשורתי והתדמית

השלילית שאירועים כאלה יוצרים, כשהם מגיעים לכל מערכות התקשורת ומיד לכל חובבי הספורט, הם הרסניים עבור תרבות הספורט הישראלית. אסור לנו לתת לאירועים כאלה לגיטימציה. עלינו להרתיע את אלו שמרחיקים את בעלי המשפחות והילדים מלהגיע למגרשים".

 

איש העסקים רוני מאנה, שנכח במשחק, אמר: ''זו בושה וחרפה לכדורגל הישראלי וצריכים לעצור הכול ולחשוב מה עושים. דבר כזה לא צריך לקרות. אני לא מבין איפה הייתה האבטחה, השופטים לא השתלטו על המשחק. לפני זה הייתה כאן אווירה מחשמלת''.


פורסם לראשונה 03/11/2014 22:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
האוהד התוקף במעצר
צילום: עידו ארז
צילום: ראובן שוורץ
האוהד שפרץ לדשא תוקף את זהבי
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים