שתף קטע נבחר

צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

"לטפל באגרסיביות, לשלוח אוהדים למאסר"

הוועדה למניעת אלימות בספורט דנה בארועי הדרבי. יו"ר המנהלת, יורם באומן: "יש לדאוג לשיפוט מהיר". ח"כ יואל רזבוזוב: "על התפרעות באופרה נשלחים לכלא". אחמד טיבי: "בדרך כלל מתייחסים לזה כשמעורבת קבוצה ערבית, פתאום לא מבקשים לגרש את התל אביביות"

הוועדה למניעת אלימות, גזענות והימורים בלתי חוקיים בראשות ח"כ דוד צור התכנסה היום לדון בפרשת פיצוץ הדרבי התל אביבי בבלומפילד. הוועדה תוכננה להתכנס היום ללא קשר לדרבי, אבל ארועי המשחק הפכו לנושא השיחה העיקרי. 

 

הדרבי התל אביב פוצץ:

 

ח"כ צור אמר: "ירידה למגרש היא דבר פלילי יש למצות על כך את הדין. זה כשל אבטחתי כשהסדרנים עם הפנים למגרש ולא עם הפנים לקהל. את זהבי השופט היה צריך להרחיק".

 

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע: "אנחנו חיים בחברה אלימה. לא צריך להיות מבין גדול וחכם גדול. אני לא חושב שאפשר לחנך את האנשים שפרצו

למגרש. צריך להעניש אותם. צריך אכיפה, כתבי אישום ושבית המשפט יתמודד עם אלימות בכלל ובמגרשי הכדורגל בפרט. פעם היו גדרות ועקב המקרה הטראגי בחיפה הוחלט להוריד גדרות".

 

יו"ר המנהלת, יורם באומן: "לציבור הישראלי יש הזדמנות שכתוצאה מהארוע הזה יקרו ויטופלו דברים, כי הדברים מתנהלים לאט לאט. אוזלת היד המרכזית היא באכיפת החוק על ידי בתי המשפט והמשטרה. פה מצוייה הבעיה. היינו באנגליה לפני שבוע וראינו איך הם מטפלים בבעיות אוהדים שמתנהגים לא כראוי. מטפלים בזה באגרסיביות ראויה. מי שפורץ למגרש שיקבל עונש של 3 או 6 חודשי מאסר. יש למנות שופטים מתמחים בתחום הספורט בכל מחוז ולדאוג לשיפוט מהיר".

 

מנכל המנהלת, אורן חסון: "יש אוזלת יד חמורה ביותר של רשויות האכיפה בישראל." ח"כ יואל רוזבוזוב: "חבל מאוד שאנו עוסקים באלימות בספורט.

חוליגן שהתפרע במגרש משוחרר אחרי הרחקה משני משחקים. אם האוהד היה מתפרע באופרה הוא היה נאסר. בליגות הנמוכות גם יש בעיה וזה יכול להגמר ברצח. אנחנו חייבים להקים מודל של יחידה במשטרה עם חברה חזקים".

 

ח"כ אחמד טיבי: "מה שהתרחש אתמול זה חריג, בליגות נמוכות זה לא חריג. בדרך כלל הארועים מקבלים ביטוי כשאחד הצדדים זו קבוצה ערבית ואז התקשורת יותר מתעניינת. אני מדבר על סטראוטיפים וגזענות".

 

 

טיבי הוסיף: "לפני כמה שבועות כל המדינה, כל זב ומצורע קמו על סכנין, על מה? על מעשה אלים? אשים לכם ראי. פתאום אין בקשות לגרש את התל אביבות מהליגה למרות האלימות למרות הדבר החמור. ביקשו שר ושרה אחראית על הספורט להוריד את סכנין ליגה. מישהו טיפל באמירה מוות לערבים? מי שלא מטפל יכול להתקל ב'מוות ליהודים'. אתמול כמעט היה מוות. בדוחא המשטרה בתוך המגרש. מישהו מצייץ - אתה מייד רואה איפון. יושב פה ח"כ רזבוזוב. שאלו אותו 'מה החלום שלך, למי תעשה איפון?' הוא אמר 'לאחמד טיבי' והוא יושב כאן, בוועדה למניעת אלימות".

 

בשעה 17:00 ייערך כינוס חירום של פורום מנהלת ליגת העל.

 

צפו: חברה של ניימאר על סגווי בביקיני

הנשיכות של לואיס סוארס בליל כל הקדושים

מסי, ניימאר ומסצ'ראנו ל-NBA? צפו בסל האדיר

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור ואסי כהן
ח"כ דוד צור
צילום: ניצן דרור ואסי כהן
מומלצים