שתף קטע נבחר

צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

הח"כ שבנו נעצר בקטטת האוהדים - דב חנין

בנו בן ה-18 של חבר הכנסת נעצר בצהריים מחוץ לבית המשפט. "דואג לו ומקווה שהעניין ייפתר בהקדם", אמר חנין שרק הבוקר הופיע בדיון בוועדה למניעת אלימות בספורט. "מקווה שננקה את מגרשי הכדורגל מאלימות". שבעה מהמתפרעים בדרבי יישארו במעצר

בין ששת העצורים בהתפרעות היום (ג') מחוץ לבית המשפט, על רקע אירועי הדרבי אמש, היה גם בנו של ח"כ דב חנין. בתום דיון בבית משפט השלום בתל אביב הוארך ביומיים מעצרם של חמישה מתפרעים במשחק אמש וביממה מעצרם של עוד שני מתפרעים. ארבעה אחרים שוחררו למעצר בית והורחקו ממגרשי הספורט עד סוף העונה. מתפרע נוסף הורחק מהמגרשים למשך חודשיים. במקביל, כדורגלן מכבי תל אביב ערן זהבי מסר עדות פתוחה במשטרה בנוגע לאירוע שבו הותקף.

 

ח"כ חנין, שזמן קצר בלבד לפני האירוע השתתף בדיון בוועדה למניעת אלימות בכנסת, אמר בתגובה למעצר בנו: "נודע לי כרגע כי בני בן ה-18 נעצר בהפגנתם של אוהדי הפועל תל אביב מחוץ לבית המשפט בתל אביב. אין לי כרגע פרטים נוספים וטרם עלה בידינו ליצור איתו קשר, אך מובן שאני דואג לו ומקווה שהעניין ייפתר בהקדם. כאוהד כדורגל במשך שנים רבות חשובה לי הסובלנות במגרשי הכדורגל. אני דוחה על הסף כל שימוש באלימות בספורט הישראלי ומקווה שנצליח יחד, כחברה, לנקות את מגרשי הכדורגל מאלימות".

 

בתוך כך, בעקבות צפייה בהקלטות ממצלמות האבטחה באצטדיון בלומפילד וניתוחן הורה מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו, על מעצרם של חשודים נוספים באירוע האלים אמש. ניצב סאו אמר בתום הערכת מצב כי "יש לנקוט מדיניות מחמירה ואפס סובלנות נגד פורעי החוק ולהגיש כתבי אישום בהליך מזורז".

 

עשרות אוהדי הפועל תל אביב ומכבי תל אביב השתתפו בצהריים בתגרה אלימה מחוץ לבית משפט השלום בתל אביב בעת הדיון בהארכת מעצרם ובשחרור בתנאים מגבילים של 12 אוהדים בעקבות אירועי הדרבי אמש. המעורבים בקטטה השתמשו בחגורות ובמקלות עץ. המשטרה עצרה עד כה שלושה מעורבים.

 

מוקדם יותר הוארך בשלושה ימים מעצרו של אלרואי ידעי, בן 41 מיפו, אוהד הפועל תל אביב שפרץ למגרש ותקף את הכדורגלן ערן זהבי. הוא חשוד בתקיפה והתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור. במהלך הדיון אמר החוקר המשטרתי כי בחקירה הודה ידעי כי שתה וודקה לפני המשחק. במקביל, בוועדת הכנסת למניעת אלימות דיווח נציג המשטרה שידעי נעצר בעבר 11 פעמים והורחק שבע פעמים ממגרשי כדורגל.

 

השופט ירון גת קבע: "המעשים המיוחסים לחשוד חמורים וקשים בכמה מישורים. ראשית הם מאופיינים באלימות גסה וחסרת רסן שעלולה הייתה להוביל לפגיעות של ממש בגוף. שנית, הם מאופיינים בבריונות, הפרת חוק וזלזול בסדר הציבורי והספורטיבי. שלישית, למעשים יש השלכות רוחב ספורטיביות וחינוכיות קשות. בנסיבות אלו סבורני שנשקפת לחשוד מסוכנות".

 

עוד 11 חשודים הובאו לבית משפט השלום. מעצרם של ארבעה הוארך עד יום חמישי ומעצרו של אחד הוארך עד מחר. שניים הורחקו מהמגרשים עד סוף העונה ואחד הורחק ל-60 יום.

 

בדיון בעניינו של אחד מהם סיפר חוקר המשטרה כי החשוד נעץ מטרייה בחזהו של אחד המאבטחים כאשר המשטרה חצצה בין האוהדים. מעצרו של החשוד הזה הוארך ביומיים.

 

מעצרו של חשוד אחר, שתעוד במצלמות הטלוויזיה מכה מאבטח שהתמוטט על הדשא, הוארך בשלושה ימים. הסנגורית שלו ציינה שהוא מתגייס לגבעתי ב-17 בחודש, אך השופט גת קבע: "מדובר בחשדות חמורים בשל ההתנהגות האלימה וחסרת הרסן, הבריונות והזלזול בסדר הציבורי והספורטיבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקטטה מחוץ לבית המשפט, היום
מומלצים