שתף קטע נבחר

אחיו של המחבל: רוצח ששוחרר בעסקת שליט

איברהים אל-עכארי, שדרס הולכי רגל ותקף אחרים במוט ברזל לפני שחוסל, הוא אחיו של מוסא אל-עכארי, שהיה חבר בחוליה שרצחה את ניסים טולדנו וגורש לטורקיה בעסקת שליט

זה המחבל שביצע את פיגוע הדריסה ברחוב שמעון הצדיק: איברהים אל-עכארי, פעיל חמאס בן 38 ואב לחמישה מהכפר ענאתא, הוא האיש שדרס בצהריים (יום ד') לוחמי מג"ב בתחנת הרכבת הקלה ברחוב, ולאחר מכן יצא מהרכב עם מוט ברזל ותקף אחרים. 

 

המחבל שדרס וחוסל ()
המחבל שדרס וחוסל

אחיו הוא מוסא אל-עכארי, אסיר משוחרר שגורש לטורקיה בעסקת שליט והיה חבר בחוליה שרצחה את ניסים טולדנו. האח נידון לשלושה מאסרי עולם לפני שגורש. טולדנו, שוטר מג"ב בדרגת רס"ר, נחטף ב-13 בדצמבר 1992 בלוד על ידי חוליה של חמאס, בזמן שעשה את דרכו לעבודתו במטה משמר הגבול בעיר.

 

כמה שעות לאחר החטיפה נכנסו שני רעולי פנים לבניין הצלב האדום ברמאללה והשאירו מכתב ובו דרשו לשחרר תמורת טולדנו את מנהיג חמאס השייח אחמד יאסין. אחרת, איימו, הם יוציאו את השוטר להורג.

 

כוחות הביטחון ערכו אז חיפושים מבית לבית אחר בגדה אחר טולדנו ועצרו אנשי חמאס. לאחר יומיים של חיפושים אבדו התקוות. גופתו של טולדנו נמצאה בוואדי ליד כפר אדומים, ידיו

 ורגליו היו כפותות. בתגובה מהירה נעצרו 1,129 פעילי חמאס בשטחים.

 

בשבוע שעבר העלה מחבל פיגוע הדריסה בפייסבוק שלו סרטון שתיעד את מועתז חיג'אזי, המחבל שירה בפעיל הימין יהודה גליק ופצע אותו קשה. בסרטון נראה חיג'אזי מדבר על "קוץ בגרון" של תוכנית יהוד ירושלים.

 

בסטטוס אחר בפייסבוק שיבח אל-עכארי את "האלמוני" שירה בגליק. בליל ההתנקשות הוא הגדיר את גליק כ"גדול המתנחלים שפורצים לאל-אקצה באופן יומיומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים