שתף קטע נבחר

פיצוצים בבתי בכירי פתח בעזה; צבע אדום בדרום

לפחות 10 פיצוצים ברצועה: מכוניתו של דובר התנועה הושמדה, בתיהם של עמיתיו ניזוקו. החשד: חמאס אחראי. ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה ביטל ביקורו בעזה. הבוקר: צבע אדום בעוטף עזה, רקטה התפוצצה כנראה בשטח הפלסטיני

מטעני חבלה הונחו בבתים של בכירי פתח ברצועת עזה? גורם רשמי בתנועתו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן דיווח כי ביתו ובתיהם של עמיתיו בעיר עזה נפגעו בסדרה של לפחות עשרה פיצוצים שאירעו הלילה (יום ו') כמעט בו זמנית. איש לא נפגע. הבוקר נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישוב בעוטף עזה. כעבור זמן קצר התברר כי לא התפוצצה רקטה בשטח ישראל. ככל הנראה מדובר בניסוי ירי ובנפילה בשטח הרצועה.

 

בכיר פתח ליד רכבו שניזוק ממטען חבלה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בכיר פתח ליד רכבו שניזוק ממטען חבלה(צילום: AFP)

איום על בכירי פתח: הבתים יפוצצו ()
איום על בכירי פתח: הבתים יפוצצו
 

אף גורם לא לקח אחריות לפיצוצים בבתי הבכירים בעזה, אולם התקרית אירעה בתקופה של מתיחות מוגברת עם חמאס חרף מאמצי הפיוס בין שתי המפלגות. בדיווח של סוכנות הידיעות AP הודגש כי אין סימן שישראל הייתה מעורבת בפיצוצים, וגם גורם צבאי מסר כי אין לכך שום קשר לפעילות צה"ל.

 

דובר תנועת פתח ברצועת עזה פאיז אבו עיטה סיפר כי מכוניתו שעמדה מחוץ לביתו במחנה הפליטים ג'בליה הושמדה כליל, וכי בתיהם וכלי הרכב של שני בכירים נוספים המתגוררים בעיר ניזוקו גם כן. בנוסף התפוצץ מטען על הבמה בכיכר מרכזית ברצועה, שבה הייתה אמורה להתקיים עצרת לציון מותו של יאסר ערפאת.

 

גורם פלסטיני ברמאללה ל-ynet כי ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה אמור היה להגיע לביקור ברצועת עזה בשבת, אך ביטל את הגעתו בעקבות הפיצוצים. חמדאללה היה אמור ללוות את שרת החוץ של האיחוד האירופי ברצועה.

 

נציגי פתח נערכים לציין בעוד ימים ספורים את יום השנה למותו של מייסד המפלגה יאסר ערפאת ויקיימו לראשונה מאז 2007 גם אירוע ברצועת עזה. בפעם האחרונה שבה נערך אירוע דומה, זמן קצר לאחר השתלטות חמאס על הרצועה, פרצו במהלכו עימותים שבהם נפצעו עשרה בני אדם. גם השנה הביעו גורמים בחמאס התנגדות לקיום האירוע לזכרו של ערפאת.

 

ליד הבתים שנפגעו נמצאו הודעות לבכירי פתח ואזהרות שעליהן חתום ארגון דאעש, לפיהן לבכירים אסור לצאת מבתיהם עד 15 בנובמבר. בפתח סבורים כי מדובר בזיוף וכי ייתכן שחמאס עומד מאחורי העניין, במטרה לסכל את העצרת. בסוכנות הידיעות AP נכתב כי בחמאס הודיעו מנגד כי פתחו בחקירת האירוע.

 

לפני כחודש הגיעו שרי ממשלת האחדות הפלסטינית, ובראשם ראש הממשלה ראמי חמדאללה, לרצועת עזה כדי לקיים בה את ישיבתה - הכינוס הראשון מסוגו בשבע השנים האחרונות. חמדאללה אמר אז כי הוראותיו של אבו מאזן לחברי הממשלה "היו ברורות ולפיהן עלינו לשקם את רצועת עזה ולהפוך אותה לטובה יותר ממה שהיא הייתה". הוא הדגיש כי "השארנו את הפיצול מאחורינו והמטרה שלנו היא להשיב את עזה לחיים נורמליים ולאחדות עם הגדה המערבית".


פורסם לראשונה 07/11/2014 04:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אחד מכלי הרכב שניזוקו בפיצוצים
צילום: AFP
מומלצים