שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  דנינו על הירי בכפר כנא: חכו לחקירת מח"ש

  מפכ"ל המשטרה פנה לראש המחלקה לחקירות שוטרים וביקש לתת עדיפות עליונה לחקירת הירי בחיר חמדאן בכפר כנא. השר אהרונוביץ' אומר שהשוטרים חשו בסכנת חיים ולכן ירו

  מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו אמר הערב (שבת) בתגובה לאירוע הירי בכפר כנא שבו נהרג חיר חמדאן בן 22 מכפר כנא כי ביקש מראש המחלקה לחקירות שוטרים לתת עדיפות עליונה לחקירה הזו: "הנחיתי לשיתוף פעולה מלא עם מח"ש ומתן קשב כנדרש. כולנו נמתין לתוצאות החקירה".

   

  "ראיתי במהלך היום את ההתקפות חסרות הבסיס והאחריות כלפי שוטרי משטרת ישראל, ואני אומר כאן באופן שאינו משתמע לשתי פנים - פיקוד המשטרה בראשותי נותן גיבוי מלא ללוחמי, שוטרי ומתנדבי משטרת ישראל העושים ימים כלילות, במסירות ובנחישות למען שלומם וביטחונם של אזרחי מדינת ישראל", הדגיש דנינו. "אבהיר בצורה ברורה וחד-משמעית - אין מדיניות הפעלה מבצעית שונה למגזר זה או אחר. האכיפה היתה ותישאר שוויונית, מקצועית והוגנת". הוא הנחה את המפקדים להמשיך ולפעול בערוץ ההידברות עם ההנהגה במגזר הערבי להרגעת הרוחות ולמניעת הסתה, "ובמקביל לפעול בנחישות נגד גורמי קיצון המעוניינים להתסיס את האווירה בימים אלה".

   

  גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אמר כי האירוע בכפר כנא נמצא כעת בחקירת מח"ש, ולכן יש לנהוג באיפוק ולהמתין לממצאי החקירה. לדבריו, השוטרים חשו שהם נמצאים בסכנת חיים "לאחר שאדם החמוש בסכין תקף אותם על מנת לפגוע בחייהם, ועל כן הגיבו כפי שהגיבו. אין לי אלא להצר על תגובות מתלהמות של אישים מסוימים המנסים לזכות בהון פוליטי ולהתסיס מגזר שלם באופן לא אחראי. אמשיך לגבות את השוטרים שעושים מלאכתם נאמנה בשמירה על הסדר ועל ביטחון הציבור ואני קורא לכולם לשמור על איפוק והרגעת הרוחות".

   

  שר החוץ אביגדור ליברמן שיבח את ההנחייה לשוטרים שהושמעה לאחר פיגוע הדריסה בירושלים להרוג מחבלים: "אני מגבה את אמירתו של השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שמחבל שפוגע באזרחים דינו להיהרג ומחזק את משטרת ישראל שפועלת ברוח זו של אפס סובלנות לטרור. מקרים כמו אלו שהתרחשו בימים האחרונים ואמש, בהם מחבלים מנסים לפגוע באזרחים תמימים, הם מקרים חמורים. יש לנהוג בהם בהתאם - בנחישות וביעילות וכך עושים שוטרי משטרת ישראל שמסכנים את חייהם בשמירה על שלום האזרחים מפני המחבלים הללו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  דנינו ואהרונוביץ'
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים