שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נחשף: הלו"ז של השרים ועלויות טיסותיהם
  נתניהו הוציא 44 אלף שקל על שני לילות במלון בלונדון, שלום קיים פגישות רבות לקראת ההחלטה על יצוא הגז ואחריה, ועלות טיסותיה לחו"ל של לבנת עמדה על 100 אלף שקל. ומה עם לבני, אורבך, לנדוור ושמיר? היחידה לחופש המידע במשרד המשפטים פירסמה בסוף השבוע את המידע

  מלבד לוח הזמנים של שר האוצר יאיר לפיד לשנת 2014 שנחשף הבוקר (א') ב"כלכליסט", נחשפו גם לוחות הזמנים והנסיעות לחו"ל של שרי ממשלה נוספים, לשנת 2013.

   

  >> גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

   

  היחידה לחופש המידע במשרד המשפטים העלתה בסוף השבוע לאתר האינטרנט שלה את לוחות הזמנים של שרי הממשלה שמסרו אותם במסגרת בקשותיה. השרים שלוחות הזמנים והנסיעות שלהם לחו"ל התפרסמו הם שר התשתיות ופיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, שר החקלאות יאיר שמיר, שרת התרבות והספורט לימור לבנת והשר לאזרחים ותיקים אורי אורבך.

  שר התשתיות ופיתוח הנגב והגליל סילבן שלום (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  שר התשתיות ופיתוח הנגב והגליל סילבן שלום(צילום: רועי עידן)

  בחלק מהמקרים לוחות הזמנים נותנים הצצה של ממש לאופן שבו עובדים שרי הממשלה: כמה זמן הם מקדישים לעניינים פוליטיים, כמה זמן הם מקדישים לעניינים המקצועיים של משרדיהם, עם מי הם מתייעצים, איזו תשומת לב הם מקדישים לתקשורת, ואיזה נתח מזמנם מיועד לפעילויות פרטיות.

    

  עם זאת, בישראל אין אמת מידה אחת לדיווח ציבורי על לו"ז נבחרי הציבור. ראשית, לוחות הזמנים אינם חשופים באופן שוטף אלא נחשפים אחת לכמה זמן במידה שגורם כלשהו ביקש אותם במסגרת חופש המידע. בארה"ב, לעומת זאת, באתר הבית הלבן אפשר למצוא באופן שוטף את לוח הזמנים (הלא חסוי) של הנשיא.

   

  בנוסף, בגלל שאין אמת מידה אחת לניהול לוחות זמנים של נבחרי ציבור, המסמכים שמתפרסמים כאן לראשונה מעידים עד כמה אי אפשר להבין חלק לא מבוטל מלוחות הזמנים של שרים שונים. פגישות רבות רשומות תחת שמות קוד שמובנים למעטים.

   

  בנימין נתניהו 

  מי שיעיין באתר היחידה לחופש המידע יגלה כי בחודש מרס האחרון הועלה אליו פירוט כל הנסיעות לחו"ל של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנים 2013-2012, וכן פירוט מלא של עלויות המלונות בהם התארח נתניהו ועלויות המסעדות בהן אכל.  

  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: AP)

  הקובץ מגלה כי נתניהו הוציא כ-20 מיליון שקל בכל אחת משנים אלה על טיסותיו לחו"ל. עלות זו כוללת גם את עלות האבטחה של נתניהו בחו"ל. נתניהו התארח, בין היתר, במלונות ניו יורק פאלאס (חדרו עלה 45 אלף שקל לחמישה לילות), ובאינטרקונטיננטל בלונדון בעלות של 44 אלף שקל לשני לילות).  

   

  לפירוט המלא

   

  סילבן שלום 

  הלו"ז של סילבן שלום מפורט רק לחודשים מאי-יוני 2013 -לקראת החלטת הממשלה על יצוא הגז הטבעי של ישראל בסוף יוני של השנה שעברה. הלו"ז של השר שלום שנחשף כולל גם את הלו"ז של מנכ"ל משרדו דאז שאול צמח. אלא שבניגוד ללו"ז של צמח, הלו"ז של השר שלום אינו מוצג בגרסה המקורית מהיומן האלקטרוני שלו, אלא כמסמך שחובר במיוחד לצורך הצגת הנתונים.

   

  הלו"ז של שלום חושף כי הוא נפגש עם עיתונאים רבים, ככל הנראה בשביל להציג את עמדתו לקראת הכרעת הממשלה בעניין ייצוא הגז הטבעי (שלום תמך בייצוא חלק נכבד מהגז ואף נאלץ להתמודד בשל כך עם הפגנות יום יומיות של פעילים חברתיים מול ביתו באותה תקופה).

   

  בנוסף, הוא מנהל פגישות עם נשיא המדינה, עם מבקר המדינה, עם יו"ר קק|ל וכן עם בעלי תפקידים רבים מחברת החשמל וממשק הגז, לקראת ההכרעה. לאחר מכן, הלו"ז של שלום מלא בראיונות עיתונאיים להסביר את ההחלטה שהתקבלה.

   

  ללו"ז המלא של שלום  

   

  מלבד הלו"ז שלו, גם פירוט נסיעותיו לחו"ל של שלום נחשפו בסוף השבוע. שלום טס לחו"ל 6 פעמים במהלך 2013, לאירופה ולארה"ב. עלות טיסותיו, לרבות עלויות האבטחה, מסתכמת ב-377 אלף שקל.

   

  לפירוט הטיסות המלא

   

  לימור לבנת 

  לבד לוח הזמנים של שרת התרבות והספורט מחולק לחודשים. אפשר למצוא שם הרבה בכורות והצגות וכן פגישה עם אנשים בתחום משרדה כמו יהורם גאון.

    

  ללו"ז המלא של לבנת

  שרת התרבות והספורט (צילום: דנה קופל ) (צילום: דנה קופל )
  שרת התרבות והספורט(צילום: דנה קופל )

  לבנת טסה לחו"ל שלוש פעמים בשנת 2013 - לארה"ב, לספרד ולפולין - בעלות כולל של 103 אלף שקל. 

   

  לפירוט הטיסות המלא

   

  ציפי לבני

  הלו"ז של שרת המשפטים ציפי לבני אמנם לא פורסם, אולם נתוני נסיעותיה לחו"ל דווקא כן. לבני נסעה לחו"ל 9 פעמים במהלך 2013, בעיקר לארה"ב. עלות נסיעותיה עומדת על 53 אלף דולר, מתוכם 13 אלף דולר למלונות בהם התארחה.

    

  לפירוט המלא

   

  אורי אורבך 

  ללו"ז המלא של השר לאזרחים ותיקים

   

  סופה לנדוור 

  שרת הקליטה טסה לחו"ל 6 פעמים במהלך 2013, בעלות כוללת של 158 אלף שקל.  

   

  לפירוט המלא

   

  יאיר שמיר 

  ללו"ז המלא של שר החקלאות

   

  שמיר טס לחו"ל שלוש פעמים בשנת 2013 - לפרו ואקוודור; יפן ולוויאטנם; ולבלרוס. עלות טיסותיו, יחד עם עלויות האבטחה, הסתכמה ב-333 אלף שקל.

   

  לפירוט טיסותיו 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים