שתף קטע נבחר

מסתמן: הפריימריז בליכוד ייערכו ב-6 בינואר

רגע לפני כינוס מרכז הליכוד הגיעו נתניהו ודנון להסכמות: הבחירות לראשות הליכוד יתקיימו ב-6 בינואר, ההצבעות בנוגע לשינויי החוקה ייערכו לפני כן

הסכמות בקרב על מועד הפריימריז לראשות הליכוד: רגע לפני כינוס מרכז הליכוד הערב (יום א'), הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ דני דנון להסכמה על התאריך לקיום הבחירות הפנימיות לראשות הרשימה. מסתמן כי הפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ב-6 בינואר, ואילו ההצבעות בנוגע לשינויי החוקה יתקיימו בנפרד, ב-25 בדצמבר. נתניהו רצה לקיים בחירות בזק כבר בחודש הבא ואילו יריביו הפוליטיים - דנון וח"כ משה פייגלין - התנגדו לכך וכינו את הצעתו "מחטף".

ח"כ דנון. הוא ופייגלין מתמודדים מול נתניהו (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
ח"כ דנון. הוא ופייגלין מתמודדים מול נתניהו(צילום: ששון תירם)

בפגישה שהתקיימה בין נתניהו לדנון בשבוע שעבר הם ניסו להגיע להבנות בנוגע לתאריך, אולם אז הפגישה הסתיימה ללא הסכמות. לפני כן הציע דנון לקיים את הפריימריז ב-28 בינואר. "אם אין בחירות, לא ברור מדוע ראש הממשלה ממהר לקיים פריימריז לראשות הרשימה", אמר.

 

אלא שלא רק התאריך מטריד את נתניהו בימים האחרונים. לקראת הבחירות לכנסת ה-20 מבקש נתניהו לערוך שינויי חוקה שיאפשרו לו לשריין נציג אחד בכל עשירייה לכנסת, ובסך הכול שלושה שריונים. הצעת נתניהו גורמת לתסיסה קשה בליכוד וחברי הכנסת אף מתנגדים בתוקף למהלך.

 

בעוד נתניהו טוען כי השריונים יאפשרו ליצור רשימה מגוונת יותר לכנסת, בליכוד טוענים כי הרכב הרשימה צריך להיקבע על ידי המתפקדים בלבד. את שינויי החוקה וקיום הפריימריז מתכוון נתניהו לערוך עוד באותו יום, דבר שמעורר גם הוא התנגדות קשה.

 

 

"אלחם בכל הניסיונות למחטפים ומול כל היוזמות שיפגעו בדמוקרטיה של תנועת הליכוד", אמר יו"ר הוועידה דנון. "בתנועת הליכוד אין מקום למחטפים והמרכז אינו חותמת גומי. עלינו לקבוע תחילה את כללי המשחק, על כן אין לקיים את הבחירות לראשות התנועה לפני דיון רציני וקבלת החלטות בנושא שינויי החוקה".

 

בסופו של דבר הוחלט כי ההצבעה על ראשות הליכוד ועל שינויי החוקה יתקיימו בנפרד. בנוסף, כל שינויי החוקה שדנון ביקש ונוגעים ליו"ר יידחו לכנסת הבאה. בסביבת ראש הממשלה נערכים להצבעה על תאריך הפריימריז באמצעות מוקדי הצבעה שייפתחו בכל הארץ ביום חמישי הקרוב.


פורסם לראשונה 09/11/2014 09:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, חיים צח, לע"מ
דנון מול נתניהו
צילום: מוטי קמחי, חיים צח, לע"מ
מומלצים