שתף קטע נבחר

צילום: AP

נתניהו: נפעל לשלול אזרחות. לפיד: לא אחראי

עימות על רקע ירי השוטרים בצעיר והעימותים במגזר. רה"מ הודיע על יד קשה: "לא נסבול הפגנות שבהן מונפים דגלי חמאס, נשלול אזרחות מהקוראים להשמדתנו". לפיד הזהיר: שימוש במצב להון פוליטי - חוסר אחריות לאומי

המהומות במגזר הערבי והחשש מאובדן שליטה באזורים נוספים פרט לירושלים מובילים לעימות בתוך הממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה השבועית כי ישראל "לא תסבול הפגנות שבהן מניפים דגלי חמאס", שר האוצר יאיר לפיד טען מנגד כי "תפקידנו להוריד את הלהבות ולא להעלות אותן".

 

לפני תחילת ישיבת הממשלה מתח לפיד ביקורת על אלו שלטענתו עושים "הון פוליטי" מהעימותים בעקבות ירי השוטרים בחיר חמדאן בכפר כנא. "יש גבול לחוסר האחריות. אדם נהרג, המשטרה במצוקה וצריך לחקור מה קרה שם. המגזר הערבי במצוקה, שרים, חברי ממשלה וחברי כנסת צריכים לעסוק בהורדת הלהבות, לא בהגברת הלהבות. אנחנו צריכים להמשיך לחיות פה ביחד. העובדה שאנשים משתמשים בסיטואציה הזאת בשביל להרוויח הון פוליטי היא חוסר אחריות לאומי".

 

נתניהו, מנגד, הודיע כי תופעל יד קשה נגד המתפרעים: "ישראל היא מדינת חוק. אנחנו לא נסבול הפרות סדר, נפעל בנחישות נגד השלכת אבנים, בקבוקי תבערה, זיקוקים, חוסמי צירים וגם נגד הפגנות הקוראות להשמדתנו. לא נסבול יותר הפגנות בלב ערים שבהן מונפים דגלים של החמאס או של דאעש וקוראים לפדות את פלסטין בדם ואש, ובעצם קוראים להשמדתה של מדינת ישראל".

 

ראש הממשלה אמר כי הנחה את שר הפנים הנכנס גלעד ארדן "לפעול בכל האמצעים כדי לבדוק את האפשרות של שלילת האזרחות של אלו הקוראים להשמדתנו. מי שעומד מאחורי ההסתה הזו הן תנועות האיסלאם הקיצוניות ובראש החץ עומדות תנועות ההסתה שמתסיסות בהר הבית וממומנות על ידי כסף של האיסלאם הקיצוני".

 

לדברי נתניהו, "הנחיתי להוציא את אותן תנועות אל מחוץ לחוק, אבל מי שעוד עומד מאחורי ההסתה זו הרשות הפלסטינית והעומד בראשה אבו מאזן. האתר של פתח הסביר בימים האחרונים שעם ישראל אף פעם לא היה פה. בעצם יש פה ניסיון לעוות לא רק את האמת העכשווית, אלא גם את ההיסטוריה".

 

כמו לפיד, גם חבר סיעתו השר יעקב פרי הזהיר מהמשך העימותים: "האלימות, ההסתה והלהבות בירושלים במגזר הערבי הגיעו לגבהים שעלולים גם לזלוג מעבר לכך ולכן יש בהם סכנה גדולה מאוד. כולנו מצווים להנמיך את הלהבות ואני רוצה לקרוא לראשי הציבור היהודי והערבי לפעול להרגעת הרוחות. הצהרות שניתנו על ידי שרי ממשלה גורמות לצערי להסתה. הן גורמות לכך שהרוחות לא יירגעו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים