שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושרה הצעה להחמיר ענישה על אלימות באירועי ספורט

  ועדת השרים אישרה את הצעת החוק של ח"כ יואל רזבוזוב, הדורשת ממערכת המשפט להתייחס ביתר חומרה לעבירות אלימות במגרשים. ארגוני האוהדים של מכבי והפועל ת"א פנו לבית הדין של ההתאחדות ודרשו לא להעניש את הקבוצות ברדיוס ללא קהל

  ועדת השרים אישרה היום (א') את הצעת החוק של ח"כ יואל רזבוזוב, המבקשת להכפיל את הענישה על אירועים אלימים במגרשי הספורט. כידוע, במצב הקיים, הענישה על עבירות אלימות באירועי ספורט, איננה מרתיעה.

   

  לרוב העצורים נענשים בעונשים קלים, למרות שמדרג הענישה מאפשר עונשים חמורים יותר. לכן, הצעת "חוק איסור אלימות בספורט" דוחפת את מערכת המשפט, להתייחס בחומרה רבה יותר לעבירות המבוצעות במהלך אירועי הספורט.

   

  צפו בפיצוץ הדרבי התל אביבי    (באדיבות: one)

  צפו בפיצוץ הדרבי התל אביבי    (באדיבות: one)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה בלתי נסבלת במספר מקרי האלימות והחוק הזה מניע את גלגלי המערכת שתפעל כולה למיגור התופעה המכוערת הזו", אמר ח"כ רזבוזוב. "החמרת הענישה על עבירות באירועי ספורט, תמנע מהחוליגנים שהורסים לנו את הספורט להמשיך לפשוע בלי חשבון.

   

  "אין ספק שמקרי אלימות אשר מתרחשים ברחוב, הם עבירות חמורות, אבל הם לא יוצרים את אותה השפעה שלילית, כמו כשהדבר נעשה במגרשי הספורט. אירועי הדרבי האחרון הביאו את הספורט הישראלי כולו להתגייס למען מיגור האלימות כי כולם היום מבינים שכעת, יותר מתמיד, הספורט הישראלי זקוק לחוק זה, ואני מודה לחברי וועדת השרים לחקיקה שראו גם הם את הצורך המיידי באישורו".  

   

  צפו בעצורים בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי )

  צפו בעצורים בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ארגון "היציע" שלח בשם עמותות האוהדים ובפרט עמותות האוהדים של מכבי תל אביב ("האחים לסמל") והפועל תל אביב ("האדומים") פנייה רשמית לנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, ותובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, לקראת הדיונים במאורעות משחק הדרבי שיתקיימו מחר. הארגון, יחד עם עמותות האוהדים, יצא בקריאה לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל שלא להעניש את המועדונים וקהלי האוהדים בעונשים קולקטיביים בדמות משחקי רדיוס ללא קהל.

   

  הפנייה הגיעה לאחר הסכמה ופעילות משותפת של עמותות האוהדים, בין היתר זו של הפועל ומכבי תל אביב. לאחרונה, פועלות עמותות האוהדים של מרבית הקבוצות בליגת העל במאבק להורדת מחירי הכרטיסים. המאבק המשותף, יחד עם ארגון "כרטיס לכל כיס", הוכיח עצמו כאשר הפעילות הובילה להורדת מחירים דרמטית במרבית משחקי ליגת העל.

   

  צפו באוהד שתקף את ערן זהבי מגיע לבית המשפט    (צילום: יוגב אטיאס)

  צפו באוהד שתקף את ערן זהבי מגיע לבית המשפט    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בפנייה ציינו האוהדים: "לקראת הדיונים בנוגע לאירועי משחק הדרבי, אנו קוראים לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לעצור את העוולה ולחדול עם שיטת

  הענישה הקולקטיבית בדמות משחקי רדיוס ללא קהל, ומשחקי רדיוס מרוחקים. אופן ענישה זו פוגע קשות בציבור אוהדי הכדורגל הנורמטיבי אשר מתנגד בשאת נפש לאלימות ופוקד את האצטדיונים בכדי לעודד את קבוצתם בצורה ספורטיבית והוגנת.

   

  "ציבור זה, אשר משקיע אלפי שקלים מכיסו בכל שנה בכדורגל הישראלי, הוא הרוב המוחלט של באיי האצטדיונים ואין הוא צריך להיענש בגין מעשיהם של בודדים עליהם אין לו שליטה. מלבד זאת, לציבור אוהדים מסור זה אין כל אחריות או השפעה על תפקוד מערך האבטחה שכשל במקרה הנ"ל. בנוסף, מקרי העבר, מעידים כי לעונשים אלו אין כל אפקטיביות או הרתעה, והם פוגעים אנושות בכדורגל הישראלי."

   

  האוהדים ציינו עוד בפנייתם: "אנו קוראים לבית הדין שלא להשאיר את האצטדיונים ריקים. אין להעניש את מרבית האוהדים המתונים והחיובים שעדיין מעוניינים להשתתף בחוויה ספורטיבית שמציע הכדורגל הישראלי. עונשים אלו ירחיקו את אלו שעדיין מאמינים ואוהבים את המשחק. דווקא בשעה זו- על בית הדין, ההתאחדות ומנהלת ליגות הכדורגל לחזק את עמותות אוהדים שהוקמו בשנים האחרונות ויוצאות בריש גלי כנגד האלימות ואף נוקטות בצעדים אפקטיביים כנגדה בקרב קהילות האוהדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים