שתף קטע נבחר

נתניהו: ממליץ למוחים נגדנו לעבור לפלסטין

ראש הממשלה מחריף את הטון: "פונה לכל המפגינים בגנות ישראל ובזכות המדינה הפלסטינית ואומר להם - מזמין אתכם לעבור לשם. לא נערים עליכם קשיים". הוא אמר כי ייהרסו בתי מחבלים

הטרור גובר , וראש הממשלה מחריף את הטון. אתמול אמר בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי ישראל "תפעל בנחישות", והיום (ב') הוא כבר פנה "לכל המפגינים בגנותה של ישראל ובזכות המדינה הפלסטינית ואומר לכם דבר פשוט: אני מזמין אתכם לעבור לשם, לא נערים עליכם שום קשיים".

 

בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו: "הטרוריסטים רוצים לסלק אותנו מכל מקום. אני מבטיח לכם, הם לא יצליחו בזה. אנחנו ננצח את הטרור יחד. ניאבק בהסתה שמובילה הרשות הפלסטינית, נפעל בנחישות נגד המתפרעים שקוראים להשמדת מדינת ישראל".

 

ההפגנות בכפר כנא במחאה על הירי בחיר חמדאן (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
ההפגנות בכפר כנא במחאה על הירי בחיר חמדאן(צילום: חסן שעלאן)

 

יו"ר הליכוד, שאמר למוחים כי "אינו מונע מהם לעבור למדינה הפלסטינית", הבהיר כי הממשלה תפעל בכל הכלים שעומדים לרשותה ובכלל זה יחוקקו חוקים חדשים, "כולל הרס בתי מחבלים. מול המציאות הזאת אנחנו צריכים להתאחד. זה לא הזמן לאמירות מפלגות. ככל שנהיה מאוחדים יותר נהיה חזקים יתר וזה מה שנדרש היום ממדינת ישראל".

 

בישיבת סיעת "התנועה" אמרה היו"ר ציפי לבני כי "אלה ימים קשים לישראל. נגד הטרור צריך להילחם, אבל צריך להבין שהכול קשור. יהיו מי שינסו לנצל את הימים האלה כדי לשגר סיסמאות. המציאות יותר מורכבת. האחריות שלנו היא לומר את האמת. עבור חלק מהיהודים - הערבים אזרחי ישראל הפכו לאויב. עבור חלק מערביי ישראל - השלטון הוא שלטון זר. צריך לומר את זה. האחריות לומר את זה מונחת על כתפי נבחרי הציבור".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס בישיבת הסיעה לפיגוע בתל אביב ושלח איחולי החלמה מהירה לפצוע: "דווקא היום, כשאנחנו מדברים על תהליך מדיני,

ברור שחלק מהסדר זה אנחנו פה והם שם. כרגע מנסים להעביר את ההסתה אלינו. זה לא יילך".

 

בקשר לירי השוטרים שהרג את חיר חמדאן בכפר כנא אמר שר החוץ: "אי אפשר במקביל גם לדרוש מהמשטרה להשליט סדר וגם לתקוף אותה כשהיא מנסה להשליט סדר. אנחנו חייבים לגבות את כוחות הביטחון ולתת להם את חופש הפעולה. כל מי שראה את הסרטון שבו ירה השוטר, מבין שלא מדובר בצעיר תמים וצדיק. כל מי שקופץ עם סכין, צריך לפעול בנחישות נגדו. הנהגת המגזר המערבי מסיתה ולא מרגיעה".

 

ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אמר בישיבת סיעת העבודה: "אני קורא להרגיע את הרוחות ולא להלהיט אותן בנאומים מתלהמים. ההידרדרות הביטחונית היא באשמת ראש הממשלה והממשלה שלא קראו נכון את המפה וישבו בחוסר מעש נוכח האירועים".

 

בישיבת "יש עתיד" התייחס היו"ר יאיר לפיד לתקציב שהוגש לכנסת: "הגשנו היום תקציב שמגדיל השקעות במשרדים החברתיים. לא הכנסנו לתקציב 'עזים' כדי שחברי הכנסת יוכלו לבטל אותן ולזכות בתקשורת חיובית. הבית הזה כולו צריך לדעת שלא נסכים ששינויים בתקציב יובילו לקיצוץ נוסף בתקציבים החברתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
בנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים