שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בדרך לאפריקה: ישראל שולחת 6 מרפאות ניידות לאבולה

  סיוע ישראלי למלחמה באבולה: לאחר שדחה שר הביטחון יעלון את בקשת ארצות הברית לשלוח בית חולים שדה של צה"ל למערב אפריקה, משגר משרד החוץ שש מרפאות ניידות לסיירה לאון, לליבריה ולגינאה כדי לטפל בחולים בנגיף. העלות: 1.2 מיליון שקל. בהמשך יגיעו גם רופאים ישראלים

  ישראל נרתמת למאבק במגפת האבולה: משרד החוץ השיק היום (ג') את מבצע "רפואה שלמה", שבמסגרתו תשגר מדינת ישראל שש מרפאות ניידות לשלוש מדינות המתמודדות עם התפרצות האבולה - סיירה לאון, ליבריה וגינאה.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  מגפת האבולה - עדכונים אחרונים:

  פרסום ראשון: כך יטופלו חולי אבולה בישראל

  מירוץ לחיים: מי יפתח ראשון תרופה לאבולה?

  כוננות אבולה בארה"ב: סריקות בנמל התעופה

   

  כשהן נפרסות בשטח כוללות המרפאות כוללות 20 מיטות, ציוד מגן, עגלת טיפולים וציוד רפואי מלא, באופן המאפשר את הקמת המרפאות במהירות והתחלת טיפול באופן מיידי. שש מכולות, הכוללות כל אחת מרפאה, צפויות לצאת מנמל אשדוד בעוד יומיים וצפויות להגיע ליעדן תוך 40-30 יום.  

  20 מיטות, ציוד מגן, עגלת טיפולים וציוד רפואי מלא. מרפאה ניידת לאבולה (צילום: שירה בר ציון) (צילום: שירה בר ציון)
  20 מיטות, ציוד מגן, עגלת טיפולים וציוד רפואי מלא. מרפאה ניידת לאבולה(צילום: שירה בר ציון)
   

  העלות: 1.2 מיליון שקל

  גיל השכל, ראש הסוכנות לשיתוף פעולה בינלאומי (מש"ב) במשרד החוץ, הציג בהשקת הפרויקט הדמיה של מרפאה ניידת ואת האופן שבו יטופלו חולי אבולה. המרפאה כוללת גם את כל ציוד המגן הנדרש לצוותים הרפואיים, כדי למנוע הדבקה שלהם בנגיף.

   

  השכל אמר כי "הפרויקט מבטא את הירתמותה של מדינת ישראל למאבק העולמי בנגיף האבולה.

   

  "כשם שמדינת ישראל נרתמה בעבר לסייע לאזורים מוכי אסון ולאור ניסיונה הרב של ישראל בתחום רפואת שדה, נרתמה מדינת ישראל גם הפעם לסייע למדינות הזקוקות לכך".

   

  לאחר הגעת המכולות ליעדן, יגיע למקום צוות שידריך את התושבים המקומיים בהקמת המרפאות ויעביר את האחריות לתפעולן. במקביל, סוכם עם ארגונים לא ממשלתיים שונים שיפעלו לגיוס רופאים ישראלים כסיוע למפעילי המרפאות במערב אפריקה.

   

  עלות המבצע נאמדת ב-1.2 מיליון שקל. מאחר שהטסת המרפאות יקרה מאוד, הוחלט לשנע את המכולות דרך הים.

  ישראל נרתמת למאבק העולמי. גיל השכל בהשקת המרפאות הניידות (צילום: שירה בר ציון) (צילום: שירה בר ציון)
  ישראל נרתמת למאבק העולמי. גיל השכל בהשקת המרפאות הניידות(צילום: שירה בר ציון)
   

  "היכולות הישראליות שייכות לאנושות"

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, דחה שר הביטחון משה בוגי יעלון, באישור ראש הממשלה, בקשה של הממשל האמריקאי והאו"ם שישראל תשגר בית חולים שדה של צה"ל לסיירה ליאון ולליבריה כדי לסייע להן בטיפול בהתפשטות האבולה, וזאת מחשש להידבקות של אנשי הצוות הרפואי של צה"ל.

   

  כעת החליט משרד החוץ לשגר צוותים רפואיים לקמרון ולחוף השנהב לשם הדרכת המקומיים להתמודדות עם מצבי חירום ולמניעת התפרצות מגפות. זאת, לצד תרומת ציוד ותרופות בהיקף נרחב לסיירה ליאון, שליחת ערכות מגן לאיחוד האפריקאי ועוד.

   

  השכל אמר עוד כי "גם באירועים קודמים שבהם מדינת ישראל נרתמה לסייע לאזורים מוכי אסון, תגובתנו הייתה מיידית וחיונית. שלחנו מיד רופאים לסייע במניעת הפצת המחלה למדינות שכנות, רכשנו את המרפאות שאנו משגרים היום לשלוש המדינות מוכות האבולה, ובנוסף אנו פועלים עם מדינות אפריקה על פי דרישתן ובהתאם למצב בשטח.

   

  "המאבק בהתפשטות האבולה הוא חלק מחזון משרד החוץ, אשר חרת על דגלו סיוע לאנשים באשר הם וחיזוק הקשר של ישראל עם המדינות השונות. לישראל ידע ייחודי בתחום הרפואי, ואנו נכונים להעניק ידע זה לכל אומות העולם. היכולות הישראליות שייכות לאנושות וישראל היא חברה פעילה וחלוצה בקהילה הבינלאומית".

   

  אבי בוסקילה, מנכ"ל "שראל", אמר כי "סייענו למשרד החוץ באפיון, בהצטיידות ובהכוונה מקצועית כדי לתת בזמן קצר מאוד את המענה המקצועי והטוב ביותר לחולים במחלה ולצוות הרפואי שמטפל בהם.

   

  "הציוד שנשלח יסייע למאות חולים במערב אפריקה, וכולנו מקווים שהמגפה תמוגר מהר ככל האפשר. במקביל, אנו ערוכים ומסייעים למשרד הבריאות בהיערכות למקרה שהנגיף יגיע לישראל".
  .


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שירה בר ציון
  הציוד שנשלח יסייע למאות חולים במערב אפריקה. מרפאה ניידת
  צילום: שירה בר ציון
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים